Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ha az apa nincs...

Szerintetek ha az apa nincs velünk később érezni fogja a gyerek a hiányát vagy igy szokja meg és nem?

Figyelt kérdés
2019. okt. 14. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Engem 6 éves korom körül hagyott el apám, könnyen viseltem a helyzetet, de a mai napig megérzem, hogy nem volt férfi minta az életemben.
2019. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Savlekotő ***** válasza:
70%
Inkább béke legyen külön, mint lövészárok,csatatér, látszat ,színház, lufi, vulkán odahaza.
2019. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Érezni mindenképpen fogja, mert például az óvodában azt fogja látni, hogy XY-ért jött az apukája és bizony meg fogja kérdezni, hogy hol van az övé? Illetve ugye a gyerekeknek szükségük van egy anyaképre és egy apaképre. Viszont, ha van párod, akivel felnevelheted, akkor ő tudja pótolni, sőt egy másik családtag is, akár, persze nem lesz 100%-osan ugyanolyan, de az is valami. Azt viszont tartsd észben, hogy ne váltogasd a párjaidat néhány havonta, tudom ez furán hangzik, de ettől is tud sérülni a gyerek, zavart lesz. A borderline személyiségzavar akár ettől is kialakulhat. Láttam rá példát sajnos.
2019. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Ez körülményektől és gyerektől függ szerintem.


Az biztos, hogy ovis korától kezdve azért felmerül benne, hogy miért nincs ott apu, mert úgyis valaki megkérdezi, miért nem jön érte az apja, miért nincs apja.


Aztán a másik kritikus korszak a kamaszkor, főleg ha a gyerek fiú. Lesznek olyan dolgok, amiket szívesen beszél meg egy az apjával / férfival... csajozás, szex, magömlés, férfiöltözködés stb. Ha van közeli férfibarát vagy nagybácsi, akkor kevésbé fogja hiányolni ezt, nyilván.

2019. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kislány
2019. okt. 14. 21:26
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Akár fiú, akár lány, ha úgy nő fel, hogy a kétnemű világnak csak egyik oldalát ismeri meg, nemcsak kamasz-, de felnőtt korban is érződni fog ennek a negatív hatása. Nem ismeri meg a másik nemre jellemző viselkedést, a másik nem reakcióit nem fogja érteni, ismeretlen lesz számára egy másik gondolkodási forma stb.
2019. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem érzi.

Nekem még most felnőttként is fura, ha valaki mondja(kollégám vagy haverom), hogy az apjával ezt vagy azt csináltak.

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy nekem nem volt és olyan fura érzés fog el, hogy lehetett volna így is és talán könnyebb is lett volna ez az egész.

2019. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megszokja,de mindig lesz benne egy hiányérzet,pl.amikor látja,hogy a más gyerekek az apjukkal vannak.

De ha az apával nem lehetett együttélni,akkor inkább nélküle.

2019. okt. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen hiányozni fog az életéből a férfi minta.
2019. okt. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindenre kihatott ez az életemben. N
2019. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!