Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek hidegvérű,...

Hogyan legyek hidegvérű, hidegfejű?

Figyelt kérdés

Férfi létemre elég temperamentumosan tudok reagálni (ha úgy tetszik hisztisen) egyes sérelmekre, vagy egy vita során "vesztem el a fejem", vagy "elszalad velem a ló".


Hogyan legyek hidegfejű, hidegvérű, határozott? Mi a technika, mikor pl hallok egy nekem nem tetsző dolgot, vagy úgy érzem támadnak, akkor teljesen elvörösödik a fejem és kifakadok.


Fizikailag soha nem bántok senkit és nem csapkodok, vagy verem az asztalt. (Ezt úgy érzem fontos még ideírnom.)


Egyszerűen csak szeretnék hideg, határozott, erős benyomást kelteni ilyenkor.



2019. febr. 8. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Onkontrolt csak az ember saját maga tudja megtanulni. Számolj el háromig. Vagy mond ha látod hogy gond lesz "akármi történik nem fogok kiakadni"

Elhatározás kérdése, de meglásd ha egyszer sikerű újra is újra menni fog mert jó érzés hogy úrrá tudsz magadon lenni. Vagy próbálj meg nevetni a dolgon. Keress valami vicceset a szituációba és na hagyd magad elkaladozni.

2019. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

próbáld meg elképzelni magad ilyenkor kívülről: hogy nézhetsz ki vöröslő fejjel, teljesen kikelve magadból, mint egy vadállat.

tudom, hogy ilyenkor nehéz leállítani magad, de segíthet, ha megpróbálod kívülről nézni az adott helyzetet. én is ezen vagyok, mert tudom, hogy ilyenkor olyan vagyok, mint egy elmebeteg, akit be kellene zárni. szóval önkontroll, önkontroll ezerrel, nem vagyunk állatok

2019. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!