Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anyukám...

Mit csináljak, hogy anyukám ne vegyen ilyen hülyeségeket?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig vesz Colát, csipszet, joghurtokat, túró rudit, csokit stb. Minden egészségtelen sz*rt amit csak lehet.

És ő kedvességből csinálja.

Én nehezen tudok ezeknek ellenállni, és mikor valami stressz ér vagy már este elnassolgatok ezt azt.


És akkor mondja, hogy de hát a múltkor is megetted...

Persze, igaz nekem kevés az önuralmam, de szeretnék sokáig élni.

Sajnos nincs pénzem még külön költözni, így megvan kötve a kezem.


De saját magam sosem vennék ilyeneket, munkába is viszek magammal csapvizet. Sosem veszek csokisat, cukrosat.

Otthon viszont más a helyzet.

Ez most olyan dolog, hogy szemléltessem a problémámat:


- Prostituálthoz nem mennél el, mert undorító beteg lehet stb, kitudja hány csávóval volt.

De lehet ha ugyanaz a nő mikor hazamész fáradtan ott fekszik az ágyadban nem küldenéd haza.


Szóval ez ilyen pszichológiai kérdés is nálam, hogy alapból a boltban sem kéne ezeket megvenni.

Nagyon fáradékony is vagyok, biztos hogy szerepet játszik benne a szemét kaja is.


Sajnos nem lehet vele beszélni, volt ilyen cukros "mézes" sütemény, és azt mondta, hogy dehát a mézet azt szeretted, az egészséges. Szóval mondhatok én bármit.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy nem használok pet palackot, környezettudatosságból, ő még ásványvizet is vesz, mikor ott a víz a csapban.


27 F



2019. aug. 28. 12:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
27 evesfelnott ferfikent kellene annyi onuralmadnak lenni, hogy, ha nem ajarod megenni az edesseget, nem eszed meg
2019. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Te most 27 vagy 7 éves vagy? Ha nem akarod, ne edd meg. Ha átviszi hozzád, odaadod a haverodnak, szomszédnak stb. Ha nála laksz költözz el. Ha stressz ér vezesd le normálisan. Sport, festés, rajzolás, olvasás vagy bármi építő jellegű tevékenység.
2019. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

“- Prostituálthoz nem mennél el, mert undorító beteg lehet stb, kitudja hány csávóval volt.

De lehet ha ugyanaz a nő mikor hazamész fáradtan ott fekszik az ágyadban nem küldenéd haza.“


Miért, ha az ágyadban fekszik akkor máris nem lesz krv@? 😄


Egyébként meg ennyi idősen nem anyádat kellene hibáztatni azért, mert nincs önuralmad. Esetleg néha te is elintézheted a napi bevásárlást és nem viszel haza édességet.

2019. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Hat, egy 27 éves, elvileg felnőtt férfi kell hogy rendelkezzen egy minimális akaraterovel. Mondjuk evidens, higy nálad ez hiányzik, ha majd' 30 évesen még mindig otthon élsz. ....
2019. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%
Én ezzel ugyanígy vagyok és lehet rajta röhögni meg gúnyolódni, de szerintem egyáltalán nem olyan egyszerű a történet. Magamnak nem szoktam venni semmilyen édességet vagy kekszet, chipset stb., mert tudom, hogy nagyon nagyon szeretem őket és nem bírnám megállni, hogy ne faljam fel. Nem tudok benne mértéket tartani, mert szeretem és emiatt inkább nem is veszek magamnak, mert jobb, ha nincsen otthon. Viszont az én anyukám is ugyanilyen, mindig megveszi őket és csodálkozik, számon kéri, hogy miért nem eszem és állandóan tukmálja. Már többször elmondtam neki, hogy ilyet ne vegyen és nekem nem kell, de nem érti meg. Mindig mondja, hogy "jó akkor többet nem veszek", de mindig talál rá valami okot pl. most éppen akciós volt vagy már nagyon régen vettünk ilyet. Úgyhogy halomszám áll otthon az édesség, mert anyukám hazahordja a boltból, csak éppenséggel senki nem érti, hogy minek. Ő pedig meg van sértődve és ki van akadva rajta, hogy mi miért nem értékeljük az ő kedvességet, mikor olyat vesz, amit szeretünk és odafigyel stb., stb.... Állandóan ilyeneken megy a cirkusz.
2019. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A másik dolog, hogy naponta nem sajnál több mondjuk 100 forintra leakciózott akármit venni (szó szerint akármit amit leakcióznak tehát bármi olyan amire az van írva, hogy 300 áthúzva 100), mint inkább venni egy valami minőségit drágán.


Ha haverom átjön mindig megehet bármit.

Aztán pedig anyukám mondja, hogy hát nem igaz, megint mindent ő evett meg?? (mert ugye gyanus hogy még ott van csomó minden amikor jön a haver utána nap már üres minden :D )


Sportolok is, de ezt hülyeség, én mikor sportolok, vagy nem sportolok ugyanolyan a táplálkozásom, az alvásomra más hatással van az igaz, hogy jobban el tudok aludni sport után.

De én egy hamburgert egy edzés után is bevágok, ugyanúgy mint ha csak tévézek, sőt lehet ha sport után vagyok egyből kettőt is. (de abban nem látom annyira az ellenséget mint a cukorban, ugye azt legalább látom hogy saláta hús stb, ezek a csomagolt cuccok, meg full műanyag az egész, lassan már 3d nyomtatóval csinálják majd ezeket :D :D :D )

2019. aug. 28. 12:58
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
Kérd meg, mit hozzon helyette, ha kedveskedni szeretne. Mondjuk gyümölcsöket, mandulát, ilyesmit.
2019. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
15%
#5, nem vagy egyedül, én is hasonló helyzetben vagyok, ha egyedül vásárolok, eszembe sem jut ilyeneket a bevásárló kocsiba pakolni, sajnos többnyire ketten megyünk mert a feleségem nem tud vezetni s így kutyaszorítóban vagyok e tekintetben is. Tudod, a pokolba vezető út....:-))
2019. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

De nekem nincs akarat erőm.

Szeretném, hogy legyen, de nincs.

Ezért én sok mindent inkább száműzök az életemből, mint sem hogy "ráfüggjek".


Kezdve itt a számítógépes játékoktól át a mobilinternet használatáig. Régen voltak ugye játékgépek, nem jártam kocsmába, mert tudtam ha bemegyek nekem oda lesz az összes pénzem. Sok mindenre figyelni kell az életben nekem és nem egyszerű.


És érdekes módon az alkoholra vagy kábítószerre sosem volt ilyen féle lelkesedésem. A drogot nem próbáltam, az alkohol pedig sosem adott olyan pluszt, mint pl egy ilyen nasizáz, vagy bármi játék.


Jártam régen pszichológushoz, olyan személyiségem van, hogy bárminek könnyen a függőjévé válhatok, de e mellett én egy normális ember vagyok, csak van ez a kis defekt.

2019. aug. 28. 13:03
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Anyu a seggedet ne törölje meg? omolyan elvárod 27 évesen, hogy úgy cselekedjen, hogy neked icipici felelősséget se kelljen vállalni a saját életedben? Zabálsz, ha kaját látsz? Ez van. NEm csoda, hogy nincs nőd.
2019. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!