Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza...

Szerintetek kinek van igaza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az előbb néztem édesanyámmal egy műsort a családon belüli erőszakról ( én fiú vagyok ). Mint általában, most is nők voltak benne, hogy a férfiak bántották őket. Erre én megjegyeztem, hogy hányszor fordul elő olyan, hogy a nő bántja ( lelkileg, ritkábban testileg [ 1-1 pofon, stb. ] ) a férfit és mégsem esik erről egy szó sem. Erre anyám neki állt veszekedni, hogy mert semmit nem tudok erről, nem tudom mi az a bántalmazás, neki állt kiabálni, hogy nincs igazam ( mert én mint férfi a férfiak szemszögéből is nézem a dolgot és nem csak a tévére alapozva mondok véleményt ), nem vagyok képes elfogadni a tényeket ( mert hogy erő fölény, egyenlőtlenség, stb. ) és senkit nem hallgatok meg.

Erre én mondtam hogy én nem a bántalmazásról beszéltem, hanem az erőszakról. Felhoztam példának azt, higy: ha egy veszekedés során egy nő egy pofont ad a férfinak akkor a nő kezdeményez. És mégis ( magamból kiindulva ) hány olyan férfi van, aki eltűri ha megütik, főleg ha egy nő üti meg. Erre ő folytatta, hogy ilyen nagyin ritkán, szinte soha nem fordul elő, mert a férfiak erőfölénye, stb.

Én csak a magam nevében akartam megvédeni a férfiakat, mert tény és való, hogy 90%-ban a férfi teszi, de elfelejtik, hogy nem mindig alkoholista idiótáról beszélünk, hanem ugyanolyan érző lényekről.


2015. ápr. 11. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Kerdezo, en neked adok igazat. Anyud alomvilagban el, vagy nagyon elfogult.
2015. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Anyukád egy kicsit túlreagálta, biztos, hogy felzaklatta a műsor és a hatása alatt volt, valamilyen szinten személyes érintettsége van a dologban (nem mondom, bántalmazás, de valami sérelme van). Egyet értek veled egyébként, a bántalmazó férfiaknak is volt anyjuk...
2015. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyet értek veled egyébként, a bántalmazó férfiaknak is volt anyjuk..."


Ez hogy jön ide? Minden bántalmazó férfit az anyja terrorizált, vagy mire gondolsz? Netán az a bűnük, hogy ők hozták világra a görényeket?

2015. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Szegény agyonvert, megalazott, evekig zaklatott, félelemben tartott, fenyegetett, megeroszakolt, verbálisan a sárba tiport, anyagilag kihasznalt, lehuzott, ledagadtozott, leszokenozott, szamonkert, megcsalassal megvadolt, szaros gatyát súroló, hazugsagokkal etett, rabszolgasagban sinylodo, kek-zold foltos, mindezt tok egyedül megoldo ferfiak! K***ra nincs igazad.
2015. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Én pofoztam már le a barátomat, abszolút mértékben megérdemelte, de Ő is elismerte. Azért egy robosztusabb felépítésű pasinak alig kottyan meg egy pofon, de ha a nő kapja, akkor simán nagyobb baj is történhet, mivel gyengébb... Ha egy pasi már csak erre gondol, már nem üt meg egy nőt és amúgy is, egy nőt megütni gusztustalan dolog. Egy férfi testileg könnyebben kárt tehet egy nőben, lelkileg viszont egyenlőek ezek a dolgok. Megcsalásról: Bármelyik félről is van szó, ha az egyik fél passzív a párkapcsolatban, tehát alig tesz valamit a kapcsolatban, elkényelmesedett, nem tesz meg érte semmit, viszont a kényelméért és a lelki hovatartozásáért nem hajlandó kilépni a kapcsolatból: Megérdemli, ha megcsalják. És sokan még ilyenkor is képesek magukat sajnáltatni és írják, hogy előbb lépett volna ki a kapcsolatból... ezzel másnak is lelki fájdalmat okozott, most visszakapta más módon, ami jobban üt és fáj. Ha viszont mindent belegyűr egy kapcsolatba és titkon megcsalják, akkor a megcsaló a hibás. Ez csak egy példa volt.
2015. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5# nem megcsalásról van / volt szó.

Egyébként pont ide vág:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..

2015. ápr. 12. 00:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak nem te írtad azt a kérdést is, hogy legyen mire hivatkozni?
2015. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Persze, igazad van. De általánosságban igaz, hogy a nők nehezebben védik meg magukat egy fizikai erőszakot alkalmazó férfitól, mint fordítva. De ez is csak általánosság, nyilván megesett már fordítva is. Egyébként amiben a nők legalább olyan "jók" mint a férfiak, az a lelki terror. De egyébként meg melyik férfi vallaná be, hogy veri az asszony? Ami nyilván nem jó, de ez a helyzet.
2015. ápr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét félről nézve gusztustalan, tök mindegy, hogy férfi vagy nő.
2015. ápr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Olyan is van, hogy a nő veri a férfit, és nem csak egy fizikailag ártalmatlan pofonról van szó. De a lelki bántalmazás sem semmi, vagy ha kihasználják az ilyen előítéleteket, hogy minden agresszor férfi, és minden áldozat nő. Én is nő vagyok amúgy, de a kettősmércére mindig is allergiás voltam.
2015. ápr. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!