Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan értessem meg a párom...

Hogyan értessem meg a párom családjával, hogy nem szeretnék lánykikérőt az esküvő előtt?

Figyelt kérdés

Sajnos az édesapám elhunyt, az egész családom az édesanyámból, a nővéremből és az unokahúgaimból fog állni, távoli rokonokkal nem tartunk kapcsolatot, nagyszülők közül egy sem él már. A vőlegényemnek azonban hatalmas a családja. Nem szeretnék lánykikérőt, mert egyszerűen kellemetlen lenne végighallgatni a másik család hosszas felsorolását, miközben engem már nincs is igazán kitől kikérni. Falusi család a másik oldalon nagy elvárásokkal és elég erőszakoskodóak és hagyományos dolgokhoz ragaszkodnak. Nem akarok nekik se csalódást okozni, de így is elég lesz apa nélkül végigcsinálni ezt a napot. A nagyszülők és anyósék teljesen fel vannak háborodva, mit tegyek?


25/N


2019. febr. 1. 12:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Van egy jó megoldás arra amikor mindenki bele akar pofázni a pár esküvővel kapcsolatos terveibe: Két tanúval össze kell házasodni aztán a nagyokosok tegyék a terveiket ahova akarják. Ez a TI NAPOTOK! Nem a családé. Én semmi olyat nem csinálnék ami nekem nem tetszik.
2019. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
97%

"Kedves Juli néni / Béla bácsi, nem szeretnék lánykikérőt."

Fel vannak háborodva? Legyenek.

Az ő esküvőjük vagy a tiéd?

2019. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
A párom szerencsére teljes vállszélességgel mellettem áll. Ő megért, mellettem van, velem gyászol. Mi nem akartunk nagy esküvőt, úgyhogy ebben máris engedtünk. Ezért szeretném, ha a részletekbe már nem szólnának bele. Örüljenek, hogy eljöhetnek. Csak azért szeretem őket, fontosak nekem és nem akarom, hogy én legyek az a menyecske, aki összeveszíti a férfit a saját családjával.
2019. febr. 1. 13:45
 14/25 anonim ***** válasza:
45%
... és az miért jó, amikor a pár eltervezi, hogy vacsorát szeretne, templomot, stb es akkor a hülye rokonok miatt nem csinálják végig? Ilyen tanácsot ne adjatok már, ennyit nem ér az egész.
2019. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%

Olyan legyen az esküvőtök, amilyet ti szeretnétek.

Ha kicsit, akkor azt szervezzétek.


Ne hagyjátok a beleszólást, később rosszabb lesz.

2019. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%

A leírásodból úgy tűnik nemrég vesztetted el édesapád. Ennyire meg ne legyenek már érzéketlenek. Majd a polgárin úgyis lesz valószínű szülőköszöntő, az is elég felkavaró lesz lelkileg.

Ha a vőlegényed kiáll melletted az jó, neki kell a családjával megértetnie, hogy a közös döntésetek, hogy ezt a részt kihagyjátok.

A nagybátyámék majdhogy nem titokban kelt egybe a leányzó családja miatt (bár itt a párnak se volt sok pénze bulizni). Ott népes a família, de szegények mint a templom egere, ők nagy lagzit akartak, mert falun úgy a szokás, ehelyett voltunk 8an egy kis polgári kosztümös szertartáson, majd utána grilleztünk egy jót a barátokkal.

2019. febr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is akartak ezt-azt, aztán meg lett mondva, mi fizetünk az lesz amit akarunk, vagy lelépünk kettesben
2019. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
14%
Kéne a fenének ilyen suttyó rokonság. Már a kikérés felvetése is elképesztő 2019-ben, ezek tipikusan azok a dolgok, amelyeket rég el kellett volna felejteni, mert szánalmas, provinciális csökevények. A nő nem a családja tulajdona, aki innen átvándorol a férj tulajdonába. Gusztustalan szokás. Többek között ezek miatt lakhatatlan az ország Budapesten kívüli része.
2019. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
94%

ÓÓÓ mesélhetnék, hogy az anyósomnak milyen tervei voltak az esküvővel kapcsolatban. Ők is nagy családból állnak, legalább 40 unokatestvér van, lévén, hogy anyósomnak 11 testvére van. AZ én anyám és apám egyke volt, így igencsak szűk a családom. Anyósom fejébe vette először, hogy minden rokont meghív, még azokat is akiket ő maga sem ismert. Majd meghívja legalább 30 kollégáját, végül is a fia nősül. Persze meg kell hívni a szomszédjait is, hiszen évek óta szomszédok. A listája már közelítette a 300 főt. Én részemről max 8-an jönnének, és ebben benne van a teljes családom. Anyósom közölte, hogy olyan épületet béreljünk, ahol kint van medence (hogy a gyerekek se unatkozzanak, és aki akar tudjon pancsolni egyet. Legye jakuzzi is hasonló okok miatt. Mondta, hogy beszélt az apósom egy kollégájával (aki szintén jönne) hogy a 200 galambját hozza el, mert azokat fogjuk majd elengedni egyszerre amikor kijöttünk a templomból ( eddig szó sem volt templomi esküvőről részünkről) Természetesen a galambok sem ingyen lesznek. Majd kitalálta, hogy élő zenekar legyen, 6 emeletes torta legyen, és olyan jó lenne ha tudna szerezni élő kisállatokat akik a kertben lennének, mert a nagy esküvői fotózáson olyan jól mutatna.Ja, és a koszorúslányok ruháját is meg kell varratni.2 lánya van, de ők azt szeretnék ha a legjobb barátnőik is koszorúslányok lennének. Egészen pontosan 8 koszorúslány ruhát kéne varratni. Az étlapot nem is sorolom fel amit kitalált. Mi csak hallgattunk, majd megkérdeztük tőle, hogy nagyjából ez mennyibe fájna nekünk. Mert ugye az esküvőt én és a férjem állná. Anyósom mondta, hogy ők max 1 milliót tudnának beleadni, mert ugye neki van még 4 gyermeke. Férjem közölte vele, hogy a kívánsága alsó hangon is 6 millióba kerülne, de szerinte több lenne. Majd mondtuk, hogy mi nem akarunk ilyen esküvőt. Sőt nem akarunk nagy esküvőt, csakis a szűk család. Erre megsértődött. Pár héttel később mert még mindig ellenkeztünk, szólt, hogy döntsünk mert megrendeli a meghívókat. Döntöttünk. Nem lesz nagy esküvő. Erre azt a választ kaptuk, hogyha nem lesz olyan amit ő eltervezett akkor ők nem jönnek el. Nem lett olyan, és tényleg nem jöttek el. Elmentünk 2 tanús esküvőre. Majd anyám-ás apám meghívtak minket egy étterembe ebédelni. Ennyi volt. Életem legszebb esküvője volt.

Eltelt 5 év, de anyósom még mindig nem beszél velünk. Férjem azt mondja, hogy ha tudja ez lesz belőle, akkor már az első nap elvett volna feleségül ( nem várt volna 4 évig)

2019. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
7%
Vagy mond meg ezt így nekik hogy neked ez rossz , vagy próbáld másképp felfogni. Ha összeházasodtok az ő családja a te családod is ,így igaz nem verszerint de csak a családod fog kikérni
2019. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!