Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nagyanyám és...

Normális, hogy nagyanyám és anyukám semmibe veszik a privátszférámat?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy hozta az élet, hogy 24 évesen pár hónapra haza kellett költöznöm. A családom több okból kifolyólag is megnehezíti ezt az időszakot, a legdurvább azonban sajnos a 82 éves nagymamám. Szegényt okolni se tudom sok mindenért, inkább a szüleimet, mert nem ismerik el, hogy a mamám ápolásra szorul, és így sajnos basáskodik az egész család felett. Az én privátszférámat teljesen semmibe veszi például, ma nagyon kiborított, mert a WC előtt járkál, amikor benn vagyok, és miután harmadszor is elsétált előtte, beordított, hogy " alszol?". Sajnos a kopogás sem divat a családomban, többször előfordult már, hogy mamám benyitott hozzám, amikor telefonáltam, és elkezdett hozzám beszélni, mondván " a hívó fél majd addig vár", de ezek sokszor nem is magántelefonok voltak, hanem ügyet intéztem, stb. Nagyon kellemetlen. Sajnos anyukám is ilyen, régebben is többször volt olyan, hogy mikor még itthon laktam, az előző barátommal ránk nyitott szex közben, nem kopog, hiába toltunk az ajtó elé nehezebb tárgyakat, bejött. A fürdőbe is bejön most is utánam, nem zavarja, hogy borotválkozom, mindig azt mondja, hogy " ő tette tisztába a f*stos valagam, amikor kicsi voltam". Novemberben tudok elöltözni véglegesen. Normális ez? Segítsetek, hogy tudnám kibírni az előttem álló időszakot? Mielőtt bárki megszólna az otthon lakás miatt: pár hónapról van szó és kényszerhelyzet, besegítek mindenben itthon és alkalmazkodom, kevésszer szólok, de az ilyen dolgokat nem szeretném szó nélkül hagyni. 24/L
2019. aug. 26. 16:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
18%
Költözz hozzam addig
2019. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez van, megszoksz vagy megszöksz. Nem normális, de gondolom nem fognak változni.

Nálunk ennél sokkal finomabb a helyzet(egy tízessel vagyok idősebb) és azért az utóbbi 10 évben többet laktam otthon mint nem de mégis szinte semmilyen szinten nem érzem úgy, hogy hatással tudtam lenni a szüleimre. Amikkel az agyamra mennek azokat csinálják akkor is ha a fejem tetejére állok.

2019. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
A 82 éves nagyanyád nem fog megváltozni. Sőt, a rossz szokások még rosszabbak lesznek az évek múlásával.
2019. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Annyira nem vészesek ezek a dolgok amiket írsz, szerintem. Egy kis odafigyeléssel és kreativitással megelőzhetők a helyzetek. Gondolom a fürdőszobába nem 1-2 perc után szóld be mamád. Biztos ők is sokat bent vannak. Telefonálás közben meg csak simán ignoráld, majd észreveszi ha nem hozzá beszélsz.
2019. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Legjobb lenne az összes ajtóba, ahol rád nyitnak és zavar a zárba egy kulcs.

A másik pedig, hogy elmondod nekik, hogy ez téged zavar, ne tegyék, te se törsz rájuk, már felnőtt vagy.

2019. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Zár az ajtóra és bezárkozol.Kellemetlen,de már novemberig nincs sok,addig valahogy kibirod.
2019. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem bekiabálna a WC-be egy olyat, hogy alszol?, azzal a lendülettel rúgnám ki rá az ajtót!

Az idős kor sem mentség a tirpák bunkó viselkedésre!

2019. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4%
Biztos neki is nagyon kellett már kakilni és várta, hogy gyere már ki. Te valami királylány vagy, hogy nem lehet neked szólni, ha sokáig trónolsz?
2019. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Igazi vén boszorka a nagymamád. Én azt mondanám neki, ha nagyon felidegesít, hogy : Mami te még mindig itt vagy, mikor a temető meg üres?
2019. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves királykisasszonyos válaszoló! Két WC van nálunk, a mamámnak külön " lakosztálya " van, úgyhogy nem kell várnia rám. De köszi az indokolatlan bántást! Ezt a körülményt sajnos elfelejtettem leírni.
2019. aug. 26. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!