Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkérdezzem a szüleimet,...

Megkérdezzem a szüleimet, hogy fizetik-e az albérletet?

Figyelt kérdés
1éve tanulok szegeden,eddig bejártam(kb 40perc)de mostanában nagyon szeretnék picit önállósodni. Egyetem elején nem mentem koliba,mert barátom is bejárós és gondoltam így több időnk lesz egymásra. Picit félek,hogy majd a szülei elítélnének,hogy a szüleim fizetek "feleslegesen az albit,pedig be tudnék járni" Most azérz is lenne jó ez,mert bátyám most kezd el dolgozni,és ő neki már nem kell fizetni az ilyesmit. Megkérdezzem szüleimet valamikor? Nem akarok drága helyet,max 30k+rezsi(szüleim jól keresnek)
2019. szept. 1. 09:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%
Ha megkérdezed, akkor két lehetöség van: vagy azt mondják, hoyg rendben, vagy azt, hogy nem.
2019. szept. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez családfüggő. Én a két gyerekemnek béreltem 1 lakást az egyetemi városukban (2 külön szobával), és fizettem amíg tanultak (bérleti díjat és a rezsi). Nekünk ez anyagilag megoldható volt, és nem éltek vissza vele, mindketten komolyan vették a tanulást, de nyilván egyszerűbb volt nekik is helyben bejárni órákra.


Ha a szüleid tudják, hogy komolyan veszed a tanulást, és lehetőségük van rá, megkérdezheted, legfeljebb nemet mondanak. Akkor azt kénytelen vagy elfogadni, de egy kérdésben szerintem semmi rossz nincs.

2019. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
72%
Szegeden hol fogsz 30+rezsit albérletet találni? Amúgy az onallosodas azt jelenti, hogy mwgoldod az ilyen jellegű problémádat magad. Pl elmész dolgozni az egyetem mellett. 40 perc utazás helyett elég nevetséges lenne albérletet fizetni. Arról nem is beszélve, hogy amúgy hogy tartanad fenn magad?
2019. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Igazából tudom,hogy szüleim igent mondtanának,legjobban a barátom miatt aggódok. Nem is tudom pontosan megfogalmazni,de félek hogy rontana a kapcsolatunkon,ha én beköltöznék. Pedig talákozni ugyanúgy tudnánk. Lehet ez csak a személyes hülyeségem,sőt biztos is,de még nem is mertem neki mondani ezt az ötletemet.
2019. szept. 1. 09:39
 5/43 anonim ***** válasza:
97%
Miert nem költöztok együtt?
2019. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
98%
Tehát, itt nem is a szüleid a gond,hanem a barát.Akkor vele beszéld meg.
2019. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
67%
Önállósodni akarsz de az albérletet fizesse a szülő????? Érdekesen értelmezed az önállóskodást az biztos. Nem alap dolognak kellene lenni hogy ha ÖNÁLLÓAN akarsz lenni, akkor magadnak fizeted az albérleted? Meg minden vele jàrót? Apuci-anyuci segít az nem önállóság.
2019. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
51%

A kérdező nem főállású segédmunkás, hogy ki tudjon fizetni egyedül egy albérletet. Bár amilyen árak vannak, nekik sem fog egyhamar menni.


Én biztosan megengedném a lányomnak. Eleve sok az a 40 perc. Arra jó, hogy lehet tanulni a vonaton.


És igenis lehet önállósodni. Nekem is a szüleim fizettek mindent amikor tanultam. Sokkal szarabb volt annak, akinek nem fizették ki. Sokan le se tudtak diplomázni, mert anyuci apuci behisztizett, hogy ők nem, a gyerekük felnőtt. Csak tudnám akkor gimibe minek járt. Mert szerencsétlenek érettségis minimálbéresek azóta is. :( pedig nem voltak rossz képességűek, csak az állandó éjszakás meló miatt sosem tudták kipihenni magukat.


Kérdező! A barátod nem költözne veled?

2019. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
84%

Szegeden albérlet 30k? Először nézz utána az áraknak.Az egyetem közelében lévő lakások 100.000Ft-tól kezdődnek, ami messzebb van az meg kb.70.000Ft és lehet,hogy az albérlettől az egyetemig szintén 40 perc az út.Inkább járj be és gyűjtsd a pénzt,majd ha dolgoztok,akkor együtt elköltöztök a barátoddal.

Ha megkérdezed max.nemet mondanak.

2019. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
45%
Ez annyira fölösleges... Ha önállósodni akarsz akkor kezd azzal, hogy a busz/vonatjegyedet, kajádat te fizeted. 40 perc nem sok. Én 1 órát buszozok minden nap suliba (gimnázium) és túléltem.
2019. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!