Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy a "apám új...

Normális, hogy a "apám új feleségének a fiait" nem tudom "mostohatesónak" szólítani, hanem csak "apám új feleségének a fiainak"?

Figyelt kérdés
Jó a viszony mindenkivel, de már felnőttként találkoztam velük, és mivel elköltöztem más helyre, ezért ritkán találkozunk, de akkor elvagyunk. Nagyon idegennek hatna, ha testvérként szólítanám őket. Ez miért lehet? Tudatalatt nem tekintem magunkat egy családnak? Megjegyzem, egyke is vagyok.
2019. jún. 4. 10:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

12:38-as: ez az opció fel sem merült bennem, hiszen ezzel az értelmezéssel (apám mostani feleségének az előző kapcsolatából származó fiúk) még a 'mostoha' előtaggal sem merülhet fel a rokoni, testvéri kapcsolat.

Amitől függetlenül persze akár testvéri szeretettel is viszonyulhatnak egymáshoz...

2019. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Szólítsd a nevükön Őket.
2019. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Apám új feleségének a pulyárói... Tezsvírek
2019. jún. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem édestestvérem van, mégse hívom tesónak (azaz, csak ha mással beszélek róla), se öcsinek, hanem a nevén..
2019. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!