Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni a szüleimet?

Figyelt kérdés

#hosszúlesz

Sziasztok!

Mindenek előtt tisztázni szeretném, hogy anyukám és apukám a legfontosabbak számomra, tisztességben felneveltek, és megadnak mindent.

A szüleim a negyvenes éveik végén járnak, több,mint 20 éve házasok, azóta állattartással és földműveléssel foglalkoznak otthon, ketten csinálják a munkákat, soha életükben nem volt segítségük, de nem is várták el. Se földből, se jószágból nincs sok, de mamám és én is látjuk rajtuk, hogy egyre jobban robbannak le egészségileg a rengeteg munka miatt. Anyám még apámat is túldolgozza sokszor, napi szinten 50-60 kilókat emelget(nek). A háta már egyre jobban görbül, a nyakcsigolyái is teljesen el vannak mozdulva, a gyomra se jó, állandóan gyomoridegben van. Apámnak két gerincsérve is van, zsibbad sokat a lába, szúr a szíve (mellesleg napi egy doboz cigit elszív emellett). Anyagilag voltak hullámvölgyeink, hitelük most már nincs, de az utóbbi időben nagyon le vagyunk égve anyagilag, emiatt pedig állandóan idegesek, nyáron még több a munka, három hónapja 6 óránál többet nem alszanak.

Mamámmal nagyon aggódunk miattuk. Én még egyetemre járok(19 éves vagyok), de 14 éves korom óta nyaranta dolgozok, és van egy kis pénzem félretéve. Segítek nekik anyagilag az ösztöndíjból, most is van egy pályázati lehetőség, és mondtam, hogy adok nektek pénzt, de nem erőltetik a dolgot. Hiába, mondtam már nekik szépen, csúnyán, könyörögve, hogy hagyják abba az egészet, menjenek el dolgozni, mert nem lesz egy forint nyugdíjuk se -jobb esetben- rosszabban meg meg se élik, hogy majd egyszer az unokájukat lássák. És nem hallgatnak rám. Ugyanúgy nyomják a munkát. Már mondtam nekik egy pár lehetőséget a mezőgazdaságban.Mondtam, hogy adjanak be pályázatot. De, hogy az nem olyan könnyű, és pénz kell, ami nekünk nincs.

Nagyon el vagyok keseredve, és félek, hogy idő előtt elveszíthetem őket.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy mihez kezdjek velük? Annyira idegesít, és bánt, hogy tehetetlen vagyok, nem értünk/értenek a lehetőségek kihasználásához, csak a munkához. Mit mondjak nekik, mivel tudom őket segíteni? Valami lehetőség, aki érdekelt ebben a témában?

Remélem jó témában tettem fel a kérdést. Köszi!


2019. szept. 4. 15:09
 1/6 anonim válasza:
100%
Nekem a nagyszüleim ilyenek 70+ mindakettő, de megszakadásig dolgoznak, jó-rossz időben, mind a kettőjüknek protézise van, de így se hagyjáj abba a munkát, mert azt mondják, hogy ők élvezik, szóval mi már nem nagyon teszünk semmit, ők sajnos nem tudtak megváltozni (ilyen értelemben)
2019. szept. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy te is besegítesz sokat nem tudsz tenni. Adj be te pályázatot. Készíts elő hozzá mindent, hogy nekik már csak alá kelljen írni.
2019. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet.Ők már nem fognak változni.Annyira benne vannak ebben a taposómalomba,hogy nem tudnak kijönni belőle,csak akkor mikor már késő,mert ráment az egészségük.

Segits nekik amiben tudsz,egyebet nem tehetsz.

2019. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Az ösztöndíjad nem arra való, hogy a szüleidnek add. Ehelyett használd úgy, hogy a legkevesebb pénzt kelljen adniuk! Ami ennél is fontosabb, hogy plusz képzéssel nyelvtudással olyan helyzetbe tudd hozni magadat, hogy amikor majd tényleg lerobbannak, akkor érdemben tudj pénzzel (fizikoterápia, zérónyugdíj kiegészítése, stb.) segíteni. Ha ezen felül marad pénzed, abból próbáld meg élvezni az életet, amit valamiért nem engednek meg maguknak!
2019. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, aki ilyen regota ezt csinalja, annak aztan lehet mondani, igyis folytatjak. Vmi vallalkozasba nem tudnad oket bevonni? Persze csak ha lehet.
2019. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból: Az olyan emberek minta szüleid akkor robbannak le, ha feladják az ilyen munkákat. Tapasztalatból mondom.
2019. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!