Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevetheti ki egy szülő a...

Hogy nevetheti ki egy szülő a gyereke betegségét?

Figyelt kérdés
Crohn betegséget diagnosztizáltak nálam. Ez egy hasmenéssel (is) járó betegség, ami gyógyithatatlan! Szüleim rendszeresen kinevetnek amikor rohanok a wc-re mindenhol. Már csak márciusig kell kibírnom velük és megyek dolgozni külföldre, de akkor sem értem! Hogy lehetnek ilyenek? Az orvos elmondta mivel jár a betegség, hogyan lehet javítani rajta, azt is hogy majd meg kell műteni engem. De azóta is olyanokat mondanak hogy “de aztán nehogy összecsináld magadat” és röhögnek. Pl horrorfilm közben mondták ezt. Az egész család nevet. Apám ügyvéd, Anyám közgazdász.
2019. okt. 7. 16:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Elég sajnálatos,ha értelmiségi emberek így állnak hozzá az ilyen betegséghez,főleg,hogy a gyerekükről van szóEgy kicsit tapintatosabban kezelhdolgot.

Mg valahogy bírd kzt a fél évet,aztán otthagyod őket és nem lesz akit kinevetni.

2019. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Argloss ***** válasza:
82%
Nem elég értelmesek hozzá, hogy megértsék a dolgot, csak annyit látnak, hogy wc-re rohangálsz és az ha-ha...
2019. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Az egyik ilyen alkalommal nyomtékosan nézz velük szembe, és jelentsd ki, hogy amint ők kiröhögnek most a betegséged miatt, ezért cserébe tudjanak róla, hogy amikor ők lesznek betegek-öregek, nem fogsz segíteni nekik, ne számítsanak rád semmiben. Mehetnek az elfekvőbe, ki mint vet, úgy arat. Aztán állj fel, és menj ki, hogy súlya legyen annak, amit mondtál. ÉREZNIÜK kell, hogy következménye lesz a viselkedésüknek. Hagyd abba a kedveskedést velük.
2019. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Le leszek pontozva, de most erre a kérdésre milyen választ vársz azon kívül, hogy parasztok a szüleid? Miben lesz jobb, ha 20an leírják, hogy milyen köcsögök?
2019. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%

Minden vicc fele igaz.


Te tényleg nem vagy tisztában vele,miért viccelünk? Miért viccelnek az emberek? Mi a ,ha akár tudatalatti is, oka ?

Nos, mindem vicc alapja a félelem. Minden vicc hátterében megtalálod a félelmet,és ezt nem csak úgy kitaláltam.

Nézd csak meg a szőke nős vicceket. A szőke nőktől félünk valamilyen szinten. Férfi ideálok.

A viccek álltalában arra vannak,hogy oldják a feszültséget.

A szüleid is,csak ezt teszik . Szerintem.

2019. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
16%
A szüleiddel való viszonyodtól függ a megítélése. Ha rossz a viszony, akkor tahók. De elsőre én is arra gondoltam, mint az utolsó válaszoló: hogy a humorral akarják oldani a feszültséget. Hogy ne drámázd túl, nézzetek vele szembe, merjétek kiröhögni, azzal mindjárt kisebbedik a súlya, a terhe. Akkor te győzöd le a betegséget, nem a betegség győz le téged. Csak lazán!
2019. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet legyőzni. Mint írta gyógyíthatatlan... Ez nem olyan mint egy megfázás. Párom benne van.
2019. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Utcánkban a szomszéd srácot ezzel műtötték, 22 évesen. Hát nem kapott röhögőgörcsöt ő sem, családja sem (előtte a lelkét kif...sta szegény, és csontsoványra fogyott).

Nem vicces, szóval a kérdező szülei elmennek a búsba...

2019. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez a tagadás egy formája is lehet, nem akarják elhinni, hogy a gyermekük beteg lehet. Mikor nálam rákot diagnosztizáltak, (de szerencsére még korai stádiumban műtöttek) akkor bármikor kimondtam az r betűs szót, anyám vérben forgó szemekkel rámtámadt, hogy "ne mondj ilyen hülyeségeket, te nem is voltált rákos!". Szerintem mai napig nem hiszi el, vagyis itt jobb szó a megtagadás, pedig olvasta a jelentést és a műtétre is ő vitt el és a mai napig kontrollra járok, azt is mondom mindig neki.
2019. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
Hát ez szomorú. Ha ez vígasztal, én megértelek. :-)
2019. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!