Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a családomból, el...

Elegem van a családomból, el akarok menni, azt akarom, hogy megszűnjenek. Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés
Az en csaladom egy nagyon sokszinu csalad, volt benne válás, titokban szuletett gyerekek, ongyilkossag, kitagadás stb nyalánkságok. A lényeg, hogy 17vagyok, költöztem már mamámtól apámhoz apámtól anyámhoz, naphosszat mesélhetném a dolgokat, a lényeg ennyi, hogy már végigjártam az összes lehetőséget. Lelkileg terrorban tartanak, zsarolnak, láthatatlan ketrecben, úgymond aranykalitkában tartanak. Mindegyik családtag úgy kezel, mint egy trófeát, meg akar szerezni, hogy ott legyek, az ő ételét egyem, vele beszéljek stb. 2év múlva tudnék elköltözni, de már nem bírom! Az a legrosszabb, hogy nem tudnak szeretni, majomszeretettel szeretnek, és az lenne a legjobb, ha megszűnne létezni az egész családom és végre szabad lehetnék, nem lennének felszínes beszélgetések, nem kéne senkihez menni, egyedül lehetnék. Mindenbe beleszólnak, minden kis lépésembe és ELEGEM VAN. Mit tudnék tenni? Azt mondják, hogy ők mindent megadnak, kinyalják a popsimat és milyen rossz vagyok.Tehát nem olyan a hekyzet, mintha vernének vagy ilyesmi, hanem érzelmi zsarolás, meg piócáskodás. Muszáj várnom, vagy van balami kiút?

2019. aug. 7. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gimnáziumban tanulsz? Tervezel egyetemre menni?

Ha igen, akkor tanulj nagyon jól, vegyenek fel egyetemre, ott pedig menj kollégiumba.

Ha esetleg van a saját városodban is egyetem, akkor pedig válassz olyan egyetemet, ami messzebb van, hogy el tudj menni.

2019. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos engem is zsaroltak /nèha most is / èrzelmileg , de fontos ,hogy ezt ne engedd vagy probáld meg kizárni. Engem mamám szokott èrzelmileg zsarolni , de vagy fennhangon leállíttom vagy szimplán ott hagyom. Mert ha azt látná ,hogy zsarolhat lelkileg valamiben , akkor nagyon elszabadulna a pokol :/ Volt olyan ,hogy anyám ès apám állította le , most már èn. Arra ,hogy kiszabadulj ebből a helyzetből valóban az a megoldás amit az egyes írt. Èn is így tettem :) Ugyanis van nèhány családtagom akitől èn is szeretnèk minèl távolabb kerülni. Kitartást neked! :)
2019. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sulinak biztos van kollégiuma, nézz utána hátha be tudsz költözni.


Fösuli, egyetem,okj is mehet kollégiummal.

2019. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tervezem az egyetemet, de az még 2 év.

Anyukám nekem a legrosszabh és a legsúlyosabb zsaroló. Őszintén csak a barátaimra számíthatok

2019. aug. 7. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Na és ha egyik napról a másikra eltűnne a családod, "szabad" lennél mégis miből élnél meg?
2019. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elkoltoznek valamelyik baratomhoz/ paromhoz par honapra, dolgoznek es elkezdenem elni a sajat eletem. Penzt es tetot a fejem fole lehet szerezni, de szabadsagot meg boldogsagot nem adnak.
2019. aug. 7. 18:50
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Aztán magyarázd el nekem, mi a lótuszt dolgoznál? Én úhy jártam a középiskolát, s az egyetemet, hogy éjszakai vagonrakásokból tartottam fenn magam. De az jócskán az átkosban volt! Akkor si törvénytelennek számított, de volt lehetőség megkerülni a jogszabályokat. Megegyeztem a vagonrakó brigáddal, hogy amíg ők söröznek, én kirakom a részüket. Jattolnom kellett ezért is!

Szóval mi a túróból élnél meg? Mellesleg meg 17 évesen mindenki rühelli a szüleit. Mindenki egy bűn nélkül való jellemóriás, csak a családja nem érti meg, nem szereti őt.

2019. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17 évesen ,ha nem lenne családod megszünne a barátaidhoz hónapokra nem költözhetnél bár mennyire is így gondolod ,dolgozni meg suli mellett nehéz ha jó jegyeket és jó érettségi bizonyítványt szeretnél.
2019. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pénzt mindig lehet teremteni ha akar az ember. Kevés barátom van, de az egyikőjük már egyedül él, többször mondta, hogy oda mehetek. Már kb az összes barátom felajánlotta, még ha hónapokig nem is "élősködhetnék" akkor is fizetnék nekik valamit, plusz nem csak az egyikőjüknél lehetnék, hanem felváltva is. Nekem mindegy lenne. Eddig se csak tanultam otthon, ezt a 2évet már kibírnám jó jegyekkel meg munkával. Főleg ha nyugton lenne az életem. Nem 17éves korom óta van ez a nem megértés, hanem 3éves korom óta így érzem. Ennyire hihetetlen nektek, hogy valakinek a családja pokollá teszi az életét? Vagy hogy legszívesebben egyedül lenne? Jó nektek, hogy körülöttetek nincsenek ennyire önző és mérgező emberek.
2019. aug. 9. 09:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Amúgy biztos, hogy jól látod a helyzetet. Tuti hogy érzelmileg zsarolnak, nem lehet hogy csak túlzottan ragaszkodnak hozzád és te ezt nem bírod?

A kollégiumot leszámítva (ami még 2 év), ezt tudnám javasolni: egy évet még kibírsz otthon, az egyetem előtti utolsó évedet meg barátoknál.

2019. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!