Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnam magamban ezt...

Hogy tudnam magamban ezt teljesen lezarni?

Figyelt kérdés

Apummal megszakitottam a kapcsolatot a folyamatos hazudozasai es simlissege miatt. Az volt az utolso csepp a poharba, hogy fel akart jelenteni, vissza akarta perelni a gyerektartas gyanant adott osszeget, mert kitalalta, hogy nem jarok iskolaba, en atvertem. Semmi alapja, sulizok azota is. Probalt keresni azota, altalaban 2-3 havonta probalkozik felvenni velem a kapcsolatot. Hogy tudnam ugy feldolgozni ezt magamban, hogy ugy tekintsek ra, mint egy idegenre? Hogy ha keres, ne idegesitsem fel magam es ne kezdjek el szorongani? Ugy igazan 14 eves koromban ismertem meg, szoval szinte semmilyen kapcsolatunk nem volt. Az eset tavaly nyaron tortent. Nem akarok szorongani miatta, nem akarok panikolni. Majd az ido megoldja vagy mit tehetnek meg?

21/L


2019. szept. 24. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Tiltsd le mindenhonnan. Ne tudj tőle hívásokat fogadni, stb. Ez jó kezdet lehet
2019. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kozossegi oldalakrol letiltottam, a telefonszamat meg kitoroltem, igy azt nem tudtam letiltani. Utoljara 2 honapja keresett.
2019. szept. 24. 08:52
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Én a bátyámra haragudtam meg úgy, hogy 10 évig nem is beszéltünk. Előbb utóbb nem fog hiányozni és nem fog érdekelni. Egy pszichológus sokat segíthetne.
2019. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A pszichologus azt akarta, hogy ha minimalisan is, de tartsam vele a kapcsolatot. Ilyen jojo effektust meg nem akarok megegyszer, hogy egyszer van apam, egyszer meg nincs. Vagy tartjuk rendesen, vagy sehogy, nekem ez volt a meglatasom. A pszichologus szerint ha teljesen megszakad a kapcsolat az nem tesz jot, mert hat apam probalkozik. Bar meg a feljelentgetes elott jartam hozza, panikbetegseg vagy valami hasonlo miatt.
2019. szept. 24. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hónapok óta nem is keresett, akkor most minek kattogsz rajta? Te tartod életben azt amin vergődhetsz, a sejtdonorod meg vígan él és nem foglalkozik veled. Tedd te is ugyanezt!
2019. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha pánikbetegség féleséged van, akkor lehetséges, hogy egy pszichoterápia is sokat használna esetleg egy pszichiáterrel közösen dolgozó pszichoterapeuta ...illetve a faterodnak meg írj egy levelet, amiben leírod minden gondolatodat vele és magaddal kapcsolatosan. Hidd el, könnyíteni fog a lelkeden már a levél is.
2019. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha letiltottad mindenhonnan,nem fog tudni keresni.Egy idő után nem is fogsz rágondolni.
2019. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolatotokkal kapcsolatban én inkább nem adnék tanácsot így ismeretlenül, de ha továbbra is amellett állsz, hogy kerülöd, akkor a telefonodon rakd fekete listára - ez egy amolyan tiltó lista, ha akarod te tudod őt hívni, de ő nem fog tudni hívni téged, így a közösségi oldalakon kívül itt se tud elérni.
2019. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
25%

Szerintem ne akarj idegenként tekinteni rá, hiszen sosem volt és sosem lesz idegen. Beszéld meg vele a dolgokat, mondd el neki az érzéseid vele kapcsolatban és mondd neki, hogy csak minimálisan szeretnéd tartani a kapcsolatot és ha nem bánik veled tisztességesen, akkor téged többet nem lát. A múltat pedig ne hozzátok fel többet, “kezdjetek” tiszta lappal. Ebből pedig úgyis látni fogod, apukád hogy viszonyul valójában a kapcsolatotokhoz. Ha egy kicsit is, de fontos vagy neki, akkor alkalmazkodni fog az elvárásaidhoz.

Az egyik legszörnyűbb dolog, amikor szűlő és gyerek nem tartják a kapcsolatot. Szerintem nem tud senki olyan rossz megbocsáthatatlan dolgot tenni, hogy a gyereke vagy anyja/apja örökre száműzni akarja az életéből.

Valamint ez a te életedre is könnyen rányomhatja a bélyegét. (Ahogy írtad; szorongsz, nem tudod feldolgozni)

Apukádat egyébként hogy érintette ez a dolog? Keresi a társaságod, vagy ő sem akar semmit tőled? Mert ha viszont ez kölcsönös dolog, és ő sem akar felőled már hallani sem, akkor nem tudsz mit tenni. De én azt tanácsolnám, hogy még ebben az esetben is próbáld meg tisztázni a dolgokat, hogy végül ne úgy emlékezz vissza apádra, mint egy idegenre, akiről 20 éves korod óta nem hallottál. A te lelked is nyugodtabb lesz.

2019. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kispotzak ***** válasza:

Sokmindent nem tehetsz azon kívül, hogy te nem kezdeményezel semmilyen kapcsolatfelvételt, amit pedig ő kezdeményez, arra nem reagálsz.

És igen, az idő fogja megoldani. Ez nagyon primitíven hangzik, de nincs más. Próbálj meg minél kevesebbet agyalni rajta, ha vannak barátaid, van hobbid, időtöltésed stb töltsd azzal az időt, és igyekezz minél kevesebbet gondolni rá.


(Nem értek egyet az előző hozzászólóval, aki arról ír, hogy "ő az apukád, ne szakítsd meg a kapcsolatot" stb., ha a gyerekkorod vele töltötted volna, valódi apa-lánya kapcsolat lett volna köztetek, ami vmiért megromlott, akkor ott van esély arra, hogy egy (vagy több) beszélgetés után újra jó legyen ez a kapcsolat. De köztetek nincs valódi szülő-gyermek kapcsolat. Ott volt, amikor fogantál, és aztán 14 éves korodig meg nem? Párhavonta próbál keresni, de ennyi? A kapcsolat az volt, h beperelt? Ebben én nem látom, hogy bármi esélye lenne annak (vagy hogy részéről lenne bármiféle olyan igény), h egy jó kapcsolat kialakulhasson. Próbáld elengedni. Biztos piszok nehéz, xar lehet abban élni, hogy "nincs is apám" ill "én nem engedem közel magamhoz a saját apámat", de ebben a történetben még az "apa" szót sem igazán érzem valódinak.

2019. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!