Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha eltiltották...

Mit csináljak, ha eltiltották tőlem az unokatesóm?

Figyelt kérdés

Fiúk vagyunk és kb. fél évvel idősebb nálam. 15km-re lakunk egymástól, de egy városban tanulunk. Nagyon sokat voltunk együtt, minden hétvégét együtt töltöttünk mamánál, meg egymásnál is gyakran aludtunk.

Szülei elég szigorún fogják, nem engedik el semerre már szinte, tegnap megbeszéltük, h mamánál leszünk, de elmentünk bulizni, mert alapból nem engedték volna el. Ez kiderült és végleg eltiltották, mert én szakgimnázumiban tanulok, ő gimnáziumban és rossz hatással vagyok rá tanulásban. mindig rákényszerítik a tanulásra, nem mehet szórakozni, nem lóghat velem, meg haverjaimmal, semmit se engednek neki, ha ott vagyok.

nekem nem tiltanak semmit mégis 4-es tanuló vagyok.

Mamámnak szóltam, h beszéljen velük, de azt mondta nem szól bele, szüleimet szintén nem érdekli.

jah, meg mindig viszik, hozzák suliból is, semmi szabadsága nem lehet, egyszer majdnem összejött egy csajjal, de mikor elmondta otthon, tőle is eltiltották.



2019. jan. 13. 11:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%
Előző engem már 16 évesen se tudtak tiltani meg nem is anyuék vittek suliba mint egy fogyist v ovodást.. Középiskolást nem kell hurcolni van busz van lába,ezek rendre vallássérült szülők..
2019. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%
Remélem majd megenyhülnek a szülei. Nem szép dolgog amit tesznek a gyerekükkel. De te ebben nem segíthetsz, ha tovább ütöd a vasat, csak rontassz a helyzeten. A fiúnak kell a sarkára állnia. Ami persze nem fog megtörténni. Nagyon ritka, hogy elkeseredésében világgá megy a gyerek. Bár ismerek ilyet is. Addig szekálták szülei, hogy lelépett. A fél rendőrség a leányt kereste, végül meglett valahol. De nem tudom, hogy változott-e a sorsa.
2019. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%
#2 A szakgimit miért degradalod le??Mert a gimnázium az hűűű de nagy valami.Azzal se vagy előrébb,en sokkal többre becsulok egy jo szakmunkast!!
2019. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
egyedül akar menni suliba, de nem engedik, meg nem hordhat olyan ruhákat, amiket akar, haverjaink is közösek, mert nem tud sajátokat szerezni így, én jót akarok neki nem elrontani
2019. jan. 13. 18:44
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
#14, el kell érni, hogy elküldjék az unokatesód a szüleivel nevelési tanácsadóba. Ott majd elmagyarázzák a kedves szülőknek, hogy mi a különbség az 5 meg a 15 éves gyerek közt, ha maguktól nem jönnek rá...
2019. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az így óvott srácok, mint az unokatesó, hullanak ki az egyetemről/fősuliról az első fél évben.

A gólyatáborban megízlelik a szabadságot, a kontroll nélküliséget, egyszerre próbálja behozni a hat év kamaszkort, és elszabadul a pokol.

Sajna sok ilyet láttam...

2019. jan. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont pénteken látam hasonló szülőket.

Gyerek jön ki a suliból, olyan 4.es forma anyu várja.

-Nézd anya! 3.lettem a sportversenyen (itt mutatja az érmet a nyakában + az oklevelet) és a témazáró töriből 4es lett!

-HOGY MERÉSZELSZ TORNACIPŐBEN KIJÖNNI??


Értitek? Egy "ügyes vagy"ot nem volt képes kinyögni! Kizárólag a hibakeresés, ugatás. Na ilyenek lehetnek az uncsitesó szülei is.

2019. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!