Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A probléma tárgya a családon belüli gyerekfelvigyázás. Testvérem majdnem két éves gyermekéről van szó. Az édesanyánk egyedülálló, aktív korú nő. A testvérem otthon van ugye a gyermekkel,nem dolgozik. Az édesanyánknak van egy főállása amivel nem túl sokat keres, ezért több mellékmunkát is bevállal, hogy kijöjjön a pénzéből. Nyilván ezeket a mellékmunkákat hétvégén végzi. Még így is rengeteget foglalkozik az unokával, sokszor hétköznap is elviszik hozzá úgy ottaludni, hogy munkából hazaérve vigyáz a gyerekre, másnap pedig megy dolgozni. Most az egyszer nem tudta elvállalni hétvégén a gyerekfelvigyázást, erre mindennek elmondta a testvérem. Szerinte édesanyánknak inkább az unokára kéne vigyáznia ahelyett, hogy dolgozna. Hozzáteszem, hogy azért kéri meg, hogy vigyázzon a gyerekre, mert szórakozni akar menni vagy valamilyen szabadidős tevékenységet folytat. Egyébként elég jó az anyagi helyzetük, ilyenkor simán fizethetne valakinek, aki vigyázhat a kisgyerekre. Édesanyánknak ez persze rosszul esik, mert ő erején felül segít az unokával kapcsolatban, viszont a testvérem meg nem érti meg, hogy anyánk nem nyugdíjas. Szerintetek itt kinek van igaza?
2019. febr. 17. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen anyádnak van igaza, nem is értem, hohy lehet ez kérdés
2019. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Viszont ez egy állandó konfliktus forrása. Igazából az érdekelne, hogy aki volt már hasonló helyzetben, az hogy oldotta meg? Testvérem nem igazán akarja ezt felfogni,még így is állandóan panaszkodik anyánkra mindenkinek.
2019. febr. 17. 09:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyádnak kellene megoldania. Le kell ültetnie a testveredet, és elmondani hohy "Zsuzsa, ha dolgozni megyek, akkor x forintot kapok érte. Nekem érre szükségem van, mert.... Ha helyette Pucikara vigyázok, akkor nem kapok pénzt és nem tudom kifizteni a .... Ha nem dolgozom, vigyázok rá, ha munka van, oldd meg máshogy. " ennyi
2019. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak. Gondolom el is mondta a lányának, hogy nem hobbiból dolgozik hétvégén mellékállásokban, hanem azért mert csak így keres annyit, amennyi az igényei szerinti megélhetéshez kell.
2019. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyátok kérdezze meg, hogy a babát neki szülte-e? A válasz (akármi is az!) után pedig közölje a csajjal, ha megszülte gondozza, majd ha nyugdijjas lesz és NAGYON SZÉPEN kéri akkor besegit!!
2019. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol is van az apuka????? Nincs több kérdésem.
2019. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Így van, ezt mind elmondta neki. Erre jött a zsarolás, hogy akkor többet nem kell látnia az unokát, ha ilyen rossz nagymama. Meg, hogy nem érti minek kell neki az a pénz, hogy más normális nagyszülő inkább az unokát választaná stb. Ezt másoknak is hangoztatja az ismerettségi körünkben. Ezek szerint csak nem velünk van a baj, hanem a testvéremmel. Elég kellemetlen helyzet.
2019. febr. 17. 09:54
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem te unatkozol, az előbb egy vigyázzon-e a nagypapa az unokára kérdezőt kivágtak a gyerekes kategóriából...
2019. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 8as válaszoló. Nem írtam ki ilyen kérdést soha! Nem is látogatom azt a kategóriát. Köszönöm a rosszindulatot.
2019. febr. 17. 10:03
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a novered agyilag selejtes... Normalis ember igy em viselkedik. Nalunk is a fiatalabb noverem szokta a balhekat kiverni, legutobb, mert nem johetett babazni, mertrm azt mondani par hetig nem, es ram uszitotta a masik tesom... Hiaba mondtam annam is, hogy nekem kell ez az ido, en donthessem el ki jon...

Sajnos ha anyukad latni akarja a gyereket, ha nem enged neki ezzdl fogja mindig sakkban tartani, kiveve ha eler egy kort, hogy onalloan tud menni a mamahoz.

Sajnalatos modon az ilyen emberek agyaig nem jut el, hogy ha dolgozni kell akkor kell..

Egyebkent, ha a mama nem dolgozna, akkor unokanak se tudna semmit venni.. Akkor az lenne a gond, hogy sose kap semmit, milyen mama az ilyen.. Hasztalan...

2019. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!