Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne mondanom, érvelnem...

Mit kéne mondanom, érvelnem az mellett hogy legyen egy saját bankkártyám?

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 00:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Egyáltalán miért van szükséged bank kártyára? Diákmunka? Vagy csak úgy mert tetszik a tudat hogy van? Nyilván ha annyira szükséges lenne akkor a szülők is engednék.
2019. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Hát, szerintem én sem adnék a gyerekemnek. Pl lehet, hogy észre se venné, és pl elherdálná pl ilyen kis édességekre. Egyszer-egyszer veszi; de aztán egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy elfogy. Tehát úgy,ha pl korlátlan hozzáférése lenne a családi kasszához, az nekem nem tetszene. Jöjjön, kérjen, és ha értelmes dologra akarja költeni , akkor odaadom neki ké(s)zpénzben. Tehát adok én neki, ha pl szeretne mondjuk egy új pulcsit, pólót, cipőt, vagy esetleg elmenni pl fagyizni egyet; de az, hogy korlátlanul hozzáférjen, annak nem örülnék. Csak pl max akkor lehetne róla szó, de még akkor se nagyon, ha pl nagyon gazdag család lennénk. Szóval őneki a bankszámlához ne legyen hozzáférése; hanem ha kell neki valami, akkor szóljon, és adok neki bele a kezébe pénzt. De hogy korlátlanul akármikor akármennyit levehessen a számláról az úgy nem feltétlenül jó ötlet. Kell egy határt szabni, mert abból él a család. Ja meg például az átutalgatások is, meg a számlanyitás is pénzbe kerül; de mondjuk lehet, hogy jó ötlet lenne mondjuk rakosgatni a gyereknek pénzt; most kettő jutott eszembe; hogy pl mondjuk egy ilyen havi 5000-t átutalni neki amit arra költhet, amire akar; vagy pl egy tök más, nem idevágó téma; hogy hallottam olyat, hogy egy apuka mindig átutal havi Xezret a gyerekeinek a számlájára; hogy ha esetleg szüksége lenne rá, akkor legyen mihez nyúlnia. Vagy nemtom pl kint van külföldön, és mondjuk nyaral, vagy valami. Most egy ilyen példa jutott esetleg eszembe, hogy mondjuk nem utazáshoz alkalmas idő van, és akkor a repülője mondjuk nem tud fölszállni, és akkor pl nem tudnak a közeli hotelben mindenkinek ingyen szállást, férőhelyet biztosítani, és akkor pl elmehet egy másik szállodába pl.
2019. aug. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
*Egyébként én tényleg nem szeretem ezt az utalgatást, tehát én inkább mindenképp a kezébe adnám.
2019. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg ha túl sok papírpénzed van?

Nekem anyukám hozta fel az ötletet hogy csináltassunk.


Esetleg ha gimibe mész másik városban mondhatod azt hogy neked könnyebb lenne ha utalna az ő bankkártyájáról a tiéd re (nekem is ezért lett leginkább)


Nameg nem szívesen hordok magamnál 10 és 20ezreseket.

2019. aug. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

#2-es miért lenne hozzáférése a családi kasszához attól, hogy saját bankkártyája van?

Nem a családi számlaszámra kell csináltatni egy kártyát, hanem saját számlaszámra, amin csak akkor lesz pénz, ha valaki tesz rá.

Ha diák, akkor meg a Junior számlacsomagoknak nincs kezelési költsége.

2019. aug. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem írtad, mennyi idös vagy. de nyiss egy saját számlát és az ahhoz kapott kártyát tartsd magadnál, a pint meg ne közöld senkivel.

Aki meg azt írta, hogy nem adna a gyereknek bankkártyát, mert elveszíti: Németországban 10 éves kortól a gyerekeknek van saját kártyájuk és nem szokták elveszíteni. Az hülyeség, hogy a gyereket túlféltik és nem tanul meg felelöséget vállalni a saját dolgai miatt, ezért van ennyi önállótlan fiatal Magyarországon!

2019. aug. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Hány éves vagy? 18 éves korod után egyedül is nyithatsz.

Előtte meg kell a szüleid aláírása. Mondd el nekik, hogy a mai világban már alap, ráadásul a junior kártyák gyakorlatilag ingyenesek, semmilyen plusz költséggel nem jár, ha van.

Tudsz vele online vásárolni, rengeteg helyen csak kártyával lehet. Pl AliExpressről rengeteg hasznos terméket lehet venni fillérekért kártyával. Itthon ugyanazokat sokkal drágábban veheted meg.

Később ha diákmunkázol is muszáj lesz kártya, sehol nem fizetnek már kézbe.

Semmilyen értelmes ellenérv nincs, hogy miért ne lenne.

2019. aug. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha elmultál 18: Anya, apa! Elkezdtem dolgozni és a fizetésemhez kell egy bankszámla bankkártyával. Ezután bemész a legközelebbi bankba és érdeklődsz.

Ha nem vagy 18: Anya apa! Szeretnék diákmunkázni és a fizetésemhez kell egy bankszámla bankkártyával. Segítsetek junior csomagot nyítni.

2019. aug. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Kiegészíteném a #8-ast:

Ha elmúlt 18, nem kell a szülők orrára kötni, hogy bankszámlát nyitott. Bankba bemegy, érdeklődik, kondíciós listát megtekinti, és annak függvényében nyit egy megfelelő bankszámlát, és öröm van...

2019. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan azért szeretnék már saját bankkártyát mert állandóan kell csesztetni a szüleimet, hogy adják oda amit gyakorlatról, diákmelóról kaptam. Nekem már elég idegesítő. Főleg hogy félek hogy elbasszák a pénzem vagy nem annyit adnak oda amennyi jár
2019. aug. 10. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!