Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyámsággal kapcsolatos...

Egy gyámsággal kapcsolatos eljárás/per mennyi időt vesz igénybe normálisan, meg fellebbezések esetén?

Figyelt kérdés
A család fontolóra vette most, hogy gyermekelhelyezéssel kapcsolatos pert indítunk a 15 majdnem 16 éves húgom esetében, mert anyám hiába kap pénzt apukámtól is és az államtól is, most így a nyári időszakban nem ad rendesen enni húgomnak (tanév közben legalább a menzára befizetné) és a hét nagy részében otthon sincs. Olyan is van, hogyha a húgom bevásárol ruhát vagy ételt a saját zsebpénzén (amit mi adtunk neki), akkor annak az árát se adja vissza neki az anyám vagy nem teljesen. Hangulatfüggő gondolom. Nem tudom, hogy most igazából mivel tudnánk a leghatékonyabban segíteni a húgomnak, mert amíg a pereskedés folyna ott kéne még maradnia gondolom, és lehet mire vége lenne már úgyis 18 lenne és dönthetne, mert szerintem anyukám a pénz miatt fellebbezne, amíg csak tud. Még az is felmerült, hogy a perrel fenyegetőzéssel és meggyőzéssel megegyezhetnénk, de nem hiszem, hogy belemenne, mert túl sok pénzt veszítene vele, meg szerintem szégyennek élné meg, hogy már a második gyereke hagyná ott. (Szerintem maga a húgom nem érdekelné annyira, de lehet már én látom őt sátánibbnak, mint amilyen, mert ő amúgy nem veszi észre, hogy valamit rosszul csinál, azt hiszi mi esküszünk mindig össze ellene.) Nem tudom mit csináljak, főleg, hogy húgom is lehet inkább tűrne, hogy ne legyen újabb konfliktus a családban, meg mert sajnálja anyukámat (ő is tudja, hogy valami nincs nála rendben fejben). Várjunk vajon még több mint két évet, vagy lépjünk minél hamarabb mégha az nyílt konfliktus, sok idő és pénz is?

2019. aug. 16. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majdnem 16 évesen a húgod már eldöntheti, hogy kivel akar élni, ha ő apukátokat választja nem tarthat évekig amíg a bíróság dönt.
2019. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is ebben bíznék, csak valószínűleg másodfokra, meg harmadfokra is menne tovább az ügy, ha anyukám úgy dönt, hogy nem hagyja annyiban, úgy meg nem tudom mennyi idő lenne. Mondjuk most azon vagyunk, hogy kiderítsük a lehetőségeket, és remélem húgom is úgy dönt, hogy nem tűr tovább.
2019. aug. 16. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokáig tarthat és nem sok esélyétek van, hacsak nem tudjátok ezt az egészet bizonyítani.

Egyszerűbb és gyorsabb, ha a húgom besetál az apjával a gyamhivatalba amint betoltotted a 16. évet és kérelmezi a szülői ház elhagyását

2019. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem ezt a szülői ház elhagyása dolgot és egész jónak tűnik, még részletesebben utána nézünk, de hasznos infónak tűnik, hogy van ilyen is. Köszönöm a választ :)
2019. aug. 16. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!