Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyám állandóan "unokázza" a...

Anyám állandóan "unokázza" a gyerekeimet. Nagy ügy?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ennél vannak ezerszer nagyobb problémák, de anyám látszólag minden lehetőséget kihasznál, hogy a gyerekeimre úgy hivatkozzon mint az ő unokái. Amúgy kedvesen, de azért már bőven zavaróan. Feleségemet is, engem is zavar. Mi ritkán hivatkozunk rájuk a fiunk-lányunk-gyerekünkként. Van nevük.

pl.: "Nagy ügyes az unokám.", "Hogy vannak az unokáim?", stb

Másik eshetőség meg épp az agyon-becézgetés.

Mi reagáljuk túl?



2019. márc. 8. 16:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Ti.

Hisz az unokái

2019. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%

Bizony ezt ti lihegitek túl. Végül is az unokája.

Már az is baj ha azt mondja unoka?? Komolyan.. ha nincs gond, akkor muszáj kreálni, hogy vita legyen..

2019. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
97%
Jó érzés számára, hogy nagymama és unokái vannak, amit szeret hangoztatni. Nem kicsit reagáljátok túl...
2019. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
95%

Melyik az egyszerűbb?


1. Hogy van az István, a Miklós és a Béla?

2. Hogy vannak az unokáim?


Ezt én egyáltalán nem nevezném problémának, sőt!..max. a ti fejetekben van valami ami nem kóser...

2019. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
96%

Mit szeretnél hogy mondjon?Az unokái nem de?A szomszéd néni szólithaja õket a nevükön,de ugy látszik anyudnak könnyebb azt mondania,hogy az unokáim.

Miért ne becézgethetné õket?Ha kussolna jobb lenne,akkor meg az lenne a bajotok!!!

2019. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Kicsit mintha félre lennék értve. Nem az a baj, hogy azt mondja, hogy unoka. Ez tagadhatatlan tény, meg amúgy sem probléma. Az a furcsa, hogy mondjuk egy 2 órás találkozó alatt 5x hivatkozik rájuk mint az ő unokáira. A gyakorisággal van a problémánk, nekik nem az a fő tulajdonságuk, hogy ők az ő unokái.


Amúgy meg nyilván azért kérdeztem, mert kíváncsi vagyok mások véleményére. Ha egyértelmű lenne, hogy jogos-e hogy zavar minket akkor nem kérdezősködnék, mert hát sajnos zavar.

2019. márc. 8. 16:15
 7/46 anonim ***** válasza:
96%
Azta, de gáz vagy! Az én gyerekeimnek is van neve, de ha azt mondom, a fiam , a lányom, akkor sincs pislogás.
2019. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ne aggódd túl, ez semmi rosszat nem jelent, legföljebb hogy örül neki, hogy vannak unokái. Nem minden nagymama korú nőnek van sajnos.
2019. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
De miért baj ez? Háyszor olvasni olyan jellegű kérdést, ahol a nagymama nem is néz az unokái felé? Ha pedig hivaktozik rájuk, akkor biztosan büszke! Engem ez nem zavarna...
2019. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
94%
Ja és szerintem nem érdemes mondani neki, hogy ne mondja így túl sokat, mert idegesít titeket, mert úgy még nehezebb lesz neki megállni. Mint amikor azt mondják, hogy ne gondolj a rózsaszín elefántra. Ha nem mondtok semmit, akkor lehet, hogy átszokik másra egy idő után.
2019. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!