Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudjam levetkőzni a...

Hogy tudjam levetkőzni a bűntudatot, amit azért érzek, mert eljutottam oda, hogy nem szeretném már különösebben tartani a kapcsolatot a testvéremmel?

Figyelt kérdés
Felnőttek vagyunk mindketten, az egész családom és rokonságom nem kedveli, én voltam az utolsó, aki türelemmel volt még vele, de egyszerűen úgy megbántja állandóan az embereket maga körül, és olyan kellemetlen viselkedése van, hogy minden vele töltött idő kihívás, és eljutottam oda, hogy nem érzem, hogy tisztelném, vagy felnéznék rá, nem szeretem, csak a testvéri kötelék az egyetlen, amit érzek. Nagyon bánt ez az egész, rendesen megvisel, de ezt érzem, és nem tudom meddig akarom hagyni, hogy velem is így viselkedjen. Ő az idősebb, gyerek koromban tartottam tőle, talán emiatt is van, hogy nem merek odaállni elé, és megmondani, hogy nekem is elegem lett belőled. Ő azt mondja, hogy tartsunk ki egymás mellett, mert az egész családból már csak mi maradtunk meg egymásnak, holott én az egész családdal elvagyok, csak ő utáltatta meg magát mindenkivel. :(

2016. aug. 7. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én testvérem szintén fiatalabb,és mi sem akarjuk egymással tartoni a kapcsoaltot.

Csak annyi, hogy szépen bármit le lehet írni, de ő rendkívül beképzelt, és gyerekkorában is mindig visszaélt azzal, hogy ő a fiatalabb és sokkal több mindent megkapott mint én.

Én viszont akkor fogom vele tartani a kapcsolatot, ha benő a feje lágya és nem egy olyan pasival lesz, aki kihasználja, hanem a sarkára áll, és hajlandó felnőttként viselkedni. Állandóan személyeskedik, dúl-fúl, semmit de semmit nem lehet vele konkrétan megbeszélni, viszont amit csak lehet, elvitt otthonról, anélkül, hogy megkérdezte volna, lehet-e szabad-e, meg úgy egyébként. Rossz híremet kelti, mert nem mérlegel és igazából bele se gondol, hogy neki is viselkednie kellene.

Hát csak remélem, hogy nálatok nem ez van.

Ő azt hiszi, ha ő rosszat gondol rólam, már bármit megtethet, mert tévedhetetlen, és meg sem próbál megismerni.

Na én ezért nem tartom vele a kapcsolatot, majd ha normálisan és felnőtt módra képes lesz egy beszélgetést lefolytatni....

2016. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként, lehet, csak Te hiszed azt hogy utálják, mivel a te sztorijaidat hallgatják. Én például elmeséltem pár dolgot a családnak, és elképedve hallgatták, hogy Jaaaaa hát ők erről nem tudtak... Lehet hogy Ő is olyan mint én, tapintatos és lehet nem akarja rád húzni a vizes lepedőt... De cserébe szerintem te se tedd vele, bár ugye a mai világban kit érdekel már a másik...


Mindegy.

Ha nem akarod vele tartani a kapcsoaltot, ne tartsd. Én sem tartom vele, bár megígértem annak idején valakinek, hogy vigyázok rá. Hát igen, majd akkor ha képes lesz felnőttként viselkedni. Egyelőre, nem sikerül neki. Az ilyen engem meg ne kritizáljon. :)

Neked sok sikert kívánok, de én nem vesznék össze hülyeségek miatt a tesómmal, mivel azzal bánatot okoznék a szüleimnek. Őket meg jobban szeretem annál.

2016. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 45 év után jutottam el oda, hogy elegem lett a húgomból. Egész életünkben a gúnyolódását, sértő megjegyzéseit nyeltem. Soha nem volt kíváncsi arra, hogyan, miből élünk, de állandóan osztotta az észt (neki nincs gyereke). Először akkor sokalltam be, mikor szó szerint lenyúlta a gyerekeim örökségpénzét. Azért álltam vele újra szóba, mert ő is azzal jött, hogy "csak ketten vagyunk már a családból". De utána is voltak új és új bosszantó és nehezen tűrhető húzásai. Ma már csak pár szót beszélek vele, ha felhív, mert ő persze nem érti, mi bajom vele. Megértelek, tudom, nem könnyű. De a lélek nyugalma fontosabb.
2016. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért tudom, hogy senki nem kedveli, mert szinte senki nem akarja vele tartani a kapcsolatot, ők mondják nem én találom ki. Mivel én eddig még mindig kiálltam mellette, és tudom, hogy mennyire nem kedvelik, én a saját történeteimmel eddig még nem tetéztem ezt a dolgot. A saját anyukám sem bírja elviselni őt, (közös szülő)!! Mindenkit kritizál, akkor boldog, ha valakinek be tud szólni, bántó, sértő, kötekedő, kisebbségi komplexusa van, és újabban már úgy hazudik, nem tudom szebben mondani, hogy szerintem maga is elhiszi, amit mond. Tojáshéjon lépkedsz, ha beszélsz vele, vagy nála vagy. Itt nem egy eseményről van szó, amin megsértődtem, itt hosszú ideje tartó viselkedésről van szó, amit az ember a békesség kedvéért tolerál, de ahogy idősödik, harmincon túl vagyunk, érzi, hogy már köszöni, de ebből elég, hiába a testvérem. :(
2016. aug. 7. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! A leírásod illik egy munkatársamra meg a saját húgomra...
2016. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!