Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hány év kell, hogy lecsengjen...

Hány év kell, hogy lecsengjen ez a hisztéria?

Figyelt kérdés
Fiatalon úgy döntöttünk a párommal, hogy a nem várt terhességemet végig csináljuk és a gyereket felneveljük. Kellett segítség, igen, "anyós nyakára" vállaltuk kezdetben. Terhesen mentem férjhez, kevés munkatapasztalattal és majdnem nulla megtakarítással. "A semmire szültem". Aztán teltek az évek, talpra álltunk, lett megtakarításunk, saját otthonunk és már kistesó is van. A kezdeti segítségért hálásak vagyunk, a rokonság mégis feketebárányként kezel minket. Minden családi ünnepen elindít valaki szándékosan egy kínos beszélgetést, hogy bújtatottan alázzanak minket. Persze nyilván mindenki érti ezeket. A vicces az, hogy nem azok célozgatnak a múltra, akik vagyonokat öltek belénk, hanem azok, akikre soha nem számíthattunk. Nagynénik, unokatestvérek, sógorok. Biztosan örültek volna ha inkább nekik csurran cseppen, legalábbis másra nem tudok gondolni. Amúgy tisztességesen élünk és most már nem szorulunk senkire.
2019. jún. 24. 22:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%
10es válaszolóval teljesen egyet értek. Ez a tipikus, ha van rajta sapka akkor azért ha nincs rajta akkor azért. Akár visszaszolsz akár csendben tűröd, a vége ugyanaz lesz, tovább piszkálnak. Hanyagolnám őket, nem mennék olyan találkozóra ahol ezek az emberek ott vannak. Ha meg valaki pl anyós megkerdezi miért, szépen elmondanam hogy ezt az undorító viselkedést megelegeltem és nem vagyok kíváncsi rá. Nem fogok olyanokkal találkozni akkor erezhetoen utálnak és irigykednek.
2019. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

Én nyugodtan visszaszòlnék ilyenkor, hogy miért kell ezt ennyi év után is a fejetekhez vágni? Talpra álltatok, tisztességesen eltartjàtok a gyerekeket.

Undorító, primitív szándékosan kötekedni x év után is.

Én nem tűrném csendben m

2019. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem is értem, miért gond, hogy segítettek elindulni. Normálisan éltek, van saját életetek, nem mások nyakán élősködtök.

Szerintem mindig be fognak szólni valamiért az ilyen emberek. "Viccesen" vissza kell szólni. Gondolom, ők sem makulátlanok. Akkor talán leesik majd nekik, hogy annyira mégsem vicces, ha rajtuk poénkodik valaki.

2019. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

Ezen ti tudtok változtatni!


Nekem 2 ilyen célozgatás után nem lenne 3.,mert többször nem találkoznánk a célozgatókkal!

2019. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha újra elkezdik, mond meg nekik hogy baromira unod ugyanazt a lemezt hallgatni, és kérdezd meg miért érzik úgy hogy közük van a gyerekvállalásotokhoz?
2019. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%
Hagyd figyelmen kívül, vagy te kezdj arról beszélni amiről ők akartak. Baromira meg fognak lepődni.
2019. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!