Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az emberek miért ragaszkodnak...

Az emberek miért ragaszkodnak görcsösen az irigy, kihasználó vagy bunkó rokonokhoz?

Figyelt kérdés
Nekem is volt egy 10 éve nem látott másod unokatestvérem, aki hirtelen felbukkant kölcsönt kérni. Egy határozott nemmel válaszoltam neki. Ennek tíz éve, azóta nem láttam. Itt a kategóriában gyakran látom hogy a problémás rokonokkal kötelezően tartják a kapcsolatot és panaszkodnak hogy milyen rosszak a rokonaik, de következő hétvégén újból együtt ebédelnek. Irigy rokonos kérdésekkel is tele van az oldal. Egyszer beszólnának nekem, én biztos nem találkoznék többet az adott emberrel.
2019. ápr. 4. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ezt én sem értem. Egyszerűen nem fér a fejembe az, hogy kivételeznem kéne valakivel csak azért, mert rokon, ami még csak nem is egy választott dolog. Rokonoktól pont, hogy jobban fáj a suttyóság, szóval a kivételezés és a bunkóság elnézése helyett pont, hogy szigorúbb mércét kéne velük szemben állítani, mint random emberekkel szemben. Számomra sose volt szempont a vérségi kötelék, ha valaki bunkó velem és ki akar hasznáni, akkor az többet nem lesz az életem része és kész.
2019. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy nem adtál.

Ha adtál volna, utána sem láttad volna többet. A kölcsönkérő rokonoktól minél messzebb, annál jobb!

2019. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

Mert esetleg szeretik őket.

Én a te helyedben biztos elbeszélgettem volna a rokonnal, hogy hogy van, mi a baj, mi volt vele 10 évig, stb. Amilyen elutasító voltál, persze hogy rosszul esett neki, és azért nem látod.

Senki nem hibátlan, jobb elnézni a másik hibáit, legalább a rokonoknál.

2019. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!