Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak még itt olyan emberek,...

Vannak még itt olyan emberek, hogy eléggé erősen bele szólnak az életébe?

Figyelt kérdés

Nem akarok kis regényt írni, de röviden a történet! Újabban főleg, de egy jó ideje azt érzem, hogy eléggé irányítva vagyok itthon, pedig már nem vagyok kisgyerek. Tipikus iskolapélda a munka! Idén lett volna egy számomra elfogadható pozíció, ennek ellenére anyám annyira nem, de apám rögtön beleszólt, hogy ne vállaljam el, hanem menjek el egy olyan helyre dolgozni, ami neki tetszik és hát azt választottam, de nem sokáig élvezhettem, mert 1 hónap után indoklás nélkül felmondattak, és nem voltak kötelesek az orrom alá dörgölni, hogy miért, de hidegen hagyott, mert úgy kellett nekem! Utána amikor megmondtam nekik, hogy miért nem akartam ezt elvállalni, akkor viszont nekik állt feljebb és mondtam nekik, hogy kellett erősködnötök.. Még lehetne sorolni, de nem teszem, mert nagyon elegem van ebből.. Azóta is keresek munkát több-kevesebb sikerrel, de eddig nemigen érkezett visszajelzés. Úgyhogy bánom, hogy akkor rájuk hallgattam, de ez már nem az első eset volt, hogy okoskodtak, és megszívtam miattuk!

Lenne legalább annyi megtakarításom mentem volna albérletbe, de így esélytelen..

Ugyanígy nem akarom bántani őket, de sok esetben észre sem veszik magukat!

Mással is megesett az ilyen? Ha igen, hogy kezelik, kezelték az ilyen helyzeteket?

Előre is köszönöm!



#feszültség #viszály #konfliktuskezelés #kompromisszumos megoldás
2019. máj. 16. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem miattuk szívtad meg, hanem magad miatt. Értem én, hogy ők azt mondták, hogy ne vállald el, de nem tartottak fegyvert a fejedhez, te hagytad magad befolyásolni, a döntés a tiéd volt. Mindig sokkal könnyebb másokra fogni, ha valami nem jól sül el. Nekem is elmondják a szüleim és a barátaim a véleményüket, de semmi nem kötelez arra, hogy megfogadjam. Ha mégis rájuk hallgatok és nem jól alakul, akkor sem őket hibáztatom..neked kellett volna mérlegelni a dolgokat. Hallgasd meg őket és kész, dönts a saját belátásod szerint.
2019. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abban van igazság azt aláírom! De! Egy csomószor ezzel jöttek, hogy ezt válasszam, az legyen, aztán ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy ők azt akarják, akkor rögtön én vagyok a hibás, plafonon vannak, stb.
2019. máj. 16. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Azon uralkodnak, aki hagyja. Szerintem is te alakítottad ki ezt a helyzetet. Önállósodj.
2019. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, ha meg megmondom a véleményem és megbeszélném velük, akkor nem azon vannak, hogy jobb legyen, hanem rögtön elkezdenek zsarolni, ha nem tetszik lehet elmenni és még egyéb dolgokat vágnak a fejemhez. Ennyivel kivagyok fizetve! A másik meg, hogy azon vagyok 1000-el, hogy legyen munkám, de eddig semmi.. De nem adom fel! És nem hagyom magam!

Viszont ezt nem kívánom senkinek, de könnyű annak beszélni, aki nincs ilyen helyzetben!

2019. máj. 16. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Amikor ilyen helyzetben voltam, akkor vagy elengedtem a fülem mellett az összes zsarolást, vagy keményen szembeszálltam és meghúztam a határaimat, pedig 18 se voltam még. Egyáltalán nem érdekelt a színjáték, hogy most ettől milyen rosszul vannak és egyáltalán nem érdekelt más vergődés sem. Eleinte sokat vertek is, de miután elkezdtem megvédeni magam és visszaadni az abbamaradt és maradt a zsarolás, mint fegyver, de annak semmilyen formája nem hat rám. Ha elkezdték a műsort felálltam és faképnél hagytam őket. Nem voltam 18, így tudtam, hogy nem tehetnek ki és minden erőmmel azon dolgoztam (teljes titokban) hogy annyi pénzt gyűjtsek, hogy érettségi után kisétálhassak az ajtón és örökre megszakítsak velük minden kapcsolatot. Ezt meg is léptem. Csak azt lehet zsarolni, akire ez hat, nem szabad hagynod magad és többet nem szabad rájuk hallgatni, pofázzanak kedvükre, ennyi kellemetlenséget megér az, hogy el tudj költözni, nem? Mert ha nem, akkor nem fáj eléggé..
2019. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem kívánod senkinek, de ennél nagyob problémád ne legyen az életben azt kívánom. Biztis nem egyszerű, de ha nem vagy képes a sarkadra állni, akkor nem fog semmi történni.

2019. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok már, kedves észosztók, de a kérdezővel a szülei nem az említett esetekben kezdtek el így viselkedni, hanem ez a fajta beszólogatás és irányítás megy már gyermekkora óta. Gyerekszemmel nézve a dolgokat azt látod, hogy:

1) a szüleidet tisztelned KELL, és még csak eszedbe sem jut megkérdőjelezni magadban, hogy amúgy megérdemlik-e

2) van az a mondás, hogy "amíg a mi kenyerünket eszed, az van, amit mi mondunk"

3) mivel saját kereseted nincs, esélyed sincs szembeszállni a kettes ponttal

4) nincs meg a kellő élettapasztalatod, hogy az ilyen helyzeteket kezelni tudd.

Mindezek miatt inkább bevállalod azt a szart, amit a szüleid rád erőszakolnak. Igaz, hogy neked szar, de legalább naivan azt hiszed, hogy a szüleid végre elégedettek lesznek - mert amúgy tudat alatt erre vágysz. Aztán koppansz, hogy mégsem ért itt véget a dolog.


Üdv a tinikorban!


25/F

2019. máj. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!