Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bemutattam a szerelmem a...

Bemutattam a szerelmem a szüleimnek (több lenn). Szerintetek hogyan tegyem túl magam azon, hogy nem volt szimpatikus nekik? 23/L

Figyelt kérdés
A szüleimnek több diplomája van, az egész család “értelmiségi”.. a páromnak “csak” 8 általánosa van. Emiatt közölték, hogy nekem nincs perspektívám ezzel a fiúval, ezt jobb ha elfogadom. Ez annyira lehangolt, hogy elkezdtem sírni. Imádjuk egymást, de félek, hogy ez a mondat fog csengeni a fülemben mostantól, vagy a szüleimmel romlik meg a kapcsolat.
2019. aug. 11. 23:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl fiatalok vagytok ehhez a kijelentéshez. Még simán tanulhat valamit.


Miért nem érettségizett le, vagy miért nincs szakmája?

2019. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
szakmája van, dolgozik. A családja miatt nem tudott tovább tanulni
2019. aug. 11. 23:42
 3/35 anonim válasza:
71%
Ne törődj vele, ha szeretitek egymást nem a papír lesz döntő.
2019. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%
Ha nagyon eltérő a hátteretek és eltérő családi mintákat hoztok magatokkal, az tényleg komoly problémaforrás lehet hosszú távon.
2019. aug. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
A gyermekorvos ismerosom 30 éve boldog házasságban él az asztalos ferjevel, akinek amúgy csak szakmunkás végzettsége van.
2019. aug. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Ha van szakmája, akkor mégsem csak nyolc általánosa van, mindössze az érettségije hibádzik. Ezt egy év felkészítővel még tudja pótólni, ha őt zavarja, most még nem olyan rég volt a suli, könnyebb visszazökkenni, mint esetleg pár év múlva (feltéve hogy ő is egyidős veled).

Ha őt nem zavarja, munkája, előrejutási lehetősége van, ti pedig jól megértitek egymást, van közös témátok, akkor ne foglalkozz a dologgal.


Nálunk is az van, hogy én a diplomás, párom félbehagyta a szakmát, mert anno dolgoznia kellett a családja miatt. De emellett az egyik leginteligensebb ember, akit ismerek, olvasott, érdeklik a vilag dolgai. Jó, van, amit nem tud, de azt meg szerencsére nem érzi cikinek megkérdezni. :)

2019. aug. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

Ha van szakmája, akkor nem a 8 általános a legmagasabb iskolai végzettsége.

Mérnökként mondom, hogy nagyon túl van tolva, amit a legtöbb értelmiségi család csinál. Ez a 21.szàzad, egészen nyugodtan összejöhetsz azzal, akit szeretsz, nem kell rang és pénz alapján válogatni.

Magyarul állj ki a párod mellett már most, a szüleid meg fejezzék ezt be..

Egyébként csak szólok, hogy nem feltétlenül buta az, aki nem tanult tovább. Nagyon sokan vannak, akik értelmes, jó képességű diákok, de egyszerűen nem tudják a szüleik anyagilag megengedni, hogy akár leérettségizhessen a gyerekük.

Míg rengeteg esetben csak azért jut el a diplomaig valaki mert a szülők gazdagok és megtehetik, hogy minden módon alá tolják a gyerekük feneke alá a diplomát.. Rengeteg ilyet ismerek, akik kifejezetten rossz képességűek és mégis diplomások.. Ma már leginkább pénz kérdése, nem tudásé.

2019. aug. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
30%

Majd mostantól lesz pénz kérdése, hogy a nyelvvizsga kötelező a jelentkezéshez, az iskola pedig nem nyújt elegendő nyelvtudást

A magántanár nagyon drága.



A párod érettségizzen le. Önállóan nem sokat érne, de szakmával megalapozhat később egy vállalkozást is m

2019. aug. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
Szülőknek meg lehet mondani, hogy nem ők fognak dönteni e kérdésben, pláne nem papír alapján és ebbe nincs beleszólásuk. Tanácsot adhatnak, de ilyen kijelentéseket nem tehetnek.
2019. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos, 4-esnek teljesen igaza van.

Járjatok, szeressétek egymást, töltsetek el sok időt együtt, aztán majd ti is rájöttök.

Az esetek döntő többségében ebből nincs boldog házasság. És ráadásul az alacsonyabb végzettségűt szokta zavarni ez a helyzet, nem is a magasabb végzettségűt.

Örülök, hogy valaki tudott egy jó példát írni, de ez sokkal ritkább eset.

Ha 17 éves lennél, szerintem a szüleid se fogalmaztak volna ennyire élesen. Csak 23 évesen már arra számítanak, hogy a végleges párodat keresed, és ezért mondták el kendőzetlenül a véleményüket.

Az megint megér egy misét, hogy te miért ilyen fiúba szerettél bele. Pl. mert tudat alatt lázadsz a szüleid életmódja, gondolkodásmódja ellen.


Elvileg lehetne jó kimenetele is ennek a helyzetnek: ha a fiú motivált lesz melletted, leérettségizik, és abban a szakmában mondjuk technikus lesz. Van erre is esély, főleg, ha tényleg csak a családi körülményei miatt nem tanult tovább.

2019. aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!