Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell ezt állandóan...

Miért kell ezt állandóan végig hallgatnom?

Figyelt kérdés

2 éve keresek munkát... Voltam ez alatt az idő alatt közmunkán (gyűlöltem!!) amiatt, hogy ne kelljen visszamennem elmentem egy gyárba dolgozni. (itt minden hétvége kötelező túlóra, nem volt meg fizetve az sem)

1 hónap után onnan elkerültem sikerült egy elég jó helyre bekerülnöm. Vagyis azt hittem. 3 hét után közölték, hogy meg fog szűnni a feladatköröm meg az a részleg is a cégen belül ahova kerültem...

Ennek 1,5 hónapja...


Anyámék közölték, hogy nem kell visszamennem gyári munkásnak, keressek valami normálisabb helyet. (kicsit gáz is visszamenni)


Viszont a rokonságtól állandóan mindenegyes családi programon azt kell végig hallgatnom, hogy "jajj találtál már valamit?" meg azt a szokásos lenéző dumáikat. És már előre tudom, hogy pl:. a karácsonyozáshoz is semmi kedvem mert ez lesz...


Többször szóba került, hogy tervbe van külföld. Csak még kell egy kis pénzt gyűjtenem. Mikor ezt elmondom akkor mindig "jajj azt nem fogod bírni az xy is visszajött" Meg még amikor elkerültem közmunkáról akkor pl:. a következő szerződést közöltem a főnökkel, hogy nem szándékozom aláírni. Akkor meg azt kellett végig hallgatnom, hogy "Miért nem mész?" stb.


2016. nov. 5. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem... miért ne kéne végighallgatnod? xD Ez olyan, mint nálunk a "mikor lesz már esküvő", "mikor jön a gyerek". Most meg a "mikor jön a kistesó". És akkor mi van? xD Tök természetes dolog, hogy a téged körülvevő emberek az épp aktuális élethelyzeteddel kapcsolatban érdeklődnek, ami nálad most épp a munkakeresés.

Szerintem azt az energiát, amit az ezen való kiborulásba ölsz, fordíthatnád hasznosabb dolgokra is (tippem is van, de azt nem írom le...) ;)

2016. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Egyrészt szedd egy kicsit ossze magad, masreszt meg ne foglalkozz azzal, h mit mondanak, akkor se, ha rosszul esik, elrontja a hangulatod. Magad miatt tegy meg minden toled telhetot, hisz a te eleted, a te erdeked. A karogoknak se koze, se rálátása. Amikor huszonevesen kimentem tanulni Ausztraliaba, az egesz rokonsag azt szajkozta, h egy honapon belul sirva futok haza. Nem lett igazuk, egy ideig csenben voltak, aztan talaltak mast...
2016. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, szövegértés egyes. 1,5 hónapja nincs munkája a kérdezőnek, ha tudnál olvasni.


Kérdező, ismerős, én egy éve szenvedek, vagy 30 helyre adtam be önéletrajzot, de semmi, max. közlik egy hónap! után, hogy bocs, nincs tapasztalatod, vagy 27 évesen már nem veszünk fel, mert nemsoká gyereket szülsz (wtf?), vagy egyszerűen vissza sem hívnak.

2016. nov. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Több mint 5000 helyre beadtam az elmúlt évek alatt... Mert valljuk be az, hogy voltam közmunkán majd műszakozni nem a legjobb dolog. Nem azok voltak ahol évekig ott lomolnék. Előző helyen ott lettem volna 8-10 évig is akár.


Egyedül a 3 műszakot nem vállalom be. (van egy rakat papírom és volt, hogy a 8 általánosok közé betettek) Tehát még az sincs hogy nem akarok dolgozni illetve nem tennék meg bármit. Sokszor már ott vagyok, hogy ingyen is elmennék de nem...


És igen idegesítő. (főleg mert nem ismeritek milyen hangnembe mondják meg milyen sajnálkozva mikor több olyan van köztük akinek bírt volna benyomni olyan helyekre ahol voltam interjún)

2016. nov. 6. 10:44
 5/14 A kérdező kommentje:
3 azért azzal a minimális tapasztalattal amivel rendelkezek kíváncsi lennék hol bírnál elhelyezkedni? Ismerősök nélkül biztos vagyok benne, hogy sehol sem...
2016. nov. 6. 10:46
 6/14 A kérdező kommentje:

#3

Ja meg ha végig olvasod akkor látod, hogy tényleg mindent megteszek azért csak állandóan bszogatnak.

2016. nov. 6. 10:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Hat mondjuk egyetem alatt nem artott volna (ha jartal) onkenteskedni vagy gyakornokoskodni. Nem veletlenul vannak azok, meg akkor is ha a szadat huzod, hogy nem fizetnek.
2016. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem gondolod, hogy nem próbáltam?


Azon is csodálkozok, hogy gyakorlati helyet bírtam szerezni...


Mikor diák voltam akkor is hiába jelentkeztem a diákszövetkezetekhez és szekáltam őket folyamatosan nem adtam SEMMILYEN munkát. Meg volt rá az emberük. Gyakornoki lehetőségek nálunk nagyon kevés van 8-10 cég van ami szokott indítani de oda csak akkor juthatsz be ha valakinek a gyereke vagy...


Önkéntes munkát is kerestem mindig az volt, hogy most nincs hova berakni...


És halkan megjegyzem akkor is mentem volna ingyen is ugyanúgy mint most is. (ezt feljebb írtam is)

2016. nov. 6. 12:43
 9/14 A kérdező kommentje:
*nem adtak
2016. nov. 6. 12:43
 10/14 A kérdező kommentje:

mintha olyan nagy elvárásaim lennének úgy mondod...

közmunkán is elvitte az összes pénzem a bejárás+ takarék... (úgy hogy semmit nem költöttem szerinted előtte lett volna bármilyen hatalmas elvárásom?)

2016. nov. 6. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!