Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg lehet e szüntetni jogilag...

Meg lehet e szüntetni jogilag anyámmal és két testvéremmel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Nehéz megfogalmazni, de azt szeretném ha nem lenne semmi közöm a családomhoz. Úgy értem hogy nemcsak megszakítom velük a kapcsolatot, ami egyébként évek óta megvan, hanem hogy hivatalosan se tartozzak hozzájuk. Tehát ha valahol kérdezik hogy anyám nevét, vagy testvéreim számát mondhassam hogy nincs.

2019. jan. 4. 00:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme ezzel foglalkozni? Anyád nevétől nem lehet szabadulni, az kell minden irathoz, ha valaki meg rákérdez akkor meghalt, testvéreid nincsenek.
2019. jan. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A szülők is csak az örökségükből tagadhatják ki a gyereküket, vagy amíg kiskorú lemondhat róla, ha nincs olyan anyagi háttere, vagy betegsége van stb, hogy nem tudná felnevelni, akkor nevelőintézetbe adja. Másként a szülők se tudják kitagadni hivatalosan. Mivel megtörtént a dolog, a születés ténye, amit a születési anyakönyvi bizonylat bizonyít. Szerintem csak letagadni, megszakítani tudod velük a kapcsolatot, és kitudod tagadni, ha véletlen úgy hozná a sors, hogy ők lennének egyedül az örökösök utánad, ha pl nem születnének gyerekeid, és házastársad se lenne.
2019. jan. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag az anya dönthet úgy szülés elõtt, hogy lemond a gyerekrõl, haza sem viszi, titkos örökbefogadásnál talán az anya nevét sem tüntetik fel, de ebben sajnos nem vagyok biztos. Minden egyéb esetben felkerül az anya neve a születési anyakönyvi kivonatra, és nincs lehetõség a törlésére. Akkor sem, ha késõbb lemond a gyerekrõl és gyámságba adja.

Ilyen sincs, hogy te ügyvéd elõtt hivatalosan "megtagadod" õket. Kizárólag az esetleges várható örökségrõl mondhatsz le, a rokonságról bizony nem.

Egyébként meg ha kérdezik, szóban most is letagadhatod õket, de a hivatalos iratokon az anyának mindenképp nyoma marad.

2019. jan. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet sajnos nem lehet.

Nevet változtathatsz, de az anyakönyvi kivonatban akkor is szerepelni fog a nevük. Plusz a taj- és az adószámod ugyanaz marad.

Maximum ha az életedre akarnak törni és a rendőrség és egyéb szervek tanúvédelmet (vagy nem tudom hogy hívhatják ezt) biztosít. Vagyis kapsz egy teljesen más személyazonosságot. Akkor kamu anya és apa nevet jelölnek meg. De ez már túl filmbe illő. Nem hiszem, hogy csináltak már ilyet.

2019. jan. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Megírnád, hogy ez miért fontos Neked? Szülőtartás alól akarsz kibújni? Mert ahhoz nem kell "jogilag megszüntetni a kapcsolatot".
2019. jan. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az anya neve a személyes adataidhoz tartozik, azaz téged azonosít, nem mondhatsz le róla. Ez kb olyan, mintha név nélkül élnél. Fölösleges jogi lépéseket keresned, egyszerűen csak ne keresd őket, maradj a lehető legtávolabb tőlük.
2019. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egy ilyen esetben pl. hogy van a szülőtartás? Mert szép, hogy szóban "letagadhatja" anyját, testvérét, de ha szülőtartásért pereli pl. az anyja, az alól ki tud bújni?
2019. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

[link]


Tudtommal a cikk megjelenése óta nem változtak a vonatkozó jogszabályok. Azért ezt a szülõtartást nem ítélik ám meg olyan könnyen. És jóval kisebb összegre kell gondolni mint pl gyerektartásnál.

2019. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
No, ez engem is érdekelne! Én az apai részről való családomról tudok hasonlóképp nyilatkozni. Sem tőle, sem a szüleitől, sem egyik családtagjától nem kaptam se anyagilag se érzelmileg. De azt a családnevet aggatta rám a törvény, mert házasságban született gyerek voltam. Anyám a válás után visszavette a lánykori nevét, "apám" agyba-főbe csalta, s a családjával együtt be akarta bizonyítani, hogy anyám egy részeges, alkoholista, drogfüggő, degenerált, idióta, aki nem tud háztartást vezetni, azaz alkalmatlan a gyermeknevelésre, engem pedig állami gondozásba akart adni. Sértette a fülemet, amikor a postás azt a családnevet kiabálta nekem, s néhány alkalom után leállítottam. Én is szeretnék amilyen módon csak lehetséges, örökre megszabadulni annak a förtelmes család tagjainak még a lényüktől is, mert az NEM az én családom.
2019. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
A szülő sem mondhat csak úgy le a jogairól. Csak abban az esetben ha valaki a gyereket örökbe fogadja. Ilyenkor bár hivatalos iratokon az örökbefogadó szülők neve lesz a papíron, mint anyja neve, apja neve. De a születési anyakönyvi kivonatodon akkor is ott marad a biológiai anya neve.
2019. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!