Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben kinek van igaza?

Ebben az esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A történet nem rólam, hanem a húgomról szól.

A húgom most 20 éves, másodéves jogász szakos, a szüleinkkel él még.

Az egyetem kezdetekor a szüleink azt tanácsolták neki, hogy ez egy nehéz szak, ezért ne menjen el dolgozni, eltartják őt, koncentráljon csak az egyetemre. Ez így is történt. A húgom csak az egyetemre koncentrál, 4,9-es átlaga van, ő az évfolyam első, a tanulás teljesen kitölti az életét.

Azt még tudni kell, hogy heti 3 ezer zsebpénzt kap, ebből vesz bérletet, nagy ritkán, ha elmegy a barátnőivel valahova, azt is ebből fizeti, de igyekszik félrerakni ezeket a 3 ezreket, egyébként mindent apukánk fizet (eltartja, ruhára ő ad pénzt, ő adja magát a zsebpénzt is, ő fizeti a tankönyveket, stb.), a félretett pénzéből pedig a családtagoknak ad ünnepekre (szülinap, névnap, karácsony) sokszor több tízezres értékben ajándékot.

Apukánknak most hétvégén lesz a születésnapja, erre egy nagyobb ajándékot kap. Anyukánk megkérdezte a húgomtól, hogy mennyivel tudna beszállni. A húgom azt válaszolta, hogy sajnos most semmivel, mert másfél hete volt a nagyink névnapja, így most nincs pénze, de pár hét múlva, amikorra már tud gyűjteni, akkor utólag belead. Ezen anyukánk teljesen kiakadt, hogy mi az, hogy nincs pénze, ezt hogy teheti meg, nem szégyelli magát, hogy az apjának nem ad bele az ajándékába.

Én ma reggel megpróbáltam beszélni anyukánkkal, hogy adjunk mondjuk ő még heti 2 ezret neki, akkor lenne 5 ezre egy héten, abból kicsit jobban tudna gyűjtögetni. Ezen anyukánk teljesen felháborodott, hogy ő ugyan miért adna, ez milyen felfogás.

A kérdést azért teszem fel, hogy nektek mi a véleményetek, igaza van-e anyukánknak, ugyanis én a húgom pártját fogom, de lehet, hogy elfogult vagyok, mert én sosem jöttem ki anyukánkkal, 18 évesen el is költöztem otthonról.


2016. jan. 29. 09:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%

Én enyhén szólva kevésnek érzem azt a 3000 ft zsebpénzt, akárhogy is nézzük. Ez egy kicsit nagyon rosszul van kigondolva.

Külföldi vagyok ugyan, de az a pénz szinte alig elég. Nézd, elmegy moziba az már startból 900-1000 ft... a bérlet is tuti van ennyi... Mit tesz akkor félre?

Ennyi pénzből nagyon nehezen lehet félretenni.


Anyukád meg szégyellje el magát hogy arra kényszeriti hogy ebből a kevés pénzből hozzon ki egy fél fizetésnyit.

Nem értem miért nem jó úgy h utólag ad bele...

2016. jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem kerek. És az ösztöndíja hol van? Ilyen átlagra már egy vidéki egyetem is 28-30 ezret fizet havonta.
2016. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

#1, én is irreálisan kevésnek érzem a 3 ezret, ebből úgy tud félretenni, hogy a bérlet 3 ezer körül van, azon kívül nem nagyon költ, csak akkor, ha valami program van, de az elég ritka.

Köszönöm a válaszod, és sajnálom, hogy valaki lepontozott, pedig hasznos választ adtál, én felpontoztalak.


#2, van ösztöndíja, de nagyon kevés, abból tankönyveket szokott venni, mert sajnos a könyvei simán vannak 20-30 ezrek egy félévben, és az ösztöndíja sokszor nem is elég rá.


Annak is köszönöm a választ, aki privát üzenetet írt, szintén hasznos választ adott. Tényleg nagyon rendes lány a húgom, ami ma már ritka, barátja pedig volt már, pár hónapja szakítottak.

2016. jan. 29. 10:05
 4/43 anonim ***** válasza:
78%
De azt írtad, hogy apukád MINDEN költségét állja, külön kiemelted, hogy a tankönyveit is!
2016. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
80%
Ez nagyon nem áll össze. Valamit kamuzol, kérdező.
2016. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
67%

A 3000 Ft eleve elég kevés. Nem tudom, anyukád mit gondol, hogy miből lenne pénze a tesódnak.

Nem is értem, hogy egy gyereknek, aki nem dolgozik, eleve miért kéne pénzt adnia a közös ajándékba???

Egy óvodástól sem kérünk pénzt, ha apunak ajándékot vesz anyu, nem?

Nem vagy gáz. Teljesen neked van igazad. Anyukád meg enyhén szólva is fura.

2016. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Persze, hogy kiemeltem, mert mint írtam, az ösztöndíja nem elég a tankönyveire, mivel van, hogy egy darab könyv 6-7 ezer forintba kerül. Ami pedig nem jön ki az ösztöndíjból, azt fizeti apukánk.


#6. válaszoló, köszönöm a válaszod, egyet értek veled.

2016. jan. 29. 10:29
 8/43 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy olvasom a történetet, hogy adott egy egyetemista lány, akinek minden költségét állják. Nem kell ruhákat, tankönyveket vennie és még zsebpénzt is kap. Egyedül a 3 ezres bérletét veszi magának, 9 ezret havonta eltesz.


Emellett még éltanuló is, amire maxösztöndíjat kap. Budapesten ez akár 80 ezret is érhet havonta, vidéken (hol is van még jó jogi kar: Debrecen, Szeged) 30 körül.

Azt már hozzá se teszem, hogy az évfolyamelsőket külön is szokták jutalmazni, köztársasági ösztöndíjra felterjeszteni (+35 ezer havonta).


A mese szerint nem csak jó tanuló, hanem áldott jó szíve is van, a bevételei egy részét ajándékokra költi.


Az anyja helyében én is furcsállnám, hogy a fene jó "keresetéből" (nulla kiadás és alaphangon 40 ezer bejövő) mellett hogyhogy nem telik neki pont az apjára, akinek köszönheti, hogy mindene megvan?!

2016. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
54%
Az eddigiekben csak a problémamegoldást nem látom. Mondd csak kedves kérdezö! Te nem tudnál kölcsön adni a hugodnak annyit amit ö felajánlhatna, téged sem vágna földhöz, hugod is vissza tudná fizetni?
2016. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

9: De miért kéne a húgának beleszállni pénzzel az ajándékba? Miért jó az anyának az, hogy a tőlük kapott pénzből vesz nekik ajándékot? Miért ragaszkodik ehhez?

Szerintem ezen kéne változtatni, nem azon, hogy most akkor szerezzen valahonnan pénzt a húga.

2016. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!