Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan mondjam meg nénéméknek,...

Hogyan mondjam meg nénéméknek, hogy kevesebbet szeretnék hozzájuk átjárni?

Figyelt kérdés

Minden nap átmegyek hozzájuk este miután végeztem a munkahelyemen. Szerencsére nincs messze a munkahelyem (10 perc gyalog) és kb 1 óra hosszát szoktam náluk lenni. De ugye nem minden nap történik velem valami és csak ülök ott és pl nézzük a tvt vagy nyomkodjuk a telefont. Szoktunk beszélgetni amikor történik érdekes vagy olyan dolog ami rosszul esett aznap. Szeretek náluk lenni de minden nap kicsit fárasztó főleg mikor sok munkám volt és utána csak arra vágyom, hogy hazamenjek és ledőljek az ágyba. Ha hetente csak 3-4 napot mennék át az már jobb lenne. Hogy mondjam meg ezt nekik sértődés nélkül? Már hozzászoktak ehhez a rendszerhez.


27/N


2019. jan. 13. 07:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

27 éves vagy! Hogyan alakulhatott ez egyáltalán így, egy ennyi idős embernél?

Ez nagyon gáz!

Mondd meg, hogy nagyon fáradt vagy és nem tudod legközelebb mikor tudsz menni.

Szerintem megkönnyebbülnek ők is.

2019. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
22%

Gyere hozzám!

F35

2019. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem orulni fognak! Nem akarnak megantani, de tuti faraszto szamukra a mindennapos jelenleted! Hiaba mondjak, hogy "jaj de jo, hogy jottel", szerintem sok vagy nekik. Megbolondulnek, ha valaki minden nap a nyakamon ulne. Az otlet viszont jo, kezdj vegre valamit magaddal!
2019. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

27 vagy,nincs programod,társad,h lehet minden este egy rokonnál dekkolni,hülyét kapnék és nem rokon miatt hanem h ennyire nincs semmi életem közel a 30 hoz nőként.. :(

36N

2019. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
42%

"Jogod van érvényesíteni a szándékaidat"

Persze, és joga van ahhoz is, hogy úgy érvényesítse, hogy közben megbántsa őket. De minek, ha nem muszáj, ha lehet máshogy is, és ő hajlandó is elgondolkodni azon, hogy hogy csinálja úgy, hogy senkinek se fájjon? Miért zavar annyira, hogy vannak, akik tekintettel vannak mások érzéseire?


"és hogy ő erre megsértődik-e vagy sem, azzal neked nincs dolgod!"

Egy ideig. De ha majd akar tőlük valamit, akkor sokkal nehezebb lesz onnan folytatni a kapcsolatot, hogy meg vannak rá sértődve... És ezt nagyon könnyen megelőzheti éppen most.


"Neked egy emberrel szemben vannak kötelezettségeid, és az te magad vagy!"

Önzés rulez... Körülötted mindenki más is ilyen? Vagy egy barlangban élsz, azért gondolod, hogy csak saját magaddal érdemes foglalkoznod?


"Ne rettegj másoktól, szuverén felnőtt vagy!"

Pont azért, mert felnőtt, nem pedig egy hisztis gyerek, jól teszi, ha nem csak bemondja az unalmast, hanem előre elgondolkodik a lehetséges következményeken, és még mielőtt lép, próbál olyan döntést hozni, hogy minél kevesebb probléma legyen belőle a jövőben. Jól csinálja.


"Technikailag pedig azt kell csinálni, hogy mikor búcsúzol, megmondod, hogy holnap nem jövök, majd csak szerdán. Ha meg előre nem tudod, akkor közlöd, hogy felhívod őket és megmondod, mikor jössz legközelebb. Nem kell magyarázkodni, ha meg rákérdeznek, akkor az igazat, csakis a színtiszta igazat, hogy munka után fáradt vagy és otthon szeretnél pihenni. Nem bűn!"

Na, végül azért mégiscsak adtál jó tanácsot is. :)

2019. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!