Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen az anyagi helyzetetek...

Milyen az anyagi helyzetetek a szüleitekhez képest? Ha szegény családban nőtettek fel, sikerült "kitörni"?

Figyelt kérdés
Kort is írjatok legyetek szívesek. :)
2019. aug. 23. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Sokkal jobb mint az a körülmény ahonnan eljutottam idág; megismerkedtem a párommal külföldre költöztünk rengeteget tanultam (nyelv stb) és most azt érzem jó helyen vagyok az életemben.

Azt megjegyezném nem mélyszegénységből jöttem de picivel talán az átlag alattiból.

2019. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát,hogy is mondjam az élet sz*r lapot adott,emiatt az anyagi helyzetem is az.22 éves koromig tanultam,szinte pályakezdőként dobálta az élet a lehetőségeket,de 23 évesen egy kór össze rombbolt mindent.


24/f

2019. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal rosszabb. Az ő idejükben még otthon vidéken is meg lehetett élni, volt munka. Ennyi idősen nekik már saját lakásuk volt. Én kénytelen voltam felköltözni Pestre, hogy legyen munkám legalább, itt viszont a legtöbb pénzem elmegy az albérleti díjra. Saját lakásról álmodni se merek, örülök, ha tudok venni őszre egy új farmernadrágot, mert a meglévő 2db hosszúnadrágomon már vállalhatatlanul nagyok a lyukak.
2019. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Többet keresek, de anyámnak van sajàt lakása, kocsija. Az én fizum fele meg elmegy az albérletre, szóval anyu jóval többet tud költeni 1 hónapban. Ô is egyedül él meg én is.
2019. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
27F
2019. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Mind a ketten mélyszegénységből jöttünk.

Ahhoz képest nagyon kitörtünk. Pedig sok ember szemében mi is szegények vagyunk.

50-es házaspár.

2019. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal jobb, 34 evesen sajat lakás, 10 misi a bankban, anyänak is segitettem házvásárlásban anyagilag
2019. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
#3 vagyok, bocsánat, az lemaradt, hogy 29 éves vagyok.
2019. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Sokkal jobb. Teljesen más életem lett. Tágabb családban is én vagyok az első diplomás. Család, nemcsak a szüleim, más életet élnek. Nekem mindig fontos volt a tanulás. Egyébként örülnek neki, hogy ilyen vagyok, mindig bátorítottak, hogy tanuljak.
2019. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Többet keresek, mint anyám, apám együttvéve, 27 évesen. Mondjuk nekik van házuk, autó stb, az ő idejükben sokkal egyszerűbb volt ingatlanhoz jutni, ma meg hiába keresek jól, annyira nincs értéke a pénznek és emellett olyan ingatlanárak vannak, hogy egyelőre le is mondtam a sajátról.


Ettől függetlenül sokkal jobb színvonalon élek, hozzájuk képest szuper kényelmes és jó munkám van, sokat utazom, az egészségemmel foglalkozhatok.


Én vagyok egyébként az első diplomás a családban, a szüleim nem támogattak, mert lenézik a diplomásokat és el akartak küldeni dolgozni. Azért most már látom, hogy büszkék rám, de néha még csak kapok valami megjegyzést. Pl. szerintük én nem dolgozom, csak ülök az irodában, meg utazom az ügyfélhez, ami meg szórakozás...

2019. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!