Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire természetes, hogy...

Mennyire természetes, hogy egy alsós korú gyerek abszolút nem bízik az anyjában?

Figyelt kérdés
Jóformán semmit nem hisz el neki, a szavára abszolút nem ad, rossz, ideges a kapcsolatuk. Iskolában a gyerek teljesen más, jól tanul, csendes természet, barátai is vannak, mindenki elégedett vele. Abszolút nincs igazi anya-gyerek kapcsolat köztük, a gyerek előtt csúnyán beszél, néha a keze is eljár, aztán csodálkozik, a gyerek honnan szedi a csúnya szavakat.

2019. aug. 29. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
A tanítója vagy a gyereknek?
2019. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha igy van,akkor nem lehet csodálkozni,hogy nincs anya-gyerek kapcsolat közöttük.

Igaz,én meghallgatnám a másik felet is.

2019. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem, a nővére vagyok. Kishúgomról van szó. Én már nem otthon lakok, nagy a korkülönbség köztünk (anyu második házassága), de borzalmas arra hazamenni, ami otthon van köztük. Anyunak borzalmas volt az idegrendszere már akkor is, amikor őt bevállalta, de mivel nincs semmi önkritikája, így esélytelen, hogy magában is felelősséget keressen.
2019. aug. 29. 14:29
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem természetes.
2019. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt az anyukával van a baj.

Te mint felnőtt testvér nem tudsz tenni semmit?

2019. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon, mivel rosszul látja az egész világot. Tipikusan az az ember, aki nem veszi észre, hogy az autópályán mindenki szembejön vele. Ő csak odáig lát, hogy mindenki őt bántja, és, hogy őt még a saját gyereke is támadja... Annyit érzékel csak az egészből, hogy nem normális a kapcsolatuk, míg más gyerek mindent elhisz a szüleinek, addig az övé neki semmit. Mondjuk, amikre anyu tanítja, azt jobb is, hogy nem fogadja el...
2019. aug. 29. 14:35
 7/18 A kérdező kommentje:
Illetve annyit tesznek az apai nagyszülők és én, hogy tudatosítjuk, hogy amiket anyu mond neki, azt tényleg ne higgye el és ne aszerint éljen, mert az megbetegítő. Pl.: ne bízzon senkiben, mindenkiről a lehető legrosszabbat feltételezze, ő hülye, és mindenki hülyének nézi, az is, aki kedves vele, mert max. csak nem mondja meg neki, stb. Más családtagokról is tesz negatív megjegyzéseket a lánynak, nem örül a nagyszüleivel a jó kapcsolatnak sem (hozzájuk ragaszkodik leginkább).
2019. aug. 29. 14:39
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját gyerekkori történetemet olvastam volna a nyitókérdésben. Az én Anyám is ideges volt, ebben közrejátszott a válása "apámtól", aki utána lesz@rt minket, a munkahelyi problémái, illetve a balsikerrel végződő második házassága. Tőlem is azt várta Anyám, hogy jól tanuljak, volt úgy, a négyesért is megvert, emlékszem 8 éves koromban azért kaptam ki, mert nem akartam elmenni egy hülye szavalóversenyre. Folyton a Nagyim szomszédasszonyának az unokája volt a bezzeg gyerek, aki kitűnő tanuló volt, rendezett családi körülményekkel. Az én anyám is nagyon csúnyán káromkodott akkoriban. Nekem természetesen tilos volt csúnyán beszélni. Pofon csak egyszer vágott negyedikes koromban, azért mert kaptam egyazon napon négyest magyarból és lek*rváztam a nagynénémet. (Persze a szülőnek kellene példát mutatni azzal, hogy Ő nem beszél csúnyán, ha nem akarja, hogy a csemetéje csúnyán beszéljen.) Én sem bíztam Anyumban, rengeteg iskolai dolgot nem mondtam el. A Nagyszüleim meg még Nála is makacsabbak voltak, mondhatni, olyan sajátos nevelési módszereik voltak, hogy sorolhatnám.

Ha a családi hátteret nézzük, természetes, hogy a Tesód nem bízik Anyudban. De alapesetben nem ez lenne a normális dolog.

2019. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízik egy alsós gyerek az anyában az gond ,és késöbb még nagyobb gond lesz.
2019. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a mi kapcsolatunkat irtad volna le.

Anyam mindenert uvoltozik ha olyan kedve van pofon vag.

Legutobb azert akart megverni meg uvoltozott mert betegen(hasmenes, hanyas) nem mentem el kozossegi munkara oviba!!!

2019. aug. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!