Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Mikor kell a rokonoknak szólni az esküvő miatt?

A tesvérem 2 hét múlva házasodik és erről tegnap szólt a párjával mindenkinek. Meg vannak sértődve, hogy nem tud mindenki elmenni, mert túl későn értesítették őket. Én is azt vettem észre barátaimon, ismerőseimen hogy legalább 3-4 hónappal előre szólnak.

jún. 11. 22:05  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Jól kicentizték. Gondolom nem 2 hete szervezték le az esküvőt. Ennyivel előre már szoktak tervezni az emberek.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont jún. 11. 22:11 Privát üzenet

Hát, én mikor utoljára esküvőn voltam, árról kb egy évvel ezelőtt tudtam.

Két hét, ráadásul nyáron, mikor sokan esetleg már lefoglaltak nyaralásokat???

Hülyék a tesódék. És eddig nem tudták, nem hiszem, hogy két hét alatt meg tudták szervezni egy esküvőt.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont jún. 11. 22:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez polgári esküvő, a templomit később akarják. Van 2 gyerekük és tervezik a 3.-at a falusi CSOK miatt is.

Lehet hogy én vagyok kötekedő, de hülyét kapok ha valaki "utolsó pillanatban szervezkedik".

# 3/13Időpont jún. 11. 22:19 Privát üzenet
Hat valoban eleg keson kozoltek viszont a polgari eskuvonel alapbol nem szokott ott lenni a nagyanyam batyjanak a kutyajanak a macskaja is... Majd ha mar templomi lesz ott legyen eszuk korabban ertesiteni mindenkit es oda joval tobben el tudnal menni. Polgarinal ne sertodjenek mar be,ok voltak butak raadasul abba a kis teremben nem lehetnek 200-an.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont jún. 11. 22:32 Privát üzenet

Hónapokkal előtte, de általában már közel egy évvel tud róla az ember még ha meghívót később is kap.

Tesód amúgy nem dolgozott eddig, hogy tudja, hogy a beosztás és a szabadság megszervezése, cserélgetése nem olyan könnyű? Hogy a nyaralásokról ne is beszéljünk.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont jún. 11. 22:43 Privát üzenet
Mi is 2 hét múlva megyünk esküvőre. Ősz óta tudjuk. Oké, ez nem valami hetedhét országra szóló lakodalom, de ha most moziba hívnak 2 hét múlvára, arra se biztos, hogy ráérek. Tesódék hülyék.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont jún. 11. 22:49 Privát üzenet
Sima polgári esküvő, ráadásul már nem fiatal pár, hanem két gyerekes család. Ha jól értem tesódék csak a papír miatt házasodnak, nem izgulják túl, nem lesz hetedhétországra szóló lagzi. Biztos nem számítottak rá, hogy ez ekkora dolog a rokonságnak, csak hogy aki ráér elmegy, együtt örülnek és kész.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont jún. 12. 00:53 Privát üzenet

Májusban volt az esküvőnk, novemberben osztottuk ki a meghívókat.

De hivatalosak vagyunk egyre, amiről 2018 decemberében szóltak, hogy 2020 augusztusban lesz :) Ők a meghívókat még nem adták oda.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont jún. 12. 00:53 Privát üzenet
Polgári esküvöt gondolom 2 tanúval oldják meg ezért nem szóltak senkinek jóval elöbb.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont jún. 12. 05:59 Privát üzenet
Akkor ez csak az alairas, buli se lesz. Arra meg felesleges menni. Vagy 2 ajandek kell?

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont jún. 12. 07:21 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Közeli rokonoknak eljegyzési hírek?
Hogyan értessem meg a párom családjával, hogy nem szeretnék lánykikérőt az esküvő előtt?
Esküvői hiszti, nekünk van igazunk?
Rossz családi viszonyok, válások esetén kit illik meghívni az esküvőre?
Meghívtak, de nem elmenni?
Esküvőn szülőköszöntést hogyan oldottátok meg "csonka" családban?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!