Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha be akarok kapcsolni egy...

Ha be akarok kapcsolni egy lezárt magot egy AMD prociban, de hibás, akkor annak végleg vége?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam felsorolást, hogy a feloldott magok esetén milyen hibajelenségnél menthető és milyennél nem a proceszor. Ez azt jelenti, hogy ha nem csak simán lezárták a magot, hanem hibás, akkor nem lehet visszaállítani gyári állapotra még BIOS resettel se?
2014. aug. 2. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem, csak lefagyhat terhelés alatt, akár random is.
2014. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Két indok miatt tiltotta le az AMD az egyes magokat: vagy mert gyártás során hiba keletkezett bennük, vagy hogy legyen X3/X2-es processzora. Idővel - ahogy javult a kihozatali arány - egyre inkább utóbbi került a többségbe, de első csoportból is akad. Ha te egy tényleg hibás példányt fogtál ki, nincs az a szoftveres trükk, amivel tökéletesen üzemelővé tudnád alakítani.
2014. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkét választ értem és köszönöm, de a kérdésem az lenne, hogy ha adott egy 3 magos processzor, a biosban ott a lehetőség, hogy aktiváljam a negyedik magot és pont annyira peches vagyok, hogy egy gyári hibás negyedik magot kaptam, ami annyira rossz, hogy nem is indul, vagy instabil lesz tőle, akkor van-e módom visszaállni az eredeti állapotra, vagyis újra tiltottá tenni a negyedik magot?
2014. aug. 2. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ha unlockolod a 4. magot, elindul a gép, de ha lefagy miatta, akkor következő indításnál figyelmeztet, és F1 lenyomása utána újra tilva van, és mehet tovább.

nem kell bios reset, és semmi trükk, mint pl. húzás esetén.

2014. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én resetre tippeltem volna, elem ki, aztán tuti vissza áll eredetibe, ami ugye a lockolt mag állapot volt. De látod előttem megmondták, hogy anélkül is lehet lockolni.
2014. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is lockolva van.

Ha engedem a 4. magot, akkor 4*3,2GHz -lesz, de nem egyszer futott már hibára.

Nem azonnal, hanem hetek, volt hogy hónapok múlva.

2014. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!