Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan dolgozzam...

Szülőként hogyan dolgozzam fel, hogy a gyermekeim kicsapongó életet élnek?

Figyelt kérdés

A volt feleségemmel minden erőnkkel azon voltunk, hogy szeretteljes nevelésben részesítsük őket,de mégis rossz utakon járnak. A most 29 éves lányunk, bár jó szakmája és felfelé ívelő karrierje van, a magánélete csak a szórakozásból és az élvhajhászatból àll. Van egy 4 éves kislánya,aki csak 8 hónapos koráig nevelt, azóta az anyja, a volt feleségem neveli . A lányom szinte semmit nem foglalkozik vele,pedig a kicsi annyira oda van érte. De őt jobban érdekli a szórakozás, a barátnőzés és a férfiak minden mennyiségben. Pl.tavaly több hónapig nem volt itthon,külföldön dolgozott. Mi azzal nyugtattuk a kislányát, hogy karácsonyra hazajön és itt lesz vele egészen januárig az anyukája. Szegény kislány alig várta a karácsonyt,rengeteg sírt, aztán szenteste előtt vagy 3 nappal telefonált a lányom, hogy összejött valakivel és együtt mennel wellness-ezni karácsonykor,nem jött haza. És még sok-sok ilyen szégyenletes példát tudnék mondani sajnos.Nagyon szeretem a lányom,de mégis haragszom rá, mert eldobta a gyermekét. Van egy másik,nem vérszerinti lányom is, akit én neveltem fel 2 éves korom óta. Ő most 36 éves. Nem olyan kicsapongó mint a húga, de ő sem piskóta. Régebben több gond volt vele, mostanra megállapodott, férjhez ment,van egy gyereke és legalább törődik vele,szereti. Viszont nála is előfordulnak görbe esték, italozások, partidrogok. Az italozáshoz nem is kell neki feltétlen görbe este.


Nem csak panaszkodni akarok, félreértés ne essék. Csak magamban néha nehéz feldolgozni hogy ilyen dolgokkal szembesülök.


58/F



2019. okt. 10. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
hű ha.., nem irigyellek. A lanyodnak kijárt volna egy tasli! Miért nem olvastatok be neki alaposan?
2019. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom,hogy ezt kell írjam,de a lányod valószinüleg soha nem fog megváltozni.A kicsit pedig a nagyi fogja felnevelni.

A nevelt lányodnál nem olyan súlyos a probléma,az italról és a drogról le tud mondani,hozzáállás kérdése.

2019. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Savlekotő ***** válasza:
18%
A szórakozás is fontos de meg van az ideje nem 30 évesen kell pótolni a kamaszkort,nem családanyaként kell pótolni,de ahol drog is van ott vmi probléma van lelkileg. Lehet ő egy híres adjunktus is nem számít hol tart a karrier aki droghoz nyul ott baj van,a 29 éves lányod nem való anyának,adta volna örökbe v védekezett volna. Annyira biztos nem volt szeretetteljes ha mindkét gyerek pia drog stb menekül..
2019. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom szerencsétlen kislányt, soha helyre nem hozható károkat okoz benne az anyja, még ha később esetleg változik is. Bár nehéz elképzelni, hogy ezek után 180 fokos fordulatot tudna venni... és titeket is sajnállak, hogy ezt kell megélnetek.
2019. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
46%
Mondd meg a lányodnak hogy feljelentettétek a gyámhatóságnál aminek a vége az lesz hogy elveszik tőle a gyereket és a nagyszülőkre fogják bízni. Ha ezután sem hajlandó foglalkozni vele akkor valóban indítsátok meg az eljárást. Más megoldás nincs.
2019. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%
A huszoneves lanyod sajnos ilyen szemelyiseg, nem tehettek rola, adjatok a legtobb szeretetet a kicsinek! A nevelt lanyotokkal szerintem semmi problema, a leirtak alapjan :)
2019. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Már a nagyanyjánál van a kicsi 8 hónapos kora óta.
2019. okt. 10. 15:03
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ti nagyobb kárt okoztok annak a kislánynak, mint az anyja. Az anyjának nyilvánvalóan nem kell, minek tukmáljátok rá? És miért hitegetitek a kislányt? Olyan kicsi korában hagyta ott, hogy ha nem hazudnátok neki folyamatosan, hogy majd milyen jó lesz neked, ha jön anya, majd milyen jó lesz neked anyával már rég elfelejtette volna, csak annyi lenne neki, mint egy szökőévente felbukkanó nagynéni. Ha nem várná, nem okozna neki traumát ha nem megy.
2019. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
19%

20 felett már nem gyerek.

Változni már nem fog, csak krízis után.

Ha fenntartható az életvitele, akkor jól csinálja. Ha még félre is tud rakni, átlag feletti a teljesítménye.


Lev Nyikolajevics Tolsztoj is átesett néhány etikai krízisen.

„Lehetetlen helyzetbe kerültem. Tudtam, hogy a racionális

tudásban csupán az élet tagadását találom; a hitben pedig

csak az értelem tagadását, ami még az élet tagadásánál is

képtelenebb. A racionális tudás szerint ebből az

következett, hogy az élet gonosz, és ezt az emberek is

tudják. Nem kell élniük, mégis éltek és élnek, ahogy én

magam is élek, pedig már hosszú ideje tudom, hogy az élet

értelmetlen és gonosz.” /Gyónás


Mindenki máshogy éli meg, hogy az élet nehéz. Van, aki újra gyerekként viselkedik és elbúj , másik partizik, hedonista, harmadik betörik és gürizik, negyediknek van Tolsztoj szerint ereje, aki pusztít.


Nem pesszimista volt Tolsztoj. Karikatúrát írt. Tessék olvasni :)

2019. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
33%

8-as, te nagyon idiota!

A kislany sir az anyja utan, varja haza, mit mondananak neki?


Kerdezo, szerintem tul engedekenyek lehettetek vele. Abba nott bele, hogy csak szorakozasbol all az elet.

Most mar ezen valtoztatni nem tudtok. A kislanynak az volna a jo, ha volt feleseged a gyamja lenne.

2019. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!