Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez miatt most szemét, rosszind...

Ez miatt most szemét, rosszindulatú ember vagyok?

Figyelt kérdés

Nincs egy tipikus idilli családunk, mint másoknak vagy mint az amcsi vígjátékokban. Elég őszinte ember vagyok, ami a szívemen az a számon és a sggnyalás sem az erősségem. Nem igazán kedvelem a rokonaimat (unokatestvérek, keresztszülők, nagyszülők egyik oldalról stb.,) én bőven meglennék a szűk családdal, azaz szüleim, tesók, nagyi(másik oldalról) és kész. Állandó jelleggel megy a színjáték a családi eseményeken, bájcsevejgés, kétszínűség. A rokonok, akik nem is kedvelnek teszik a "kedves", de tolakodó megjegyzéseiket, úgy tesznek mintha kedvelnék az embert pedig tudom, hogy nem. Megszoktam figyelni az embereket, van szemem már ahhoz hogy kiszúrjam, amikor valaki csak játsza az eszét. A szüleim közölték, hogy én velem van a baj, mert kihúzom magam minden eseményből, meg milyen ember vagyok hogy nem ülök le cseverészni a rokonsággal, akivel amúgy nincs is semmi témánk. Ha lenne sincs kedvem, mert látom a színjátékot. Megegyszerűen én ilyen vagyok, nincs közük az életemhez, csak mert papíron rokonnak számítunk. A szűk család nekem bőven elég vagy a barátaim. Nem szeretek menni hozzájuk, ha van valami alkalom, de cserébe én se várom hogy ők jöjjenek. Konkrétan teljesen hidegen hagynak. A szüleim szerint paranoiás vagyok, mert hogy úgy érzem nem kedvelnek. Pedig évek óta érzem, észreveszem az emberek arcán a képmutatást, a mosolyt ami csak illendőség és kb. tudom mit mondanának őszintén nekem, ha nem kéne a színjátszás. Mondjuk nekem nem kell, elmondhatnák igazán, ha van valami gond, de ugye azt nem lehet mert az nem illő. Tény, hogy akkor ezekszerint kilógok a sorból, de nekem ez nem megy így. Inkább legyen körülöttem kevés ember, de az legyen őszinte ember, ne egy kétszínű nagynéni például. Mindenesetre megkaptam már párszor a szüleimtől, hogy változzak meg, hogy én vagyok a különc, aki nem tud beilleszkedni meg ilyenek. Van még jó pár ok, ami miatt kialakultak ezek a dolgok az évek alatt, nem részletezném mindet most mert hosszú. De például bőven elèg annyit mondanom, hogy az egyik rokonság oldalàról az a divat, hogy férjhez menjen gyorsan a lány, meg aztán gyerekszülés. Nekem ez nem játszik, majd egyszer ha megtalálom azt, aki az én emberem oké. De addig simán élem az életemet, nem rohanok, normàlis emberek szerint is teljesen időben vagyok mèg. Nekem nem kell 19-20 évesen család még. A másik példa az önjelölt sztárkölykök, az unokatesók.. minden találkozáskor lesni kell a fellépésekről a videókat, nagy elismerően dícsérgetni őket. Engem nem érdekel a magamutogatásuk, csinálják a hobbijukat, de miért kell kicsikarni másokból a dícséretet. Leszarom, tök őszintén. Nekem is van hobbim, mégsem mutogatom magam végig minden családi eseményen, hogy igen gyertek dícsérjetek. Nekem elèg, hogy magamnak csinálom.

Szóval nem kedvelem ezt a rokonságot, meg ezeket kötelező köröket sem, csak mert úgy illendő. Anyum rendszerint mindig kezét lábát töri, hogy a kis rokongyerekeknek a kedvében járjon. Elfingták magukat, hogy ők most nem esznek csokit, valami oknál fogva (mondjuk egy gyerekről ezt nehezen hiszem, max az anyjuk dönthetett így), erre anyum rögtön ajàndékot vett nekik a legközelebbi találkozásra. Mert szokott nekik venni valamit mindig, ha más nem akkor édességet. Fordítva mondanom sem kell nekünk senki nem nyalja így a sggüket, de mindegy is. Nem szorulok rá a csokijukra, se semmi másra. Karácsonyra is kapnak ajándékot az én szüleimtől, fordítva mi hozzánk odavágnak egy tábla csokit. Nem, nem a pénz a lényeg itt. Bár mindig előadják a szegényt, de évente többször mennek valamerre. Mi nem tudunk nyaralni menni amúgy.

Ha egyszer tényleg férjhez megyek, akkor sem rendezek ilyen erőltetett lagzit, és fogok meghívni olyanokat akikkel nem kedveljük egymást. Csak a legfontosabbakkal ünnepelnék. Sorolhatnám a példákat, valahogy nem érzem úgy, hogy velem lenne nagy gáz mert ilyen vagyok. Nekem nincs szükségem ezekre az emberekre, se a felszínes kapcsolattartásra.



2019. júl. 14. 14:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

"rigy vagy a sikeres unokatesódra, aki nyilván jobb külsejű és tehetségesebb mint te, de ezen nem lehet segíteni, ez van!"


Ezt úgy bírom! 5-ös, nem értem, miért kell az irigység-kártyát elővenni egyből, ha valaki (mint Kérdező is) nem csicskul be a rokonságának, és nem nyal seggeket elvtelenül (mint mondjuk az anyukája).

2019. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Figyelj! Hasonlítunk nagyon is!

Nálunk is mindig törte anyám magát, hogy kedvébe járjon a rokonságnak, és soha nem volt témánk, le se szarták mi van velünk és ellenkezőleg anyám meg mindent megtett. Ajándékokat se kaptunk nem mintha rászorulnék, de ezzel nem is lenne baj, mert ajándék lónak ne nézd a fogát, de tényleg amiről te is írtál, az a lenéző, kötekedős, szinjátszós arcok... Én is már csak a mamámmal meg a papámmal találkozok és ha nekik nincs is sok pénzük és semmijük akkor is ők tényleg tiszta őszinte szívű emberek, akik odavannak értem.


Az ilyen embereket tartsd meg a többivel ne foglalkozz, nem lesz kevesebb az életed rokonok nélkül, az én életem is pazar, sosem jutott eszembe, hogy hiányolnék bárkit is. De szerintem ennek így kellene lennie, hogy olyan emberek vegyenek körbe akiket szeretsz a régi normák már nem olyanok.

2019. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy szemét azért, mert nem akarod tartani a kapcsolatot azokkal a rokonokkal, akiket nem kedvelsz. Viszont ha valamelyik meghal, akkor ne verd ki a balhét, ha esetleg kizár az örökségből, mondván hogy az neked jár. Amúgy elképzelhető, hogy érdemes lenne jól megtanulnod egy idegen nyelvet és kiköltözni külföldre, így talán ki tudnál szakadni abból a környezetből (és lenne indokod is, hogy miért nem mész el hozzájuk).
2021. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!