Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Örökölhetem a szüleim magas...

Örökölhetem a szüleim magas vérnyomás betegségét? 23/L

Figyelt kérdés
Mennyi esélyem van, hogy örökölhetem a betegséget? Nagyszülők közül anyumnak az anyukája is ezzel a gonddal él. Szüleim közül mindekettő. Nálam mikor alakulhat ki. Jelenleg alacsony. Leutóbb 119/62 66 volt az értékem. Kell aggódnom?

2015. okt. 25. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
ne aggodj miatta, nagyszulok mar gondolom idosek, ha megeltek egy jo kort, te is megfogsz :)
2015. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából a magas vérnyomás betegség ma már népbetegségnek számít, főként a sok stressz, a rohanó világ és az egészségtelen étrend miatt. Szerintem nincs is nagyon olyan 50-60 éves ember, vagy aki e feletti korban van, akinek ne lenne magas vérnyomás betegsége. Függetlenül attól, hogy volt-e magas vérnyomás beteg a családjában.

Amúgy van akinél egész fiatalon, de van akinél csak idősebb korban jön elő.

Nekem toxémiám volt pl. terhesség alatt és azt mondták az orvosok, hogy nagy valószínűséggel ez miatt idősebb koromban magas vérnyomás beteg leszek. Ja, és a családomban nagyszülőktől kezdve, szüleimen keresztül is mindenki az volt és az.

És a párom családjában is ez pont így van. Mindkét szülő ott is magas vérnyomás beteg.

Szóval a pakliban benne van. De ez nem egy olyan betegség, amit ne lehetne gyógyszeresen kezelni.

2015. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igazából a hajlamot örökölheted. azt, hogy később amikor korosabb leszel, akkor előjön rajtad is. hacsak nem minden erőddel teszel ellene, hogy ne jöjjön elő. fokhagymás ételek leviszik.
2015. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Örökölheted.

A legutóbbi vérnyomásod pedig tökéletes volt!

Ha rendszeresen eléri a 140-et vagy meghaladja, akkor már dokihoz kell fordulni.

2015. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!