Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sittesnek megengedi a bíróság...

Sittesnek megengedi a bíróság hogy elvigye a gyereket?

Figyelt kérdés
Mik a feltételek???
2019. okt. 24. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem unod még?

Igen, megengedi. A láthatási jog nincs büntetlen előélethez kötve.

2019. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván úgy érted, hogy olyan ember, aki nemrég szabadult büntetés-végrehajtási intézményből.


Ez már többször volt kérdés.

Igen, alapesetben elviheti. Az a mérvadó, amit ilyen esetben a gyermekkel való kapcsolattartásról a bíróság mond.

Akkor szokták megtiltani a gyerekkel való kapcsolattartást, ha az illető korábban molesztálta, megerőszakolta a gyerekét, vagy súlyosan bántalmazta. Tehát ha a gyerek veszélyben lenne, ha vele lenne.

2019. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Előtte miért nem írtál ki kérdést, hogy

"Bűnözővel csináltassak e gyereket?"

mert most erről ez a 5-ik, vagy 6-ik kérdésed!

És igen, elviheti, kivéve amiket Goldmund leírt!

2019. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
"Akkor szokták megtiltani a gyerekkel való kapcsolattartást, ha az illető korábban molesztálta, megerőszakolta a gyerekét, vagy súlyosan bántalmazta." Sok esetben akkor sem.
2019. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Goldmund!


Nem, akkor se tiltják meg a kapcsolattartást, csak ez esetben feluygelt láthatás lesz, tehát nem viheti el.

2019. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5.! Ha ez valóban igaz, hogy ha valaki akkor is láthatja a gyerekét, aki molesztálja, megerőszakolja a saját gyerekét (igaz, felügyelet mellett), akkor ezt a törvényt nagyon nem pártolom.

Minden más esetben joga van látnia, esetleg elvinnie. Gondolom függ attól, hogy a "sittes" mit követett el. Egy adócsalásért ült ember miért ne vihetné? Látom, sokan írjátok, hogy már volt többször is ez a kérdés, én pont kimaradtam belőle, nem láttam, de a véleményem attól függetlenül még ugyanaz. Fogjuk fel elméleti kérdésnek.

2019. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Én is sittes vagyok, mégis van láthatásra jogom. Még csak nem is felügyelt. Annyi a különbség közted és az én exem közt, hogy az exem nem használta fel a múltam elidegenítésre, mint te. Undorító vagy.


(Igen, tudom én is, mert elítélt vagyok/voltam.)

2019. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

6!


A törvény szerint a rossz szulo is jobb, mint a nem létező szülő. De a gyermek védelmében ilyenkor felügyelt láthatás van hivatalos helyen, hivatalos személy jelenlétében. Természetesen az is előfordul, hogy megvonjak a kapcsolattartasi jogot teljesen

2019. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#3! Gondolom minden szabadulásakor kiírja a kérdést.
2019. okt. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo hogy a láthatást nem engedem elvinni nem engedem !!! És ha kell törvénytsértek! De itt felesleges kérdezni mert neki esnek az embernek. 😡 a sitesek közt is van 2 féle ő a rosszabbik ennyi .de nemis érdekel ez az oldal 😛
2019. okt. 24. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!