Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy átlagos szülő miért nem...

Egy átlagos szülő miért nem tanítja meg a gyerekét, hogyan kell a másik nemmel ismerkedni?

Figyelt kérdés

Rengeteg sok 20as éveiben járó frusztrációval teli fiatal férfiakról beszélek, akiknek maguknak kell megtanulniuk kb mindent ami az ember iskola utáni jövőjét illeti, barátkozás,ismerkedés, érzelmi stabilitás


Amiket sok családban az ember nem tanul meg?


Nem feltétlen arról van, szó, hogy nincs felelőssége a gyereknek ezeken fejleszteni, de úgy tűnik mintha az arányok elcsúsztak volna, és az ember magára van hagyva, és ha a 12-16 éves korában mesterire fejleszti ezt a kézséget akkor nyert ügye van, ha nem akkor pedig szenvedni fog és extra erőfeszítéseket kell tennie azért, hogy ez változzon



2019. aug. 24. 22:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekem két gyerekem van.

Az egyik minden sarkon talál magának egy új barátot, a másik meg szinte sehol sem.

Ezt nem lehet tanítani, sokan nem is akarnak változtatni magukon.


Ha problémád van a barátkozással, akkor kérdezd meg szüleidet mit tehetnél. Ès lehet tudnak ök segítene.

2019. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
63%

Én nő vagyok, nekem annyit mondtak a témáról, hogy vagy jön magától, vagy sehogy.

Az élet többi területén is amit ők tudnak, szintén teljesen máshogy van.

Ez a családban élés átka.

Csak egyféle életstratégiát ismersz meg, és ha az fogyatékos, akkor teljesen önerőből nulláról kell utánajárnod felnőttként és átnevelned magad.

2019. aug. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
51%

Negyvenes nő vagyok. Elváltam, ismét egyedül. Elmondanám, miket tanultam én otthon: Ha egy férfi akar valamit, udvarolni fog. Te ne kezdeményezz, mert azonnal értéktelen rongynak fognak tartani és max csak arra leszel jó.

Ha udvarol, és nem tetszik, udvariasan utasítsd el. Ha tetszik, akkor se add magad könnyen. Házasság előtt nincs szex. (Nagyanyám nevelt nagy részt). Anyám korosztálya: aki nem vár a szexszel legalább fél évet, egy évet, az nem szeret.


Nos, én fiatal lányként ezeket megfogadtam. Nem is volt senkim 25 éves koromig. Aztán jött valaki akiért annyira oda voltam, hogy úgy döntöttem, az sem érdekel, ha rossz lánynak néz. Nem nézett annak, 12 év házasság lett a vége :-)

És most itt vagyok megint egyedül. Nem hiszem, hogy azokat a dolgokat amiket otthon tanultam, kamatoztatni tudom. Szerinted?

2019. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%

13: Szia, a 12-es vagyok, én is 40-es nő vagyok.

Én azt látom, az azért elég jó eredmény, ha valaki 20 éves kora fölött fog ebbe a témába, és nem 13 évesen. Teli van ez az oldal is (rengeteget fórumozok 22 éve már párkapcsolat, szexualitás témában) olyan problémákkal, amiket azok, akik 20éves koruk után párosodtak össze először, hírből sem ismernek.

Szóval elég szerencsés vagy ebből a szempontból azért.

2019. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%

Azért ez nem olyan, amit úgy lehet tanítani, mint az ABC-t vagy a szorzótáblát.

Az otthon látott példa egy dolog. Két húgom van, és mind a hárman abszolút eltérő személyiségűek vagyunk, így az ismerkedési "folyamatunk" is teljesen más, meg is látszik pl azon, hogy hány és mióta ismert barátunk van.

Amúgy tanítja a jó szülő ezt is. Megtanít köszönni (kinek mikor hogyan), elmondja, hogy miről illik és miről nem illik beszélni, biztat, hogy menj el a baráttal programokra és még lehet sorolni.

Az olyan környezetek, mint az óvoda, az általános iskola, a gimnázium mind lehetőséget adnak az ismerkedésre, formálják az embernek ezt a képességét is, persze, ha az illető tesz érte.

Sajnos vagy nem sajnos, ez egy olyan dolog, amit az embernek magának kell megtanulnia. Az apuka és a fia könnyen lehet, hogy abszolút ellentétes jellemek, így máshogy ismerkednek ,más emberekkel, más környezetben.

A frusztrációért nem lehet a szülőt hibáztatni (ha ez a kiváltó oka), ez egyszerűen a felelősség elsöprése.


18/L

2019. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%

"Mert kakilnak a gyerekekre a mai szülõk làsd mai tinik isznak drogoznak ùgy öltöznek mint egy prosti."


A mai gyerekek meg kakilnak a szülőre, azt csinálnak amit akarnak, ha a szülő megpróbálja kordában tartani őket, akkor jönnek ide panaszkodni, hogy milyen szemetek a szüleik, mert nem engedik őket bulizni, inni, hajnalig kimaradni. Itt meg kapják a jó tanácsot, hogy sz@rd le mit mondanak, menj el nyugodtan, a te életed, nem szólhatnak bele.

2019. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Lazy Lover ***** válasza:
73%
Ès szerinted kinek a hibàja ez? Hàt a szülõè
2019. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%
Normális esetben a szülő arra megtanítja a gyerekét, hogy tisztességesen, illedelmesen bánjon másokkal. Az ismerkedésre ez éppúgy jellemző, mint bármilyen másfajta emberi interakcióra. Ennél többet pedig a szülő sem tud tanítani, hiszen nincs bevált recept, hogy mit kell mondani vagy hogy kell viselkedni ahhoz, hogy levegyél valakit a lábáról, hiszen minden embernek más jön be. Például vannak, akiknek a vagány emberek jönnek be, vannak, akiknek a visszahúzódóbbak. Vannak, akik a komolyakat szeretik, vannak, akik a vicceseket. És így tovább. A szülő nem tudhatja, hogy a gyereke választottjának majd milyen típus fog bejönni, ezért nem tudja a gyerekét olyanná nevelni, ami majd az adott lánynak/fiúnak tetszeni fog!
2019. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
33%
Hiába mondja a szülő hogy a nőkkel finoman kell bánni,szépen kell beszélni,stb,a valóságban nem így működik.Én is fiatalon megtanultam,hogy amit állítottak a szüleim a nőkröl,nem igaz.Pont ezeknek az embereknek lesznek nehézségei párkapcsolat terén,maradnak nő nélkül.Bunkónak,lekezelőnek,állatiasnak kell lenni.Sokkal hamarabb lesz nője az embernek,ide nem érzelmesség vagy szép szó kell.
2019. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Lazy Lover ***** válasza:
64%
19 ez így van sajnos a mai nõknek màr Nem Az kell mint anyàinknak màr màs idõk vannak ùgy Hogy apàink hiàba tanít minket csajozzni
2019. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!