Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lépjek túl azon, hogy...

Hogy lépjek túl azon, hogy egy nagyon közeli rokonom levegőnek néz?

Figyelt kérdés
Régebben mindig beszélgettünk, de mostmár nem is szól hozzám, pedig ritkán látom és vele tudnám a legjobban megbeszélni a problémáimat, mert nincs más kamasz a családban, sőt nagyon gyerek sem.

2019. febr. 9. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi történt amiért nem szól hozzád?

Esetleg kérdezd meg tőle, miért ilyen veled, mit ártottál neki?

2019. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha levegőnek néz, akkor biztos nem vele tudnád legjobban megbeszélni a problémáidat. Akkor se, ha veled egyidős.
2019. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Én ilyenkor elé szoktam állni és azt mondani, hogy tudom magamról, hogy nem vagyok tökéletes, de lesz szíves ide pacekba face to face elmondani, hogy miért játszmázik, miért orrol.


Ha meg elkezd terelni, hogy neki semmi baja, de közben észlelem továbbra is az orrolást, akkor a konfliktuskerülésének az a jutalma, hogy én fogok úgy eltávolodni tőle, hogy megemlegeti.


De ugyanez érvényes a passzív agresszióra is. Tudjátok:

-hagyjuk

-ha már mondani kell...

-szállj magadba

-gondolkozz el egy picit


na nálam ezek úgy basssák ki a biztosítékot, hogy az csak na. Az efféle indirekt passzívagresszívakkal én általában örökre megszakítom a kapcsolatot.


Legyen benned ennyi méltóság, hogy aki nem méltat annyira, hogy korrekten, asszertíven, tisztán és világosan kommunikáljon, az szarja le a saját bokáját és te meg szard le őt.

2019. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Te vagy az a kiscsaj aki a fiú unokatestvére után sír, mert "nem tud mással beszélni"? Ismétlem: barátkozz, az uncsitesódat meg hagyd békén. Ne tegyél úgy mintha csak egy emberrel lehetne beszélni. Mi a baj? Bele vagy esve, ő meg rájött, és nem akar családon belül kavarni? Ezért nem beszél veled?
2019. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy pont az a baja, hogy nem kíváncsi a problémáidra, te meg mindig traktálod velük. Én is menekülök, ha valaki lelki szemetesládának néz, és semmi másról nem lehet beszélni vele, mint a problémáiról.
2019. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Milyen alapon, mire föl? Te se vegyél róla tudomást, nem érdemel tőled annyit se. Egy ilyen emberért nem kár, aki telibe tojik másokat. Szóval tegyél úgy te is ezentúl, mintha nem is létezne. Nem ér ő meg annyit. Nem kár érte,
2019. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Négyes; szerintem agyilag van baj nálad 😊
2019. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak már feltette ugyanezt a kérdést, bővebben. Ő tizennégy éves, a fiú tizenöt, ott is azon nyafogott hogy jaj, miért nem beszél vele a fiú, mert ő mással nem tud... Olyan nincs hogy egy tizennégy éves, közösségbe járó lány csak és kizárólag egyetlen emberrel tud beszélni.
2019. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is olvastam az előző kérdésedet, de arra nem válaszoltam. Erre fogok már csak azért is mert nekem is van egy 15 éves fiú unokatesóm és így azt a tanácsot adnám, hogy ne erőltesd de ne is nézd levegőnek. kezdeményezz de ne vidd túlzásba és értsd meg őt mert kamasz:)
2019. febr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!