Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként te hogy viszonyulnál...

Anyaként te hogy viszonyulnál ez után az sms után a gyerekedhez?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén,nincs igazán bűntudatom.Nem drasztikusan kellett fogalmaznom,ez tény,de ezen kívül semmi.

40 éves vagyok.Nagyon sokáig nem jöttünk ki egymással 14 éves korom óta.18 évesen aztán jártam a magam útját,nem otthon laktam.Kb. 3 éve kezdődött az el,hogy nagyon gyakran beszéltünk telefonon,segítettem is neki,segített nekem ő is.

Aztán múlt héten megittam pár pohár bort.És úgy magamban előjött pár dolog,sérelmem,vagy nem tudom mi.Aztán írtam neki hogy talán jobban meg kellett volna gondolni kivel fekszik össze(nős pasi volt az apám),és nem felelőtlenül szülni egy gyereket apa nélkül,mert ugye ha most nem léteznék,nem lenne ennyi gondom az életben se.És őt okolom sok mindenért.

Na azóta se kép,se hang.Írtam 1 sms-t hogy nem úgy gondoltam,de nem válaszol.

Esdekelni nem fogok előtte,mert részben igazságot írtam,még ha fáj is,apa nélküli kapcsolatban ,a semmire nem szülök gyereket.Gondolom javarészt ez is az oka hogy soha nem akartam gyereket,meg nem is lesz.


2019. szept. 1. 01:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon okos vagy!Én sem írnék vissza és a továbbiakban is kb.leszarnálak.
2019. szept. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 aparalyza ***** válasza:
75%

Szóval egy kis kötsög lettél mert nem volt apád? Anyád eddigi életében tisztában volt ennek a hátrányával és igen fontos volt megint az orra alá dörgölni.

Rajtad kívül vannak még jópáran akik apa nélkül nőttek fel. Vagy anya nélkül. Vagy csak úgy felnőttek.

A élet egy szar dolog, de nem kell szarrá tenni!

2019. szept. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
27%

Jól tetted, maximálisan egyet értek veled, sose bánd meg, hogy kimondtad(leírtad) , amit kell.

Sokaknak nagyon nem való anyaság, annyi szánalmas, szerencsétlen bioanya van, hogy az hihetetlen.

Úgy érzem, most kezdi visszakapni, és ha ügyesen csinálod, emiatt nagyon fog szenvedni.

2019. szept. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Kathryn_Croft válasza:
41%
Teljesen jogos és becsülöm hogy képes vagy ennyire őszinte és egyenes lenni másokkal. Ha ő elég érett, akkor nem húzza fel az orrát ezen, hanem megpróbálja megbeszélni veled.
2019. szept. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Akkor is azt mondom hogy 20 évesen(mikor ő annyi volt),apa nélkül,a semmibe nem szülünk gyereket.Aminek mindig megittam a levét.Iskolában hogy jujj el ne mondjam hogy nevelőapám van,mert akkor nem lesz kedvezményünk,stb.Oké.Felnevelt.De amikor azt mondta szakmunkás után hogy nem finanszírozza az érettségit,onnantól keveredtem bele bűnös dolgokba,mert csak a pénzt néztem,és nem volt semmi erkölcsi normám sok éven keresztül ez miatt.

Megjött nekem is az eszem 3 éve,nagyon jó.Normális munka,ami épp fedezi hogy megéljek.Mi értelme is volt hogy megszült,ha érdemben soha nem tudott segíteni ? Nem azt mondom hogy aztán anyagilag mennyire kell segíteni egy gyereket,de nehogy már mikor én 37 éves vagyok,akkor kezdjünk el kommunikálni,meg akkor kezdjen el ő gondolkozni azon hogy valamit nem jól csinált ?!

2019. szept. 1. 02:05
 6/27 anonim ***** válasza:
38%

Figyelj teljesen megértelek, nekem anyám segge alá minden oda volt téve, lakás, kocsi stb.

30 éves vagyok, férfiként nem akarok gyereket pedig imádom őket.

Szörnyű belegondolni mit veszítek.

Nem élősködök rég, albérletbe lakok/lakunk párommal.

Ki vagyok szolgáltatva, albérletről albérletre, ahogy főberlők szeszélye engedi. Mivel a drága szüleim semmit az ég adta világon nem gyűjtenek, gyűjtöttek számomra /számunkra.

Olyan apának szült, aki otthagyta,majd visszatérve egy papucs lett. Azalatt az x év alatt is volt segítsége, mindig le tudott passzolni, hogy élje életét.

Tehát anya és apakép nélküli gyerekek sorsa ez lesz.

Nem hibáztatlak, nagyon megértelek, és rengeteg erőt kívánok neked.

Én ritkán keresem, van h lételemem h megalázzam, alátegyek. Most is megvan a kis szaros életük, és kapják a sorstól a pofonokat. Nulla problémákat nagyítanak fel.

Mindig mást hibáztat anyám mindenért. Utálom azt a közeget, megrémít, taszít, felőröl.

Gondolj arra mennyivel erősebb vagy, és h mennyit értél el.

Én nem ismerlek de hiszek benned.

2019. szept. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 aparalyza ***** válasza:
51%

37 évesen még itt tartasz?

Már tudod, hogyan lesz a gyerek. Tök egyszerű 2 perces dolog. Ugye.


A régi sérelmek sosem múlnak el, hiszen most is háborogsz. De felnőni és felelőségget vállalni az már más.

2019. szept. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
Aparalyza aztán érti miről van szó, kíváncsi lennék az ő hátterére, okoskodó egy egyén.
2019. szept. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 aparalyza ***** válasza:
55%

A kérdező eldöntheti, hogy a válaszaim hasznosak vagy sem.

Az Ő válaszát teljes mértékben elfogadom de addig is okoskodom.

2019. szept. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sok múlik a szülői háttéren, nyilván nem mindegy, mit kapunk. De onnantól, hogy felnőtt az ember, maga felel saját magáért, alakítja saját személyiségét, és igyekszik az lenni, aki szeretne. Sokan említették, hogy a szülők terelik a felelősséget. Ez bizony nem helyes, ezzel egyet értek, de amikor valaki 40 éves kor tájékán azt mondja, azért van elcseszve az életem, mert a szüleim így meg úgy, az gondolkozzon el kicsit rajta, hogy ő vajon nem tereli másra a felelősséget ugyan úgy? Rendben, el kellett menned dolgoznod és nem mehettél egyből érettségizni, de aki igazán akar, idővel módot kerít rá akár munka mellett is. Nehéz, de nem lehetetlen. És az, hogy a szüleim miatt járok lopni szintén non-szensz, ha csak nem tanítottak kifejezetten erre. Az ember rendelkezik valami féle értékrenddel 18 éves kor fölött, és el tudja dönteni, mi helyes és mi nem...
2019. szept. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!