Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy a "apám új...

Normális, hogy a "apám új feleségének a fiait" nem tudom "mostohatesónak" szólítani, hanem csak "apám új feleségének a fiainak"?

Figyelt kérdés
Jó a viszony mindenkivel, de már felnőttként találkoztam velük, és mivel elköltöztem más helyre, ezért ritkán találkozunk, de akkor elvagyunk. Nagyon idegennek hatna, ha testvérként szólítanám őket. Ez miért lehet? Tudatalatt nem tekintem magunkat egy családnak? Megjegyzem, egyke is vagyok.
2019. jún. 4. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális szerintem. Inkább az a mostoha tesó akivel az ember együtt is nő fel.
2019. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szólítsd a nevükön.
2019. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyutt nottetek bolna fel, akkor oke..de igy..szerintem nem mostohateso..szimpla ismeros.
2019. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nevén szólítanám. Az a legegyszerűbb. És nem annyira "idegen", mint az "apám unokaöccsének az unokabátyjának a régi szobatársa". :) Persze, ha megkérdezik, hogy ki is ő pontosan neked akkor nem kell azt mondani, hogy a tesód. Teljesen rendben van, hogy "az apám új feleségének a fia"...
2019. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én simán a nevükön szólítom őket, nem tekintem őket semmilyen rokonnak/testvèrnek.

Én felnőtt vagyok, ők fiatalok 18-20 körüliek.

2019. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Az 'új feleség' kifejezés kicsit bántó lehet, valamelyest azt sugallja, hogy lehet ebből még újabb, sőt, még annál újabb is.

A 'mostoha' szónak is van kellemetlen íze, ha nem akarnám érzékeltetni a világgal, hogy kifogásolom apám és a felesége viszonyát, inkább használnám a 'féltestvéreim' kifejezést.

Pontosan meghatározza, hogy egyik szülőtök közös, és ha valaki tovább érdeklődik, akkor el lehet neki mondani, hogy mi a rokoni kapcsolat köztetek.

2019. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Hívd egyszerűen Bélának, és Karcsinak őket. Ne ezen szenvedj.
2019. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lilla64 ***** válasza:
100%
Szólitsd a nevükön.Végülis csak felnőttként ismertétek meg egymást,másképp idegenek.
2019. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán jó, ahogy "címkézed" őket. Én pl. nem mondom, hogy mostohalányom, hanem "a férjem lánya". Pedig tini korától együtt élünk, mégsem jön a számra. Nincs ebben semmi.
2019. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Pontosan meghatározza, hogy egyik szülőtök közös"


Szerintem egyik szülőjük sem közös.

2019. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!