Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kezelnek a szüleim...

Miért kezelnek a szüleim óvodásként, amikor havonta egyszer elmegyek hozzájuk egy hétvégére?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, mesterdiplomával, lakással. Összesen két és fél évet éltem három különböző országban, egyszer tanulni egy szemeszterre, két évet pedig dolgozni. Amikor viszont látogatóba megyek, a szüleim úgy beszélnek velem, mint egy ovissal pl. rám szólnak, hogy mossak kezet étkezés előtt, ha mennék boltba, az apám végigkérdezi, hogy mostam-e fogat, megfésülködtem-e, viszek-e kulcsot, volt, hogy felvágta nekem a húst étkezés előtt.
2019. szept. 8. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Mert nem akarják tudomásul venni, hogy felnőttél, és így próbálják fenntartani előtted a szülői "tekintélyüket".


Én pl. bár nem ez a hivatásom, sokat vezettem, nehéz teherautókkal, járműszerelvénnyel, nehéz pótkocsival is bárhová betolatok, beállok.

Mégis a múltkor pl. vittem apósomat a sparba személyautóval, és amikor kijöttem, nem szállt be addig, amíg le nem állította a forgalmat, hogy a két mellettem lévő autó közül kitolassak. :D

Ráhagyom...

2019. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert ez a kérdés arról tanúskodik, hogy nem nőttél fel, érzelmileg megrekedtél egy szinten. Most őszintén: mi a szart kezdjünk ezzel? van lakásod, állásod, gazdag, világszerte szerzett tapasztalatod. És idejössz rinyálni- dicsekedni. Ha lepontozod ezt, óvodás módra, igazam van.
2019. szept. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarják elfogadni,hogy felnőtt a gyerekük.
2019. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik kimaradt az az időszak, amikor felnőttél, ugyanott folytatják, mint amikor még velük éltél. Nyugodtan szólj rájuk, figyelmeztesd őket arra, hogy felnőttél.
2019. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Te mindig is az ő kicsi fiúk maradsz, mindegy hány éves leszel. Nyilvan nagyon hiányzol nekik, és azáltal, h a régi mintát követik, pont mint mikor kicsi voltál, sztem úgy érzik legalább arra az időre visszakapnak téged. Ha zavar, szólj rájuk finoman, ha nem, akkor hagyd rájuk. 1-es, ez azért nagy lehetett, feldobta a napomat:))))
2019. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
mert hagyod.
2019. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Azért mert a gyakorira is kiírod. Ez valóban nem felnőtt viselkedés.
2019. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!