Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő gyermek viszály felnőttk...

Szülő gyermek viszály felnőttkorban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Családi viszályokkal kapcsolatban érdekelne a véleményetek. 30 éves vagyok, két éve költöztem el a páromhoz 120 km-re, azóta vagyunk házasok. Ez a két év alatt nem telt el olyan hétvége hogy ne mentünk volna haza és szinte mindig egy vagy két napot ott is alszunk. Minden nap beszélünk telefonon, olyan nap nincs hogy nem, muszaj. Amit csak tudok megteszek, az összes szabadidőnket ott töltjük, úgy érzem mégsem elég, nagyon sok a vita mostanában. Apró hülyeségekből indul ki. Akármit mondok, semmibe van véve, mintha még gyerek lennék. Utoljára a férjemet állították be bűnbaknak, mert becsótányirtóztam a házat, mivel van egy pár, mi meg rettegünk tőle férjemmel, így mondtam hogy ha azt akarják hogy itt aludjunk, ki kell irtani, erre azzal jöttek hogy hazudok mert nincs is csótány, közben láttam, és ők is látták, meg hogy a férjem buzdít engem ezekre a vitákra, meg hogy az ő szüleinél ilyet biztos nem csinálhatnánk meg stb. Mintha valami ördögi terv lenne az hogy irtsuk ki a csótányokat. Akkor már nagyon kikészültem és sírtam, zokogtam, férjem meg ordított egyet hogy mostmár elég legyen. Szüleim kiakadtak hogy velük így nem ordíthat, és őt kezdték el osztani. Amikor hazaértünk bocsánatot kért tőlük hogy nem akart ordítani, de már elege van a minden heti vitából, választ persze nem kapott. Nem is értem a reakciójukat. Ez normális? Nincs is kedvem oda menni.
2019. aug. 26. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem sokat tehetsz ilyen mérgező emberek ellen, maximum annyit, hogy kevesebbet találkozol velük. Állj a sarkadra, ne menjetek minden héten. Nem is értem, hogy bírjátok, ha minden hétvégén ott alszotok, ezzel gyakorlatilag feláldozzátok azt az időt, amit pihenéssel tölthetnétek kettesben. Mondd meg, hogy mostantól nem tudtok olyan gyakran menni.
2019. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha tényleg felnőnél??? Nekem is csak egy nagy gyerek irományának tűnik ez, aki nem képes a saját életét élni, és nem mer nemet mondani. Mi 12 percre lakunk, nem 120 kilométerre, de még mi sem megyünk minden héten, nemhogy ott aludni. Ez abszurd és a ti(te) hibátok.
2019. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Mérgező szülőknek hívják őket. Még mindig gyerekstáruszban tartanak titeket, és örökre abban fognak, ha hagyjátok, pedig már felnőttek vagytok, anyagilag függetlenek. Legyetek érzelmileg, lelkileg is azok! Vívjátok ki, harcoljátok ki a tiszteletet, hiszen ti mindent megtettetek, nem? Veszekedni kell akkor, ha nem lehet hozzájuk szépen szólni, pedig ez amúgy egyértelmű lenne, hogy tisztelem és becsülöm, szeretem a másikat, főleg ha a saját gyerekem. De ti nem vagytok tisztelve, minek adnátok akkor ezt meg nekik? Küzdjetek magatokért. Legrosszabb esetben mi lesz? Öri hari? Már semmi olyat nem tudnak megvonni tőletek, már függetlenek vagytok, akkor miért csináljátok ezt az engedelmességet még mindig könyörgöm?
2019. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Mi lenne, ha felnőnél? 30 éves embernek – főleg, ha házas és ha a szülei nem szorulnak komoly segítségre – kell, hogy legyen annyi munkája, aminek kipihenése és magánélete, aminek eltöltése nem teszi lehetővé a hetente 240 km utazást stb. Az sem normális, ha muszáj velük naponta beszélni. Szerintem az sem normális, ha te érzed így. Te még gyerek vagy. Önálló keresettel, remélhetőleg kielégítőnél jobb szexuális élettel, de gyerek. A leválásnál neked kicsit lelkiismeretfurdalásod lesz, de azon lépj túl!

Emellett a szüleid ezzel a beszámoltatással kontrollt gyakorolnak feletted. A csótányokkal kapcsolatban a saját szemükkel látott igazat tagadják, és az érzésedet érvénytelenítik. Ők mérgező szülők. Ezzel kapcsolatban olvasmány: Susan Forward: Mérgező szülők és méf [link]

Az, hogy a férjed ordított számomra is megdöbbentő, mert én nem 2 évnél, hanem 6 hónapnál megtettem volna. Ebből még komoly párkapcsolati baj lehet.

Érdemes lenne egy 10-20 találkozós terápiasorozattal támogatni magadat, és megoldani a dolgot.

2019. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttkorban nincs szülő-gyermek viszály, ugyanis a valahai gyermek is felnőtt. Úgy is kell látni és rendezni a dolgokat.


A férjed NE kérjen bocsánatot azért, mert megvédett téged, és a szülei csak azt kapták tőle, amit megérdmeltek. Egy szülő nem szülő többé, még jogilag sem, ha úgy bánik a felnőtt gyerekével, mint egy idomított pudlival.


Javaslom, hogy egy ideig ignoráljátok a kedves szülőket. Beszéld meg a férjeddel: minden kapcsolat megszakít, addig a pontig, amíg a szülő nem kér bocsánatot tőled, és tőle - mert itt ők azok, akik a bűnösök, nem ti. Ha soha nem kér bocsánatot, akkor soha nem látogatjátok meg öket többé. Ha nem teszitek a helyére a kapcsolatot, akkor MINDIG úgy fognak kezelni, mint egy enyhén fogyatékos kétévest, és mellesleg minden erejükkel azon lesznek (főleg az anyósod), hogy szétfúrják a kapcsolatot.


A férjeddel gondolkodni kéne azon is, hogy el kéne költözni anyukáéktól, jó időre, jó messze. Akár pár év külföld is belefér. Jót tenne nektek is, meg nekik is. Kicsit átértékeli a dolgokat és a vizsonyokat a jó nagy fizikai távolság.


És valóban jó könyv a Mérgező szülők. Olvassátok el.

2019. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy 30 Vagy? Inkább 10nek tűnsz. Hát ne menj oda, ha nem tetszik, nem olyan bonyolult ez. Sírni meg ehy ilyen baromság miatt....
2019. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nem tudják elfogadni,hogy felnőttél,és főleg azt,hogy elköltöztél tőlük.Ne töltsétek ott minden szabad időtöket náluk és telefonon is próbáljatok kevesebbet beszélni.Éljétek a saját életeteket.
2019. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj minden nap beszélni telefonon? Már miért lenne muszáj?? Hívnak, nem veszed fel, vagy kinyomod. Pont. Mi a bánatnak mentek oda, ha így bánnak veletek? Ha te nem állsz a sarkára, és teszed őket helyre, hanem itt kerdezgeted, h ez normális-e(nem az de ezt te is tudod), akkor a hiba nálad van. Azért bánnak így veled, mert hagyod. Tedd helyre őket sürgősen, vagy a házasságod is rámehet a dologra.
2019. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy városban lakunk a szülőkkel, de nem megyünk minden hétvégén. Rosszban nem vagyunk, de nekünk is van életünk.
2019. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért mentek mindig haza? Felnőtt, dolgozó emberként nincs rá igényetek, hogy hétvégén kettesben legyetek, nyugalomban? Esetleg barátok, mozi, színház?

Ráadásul olyan helyre mentek, ahol bántanak benneteket!

Telefont ne vedd fel 2-3 napig, ne menjetek haza egy hónapig, aztán majd elgondolkodnak.

2019. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!