Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viszonyultok a szüleitekh...

Hogy viszonyultok a szüleitekhez a szülő halála után, ha nem volt jó a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Apám már 20 éve meghalt, anyám tavaly. Anyámmal nem volt jó a viszonyom, soha nem értettük egymást, szerintem nem is szeretett. Több, mint egy éve meghalt, azt hittem, megváltoznak az érzéseim a halála után, de nem változtak. Noha már nem él, ugyanúgy érzek, emiatt viszont én érzem magam rosszul. Sokan mondják, az idő megszépít mindent, hát nem. Most már életem végéig így marad ez? Lehet ezzel az érzéssel kezdeni valamit?
2018. jan. 24. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az időfaktor szerintem nem azt jelenti, hogy idővel szeretni fogod a szülődet, akivel nem voltál jóban, hanem azt, hogy nem fogsz haragudni rá. Kinek több idő ez, kinek kevesebb.
2018. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érzések megmaradnak.

Viszont egy már nem élő emberre semmi értelme haragudni. Ha amíg élt, nem tudtátok rendezni a viszonyt, nem tudtad neki elmondani az érzéseidet, sérelmeidet, akkor ezen már nem lehet változtatni.

Az idő annyiban segít, hogy idővel majd nem fog már ennyire zavarni ez az egész. De nyilván nem fogsz rá úgy gondolni, hogy imádod és ő a világ legjobb szülője.

2018. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem volt jó kapcsolatom vele, meghalt, eltemettettem, igaz a rosszra még emlékszem, de a harag idővel elmúlt. Már minden düh nélkül megyek ki a temetőbe és viszek mécsest. Adj magadnak időt, még változhat a benned lévő indulat, ha az emlékek örökké megmaradnak, akkor is.
2018. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a harag múlik el szerintem, hanem a feszültség, hiszen a halottal már kerülsz kínos szituációba, nem lesznek családi viták, nem bánt, hogy le se sz*r stb.

Én a nagymamámmal voltam így. Nem változott meg róla a véleményem, de már nem kell udvariaskodnom vele, nem kell rááldoznom az időmet, nincsenek súrlódások, nem bosszantjuk egymást stb.

2018. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Nekem is hasonlóak az érzéseim, az apám pár éve meghalt, bár voltak jó pillanati, általában a nevelése kimerült az alázásban, lelki terrorban. Nemrégiben egy barátnőmnek vallottam be, hogy én is szégyellem, de ugyanúgy érzek, az álmaimban is a nyomasztása jön elő, nem egy normális apakép.

Én csak azt sajnálom, hogy nem tudtam vele megbeszélni (ért volna valamit???) a dolgokat. Valószínű veled is ez van. Próbáljuk elfelejteni, soha nem térnek vissza.

2018. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!