Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak számomra furcsa, hogy...

Csak számomra furcsa, hogy haverom még most is pénzzel támogatja a szüleit?

Figyelt kérdés

Már rég elköltözött otthonról, de a mai napig képes még pénzelni a szüleit. Legutóbb is egy pár számlát kiegyenlített nekik mert lemaradásban voltak. Pedig akkor tervezett éppen valamit telefont venni magának amire már régóta vágyott.


Mikor kérdeztem tőle, hogy ha már van 3 másik testvére akik sokkal jobban állnak anyagilag ők miért nem szállnak néha be. Erre annyit mondott, hogy hiába gazdag egy ember néha még jobban félti az összes pénzét mint ő szegény emberként.


Ebben tényleg van igazság?


2019. aug. 19. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Miért furcsa?

Szerintem természetes, hogy a gyerek, ha szükséges és tudja, akkor támogatja (különösen) az idős szüleit. Tiszteletreméltó a barátod viselkedése, mert nagyon sokan elhanyagolják a szüleiket és nyűg nekik. Nekem inkább az a furcs, ha valaki megteheti és nem segít.

2019. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Csak annyira fura amennyire az, mikor a szülők támogatják anyagilag a már felnőtt, sok esetben már elköltözött gyereküket.
2019. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
egyszer ketszer szerintem nem gaz, de ha rendszeresen anyagi segitsegre szorulnak meglett koru emberek, ott valami nagyon nem jol megy
2019. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez csak akkor lenne furcsa,ha a szülők ezt nem érdemel ék meg. De ha mindkét szülő meg tette a gyermekéért amit kell,tehát becsületesen felnevelte akár gyári munkásként is,akkor azt mondom,lehet kevês a nyugdíja,de megérdemli.

Szerintem ez nem gáz. Persze azért ne legyen kihasználva az egyik gyerek a többi közül. Vagy ha csak egy hajlandó a szüleit támogatni,a többi pedig látva a szülei sanyarú sorsát,éli a világát,akkor a szülei helyében az örökségemet is úgy rendelném.

2019. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha önként támogatja őket, az tiszteletreméltó. Az egészségtelen, amikor a szülő ezt teljesen elvárja, emrt hát azért csinálta a ,,gyereket", hogy legyen kinek segítenie és támogatnia őket, mert így kényelmesebb az élet. Nagyiék ilyenek...
2019. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Az attól függ. Aktív korú szülőket nem támogatnék. Menjenek csak szépen dolgozni. Hitelt meg ne vegyenek már fel lehetőleg 50-60 évesen.

De ha nyugdíjasok, akkor talán. Bár én ismerek olyan nagymamát, aki a kis filléres nyugdíjából is olyan szépen megél, hogy még simán pénzeli a felőtt unokáit is. Nem tudom mi a titka, de példamutató. Aki a saját gyerekén élősködik az meg nem éppen.

2019. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
6os akkor te az aktív korú gyereked se támogatnád ugye? Hiszen menjen csak szépen dolgozni és költözzön el igaz?
2019. aug. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

A szülő támogassa a gyerekét, ne fordítva. De a felnőtt gyerekét anyagilag csak akkor, ha képes arra, hogy nem vár érte viszonzást. (Pl. Hétvégén le kéne festeni a kerítést.)

A gyerek anyagilag minek támogassa a szüleit? Gondoskodjon róluk, amikor már magatehetetlenek, és fürdetni kell őket.

De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

Én külföldön élek, itt a románoknál szokás - meg a lecsúszott alkoholista magyaroknál - hogy küldik haza a pénzt a szülőknek. Én nem abba a rétegbe tartozom.

2019. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne támogathatná? Nagyon is szép gesztus Tőle.
2019. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 Azokban a "lecsúszott alkoholista magyarokban" és "románokban" ezerszer több az emberség és a jóindulat mint a te "réteges" énedben! Pfffff....
2019. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!