Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmenjek így a kisfiam szülina...

Elmenjek így a kisfiam szülinapjára?

Figyelt kérdés
A feleségemmel tavaly év végén elváltunk. Én szerettem volna ha rendbe hozzuk a dolgokat és dolgozunk a házasságunk megmentésén,mert még szeretem őt, de ő ragaszkodott a váláshoz. És vagy 6 hónapja van neki egy új bikája is. A kisfiúnknak ebben a hónapban lesz a szülinapja, az első mióta külön vagyunk. Nagyon lelkesen készül rá, és engem is nagyon vár. Viszont ott lesz az új csődör is. És nem tudom hogy fogom elviselni, hogy valaki mást látok az ÉN családommal feszíteni. Már attól felment a pumpa az agyamban,hogy láttam a feleségem kezét fogni. Tehát biztos, hogy egész nap majd szét fog vetni az ideg, nem vagyok benne biztos, hogy nem verem be a képét. Legszívesebben nem szívnék vele egy levegőt.

2019. okt. 7. 10:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
87%

Nem mennék el a helyedben, méghozzá azért ha felnőtt emberként tűrtőztetnéd is magad , érezni lehetne a feszültséget, ami rányomná a hangulatot az egész napra.

Nem írtad mennyi idős a gyerkőc, de inkább előtte nap fognám és elvinném egy reggeltől estig tartó igazi apás programokra, trambulinpark,játszóház,állatkert,vidámpark teljesen mindegy.

Ha később már nem lesz benned indulat,gyűlölet,harag akkor összehozhatóak az ilyen családi banzájok, szüleim 15 éve váltak el, és most már 3 éve össze tudnak ülni az unoka kedvéért és tök normálisan,feszkó nélkül, beszélgetnek is, büszke vagyok rájuk.

2019. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell elmenni. A gyerekkel kell unenpelni,nem az exsszel. Aznap felhívod, megköszönöd, amikor még láthatás van elviszed és megünneplitek ketten.
2019. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
Most lesz 9 éves.
2019. okt. 7. 10:37
 4/77 anonim ***** válasza:
61%

Mégis miért járatnád le magadat, miért akarsz gyenge férfinak mutatkozni.Mégcsak véletlenül sem mennék el, hanem külön programot szerveznék a gyermekemmel, pl. délelött ha délután lenne megtartva a születésnap.

Még az is lehet,hogy az "uj bika" sem lesz tartós.

2019. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
59%
Öszintén szólva, ha ilyen kifejezékeset használsz, hogy "új bika", "új csődör", akkor jobb, ha nem mégy, mert ezek olyan kifejezések, amiket normális ember nem használ a volt feleség új partnerére,ez akkora bunkóság, ami érthetövé teszi, miért is lettél ex! Emellett ezek szerint még igen agresszív is vagy, ha verekedni akarsz, meg féltékenykedsz, amikor már semmi közöd a volt feleségedhez.
2019. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
58%
Na, ezért nincs már feleséged. Itt picsogsz magad miatt, a gyerek meg kit érdekel.
2019. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
82%
Ő már nem a feleséged. Elváltatok, vége. Ideje neked is továbblépni. Innentől semmi közöd ki van az oldalán. Ne menj el, mert felnőtt ember létedre nem tudsz éretten viselkedni. Semmi szükség rá, hogy tönkretedd a fiad napját. Inkább ünnepeld meg vele külön.
2019. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
72%

Ha a fiad fontos, akkor félreteszed ezeket a dolgokat, visszafogod magad és szépen mosolyogva végigcsinálod a bulit, csak hogy ő boldog legyen és jól érezze magát.


Egy 9 éves gyerekkel szerintem megbeszélhető néhány órányi mosolygás és jópofizás (tortázás!) után, hogy apának ez így nem jó érzés, és inkább hazamennél, de megígéred, hogy másnap, következő héten, stb bepótoljátok, hogy nem tudtál végig vele lenni, és elmentek, csináltok valami pasis programot, mondjuk pecálás, mozi, vagy csak beülni beszélgetni egy "kocsmába" (igen, 9 évessel is lehet. Enyém imádja, én iszok egy korsó sört, ő iszik egy gyömbért, rágcsálunk mellé valamit és nagyokat beszélgetünk).

2019. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
84%
Túl sok indulat van benned szerintem nem tudnád végig csinálni veszekedés nélkül, márpedig ez nem kell a gyereked születésnapján.
2019. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
89%

Válás után, főleg ha van új kapcsolat, akkor érdemes külön tartani az ünnepeket. Mittudomen szombaton az anya és arról az oldalról a rokonok köszöntik. Vasárnap meg érte mész és elviszed magadhoz. Ha élnek a szüleid, akkor őket is hívd stb.

Szerintem a gyereknek is jobb, ha nem feszültség van végig, hanem dupla szülinap, dupla torta. Persze mindenhogy szar neki a válás, de ne eroltesd, hogy együtt unnepeljetek.

2019. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!