Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan nevezitek a párotoka...

Ti hogyan nevezitek a párotokat, amikor a gyereknek beszéltek róla?

Figyelt kérdés

Mert nálunk anya mindig úgy beszél apáról, hogy "apát" mond, sosem a keresztnevét. Apa szintén mindig "anyát" mond.


De nagyon érdekes, mert mama pl sosem papának hívja papát, hanem "fater"-nak. Vagy a vezetéknevén. Nagyon vicces.


De a kérdésem főként az elvállt szülőkre vonatkozik. Ha a párod gyerekével beszélgetsz, akkor a gyereknek a párod keresztnevét mondod, vagy azt hogy "anya/apa, anyud/apud "? Főleg ha a gyerek már felnött? Mert nekem nagyon fura azt mondani a (felnőtt) gyereknek hogy "Béla azt mondta hogy ezt te sütötted". Az meg megint fura hogy "apa/apád mondta hogy ezt te sütötted". Utóbbi verzió nekem olyan amit a szülők használnak egymás között.


2019. okt. 24. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Minket a gyerekek a keresztnevünkön szólítanak, szóval nem tudok ehhez sokat hozzászólni.
2019. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

Anyum alapvetően azt szokta mondani, hogy az apud, de ha mérges rá akkor azt mondja hogy az apád. :D

Apukámnál szintén ugyanígy. Viccesek :D

Nem elvált szülők.

2019. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem helyes,ha a gyerek keresztnevén szólítja a szülőt. A szülőt,aki nem a haverja. Én ha megszólítom a férjem,akkor a nevén teszem,de ha róla beszélek a gyereknek,akkor apának hívom. Pl Menj és mutatsd meg apának.
2019. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
16%
Mert a keresztnév, az arra van, hogy haverok szólítsanak csak rajta, nem? Mekkora baromság. Én is szoktam anyámat a keresztnevén szólítani, nem értem, mi ebben a "nem helyes". Az egyik legközelebbi hozzátartozónk az anyánk, miért ne szólíthatnánk nevén?
2019. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Zsombi55 ***** válasza:
88%
Szerintem addig amíg nem tiszteletlen úgy nevezhetik ahogy akarják, hacsak az adott szülő/nevelő nem igényli másképp.
2019. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Itt most nem arról van szó hogy a gyerek hogyan szólítja a szüleit. Hanem ha a szülök elváltak és új párjuk lesz, akkor anya/apa új párja hogyan beszél a szülőről a gyereknek.


Tehát az én páromnak van gyereke az exfeleségétől, és én természetesen szoktam beszélgetni a gyerekkel. És ha a gyereknek mondok valamit pl azt hogy párommal ebédelni voltunk, akkor azt jobb mondani hogy "Bélával ebédelni voltunk" vagy "Apáddal ebédelni voltunk".

2019. okt. 24. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Én ha mérges vagyok akkor a teljes nevét hasznalom :D vezetek +keresztnév, ebből tudja haragszom ;) mert amúgy nem vagyok egy kiabálós típus .

Es ezt átvette tőlem férjem is, fiam is :D


Szólj apának légyszives :)

Vagy mond meg pl Kovacs Zoltánnak :D


Együtt vagyunk ;)

2019. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Apa/Anya lenne a normalis (regen ez volt az alap, ma ebben a kiferdult vlagban a naaa azzal a tdod azzal a fszal a Belaval).


Vcceskedest felreteve: elvalt szulo vagyok. Nagyon alapnak tekintem es pszichologusok jo resze is a temaban, hogy valas utan is anya es apa anya es apa marad. Ujrahazasodtam es a gyerekemnek az exferjemet apanak nevezem. Es a ferjem gyerekeinek is, amikor az apjukrol beszelek neki azt mondom apukad ezt vagy azt mondta vagy voltam vele itt vagy ott stb. Mert nekik hiaba nekem x keresztnevu az apjuk/edesapjuk/faterjuk stb.


Nem tudom ebben mi a vicces egyebkent. En nem tartanam viccesnek, ha apamat ugy emlegetne nekem apam uj noje, hogy Józsi. Szolnek erte, hogy az nekem az apam es nem Jozsi. (Ha o elottem kozos gyerek nelkul apamat "Apa vacsora!" kialtassal hivna na azon mosolyognek.)

2019. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Elváltunk. A gyerekemnek az apját apaként említem. Az új párom is. Nem is értem ezt a keresztneves dolgot. 10 évig azt mondom a gyereknek apa így apa úgy, aztán válás után Béla?!

Apás hétvége utan: kislányom mit csináltatok apával szombaton? Vagy: kislányom mit csináltatok Bélával szombaton?

A gyereknek ő egyértelműen apa, nem Béla.

2019. okt. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9, nem a saját gyerekedröl van szó, hanem ha olyan férfivel/nővel jössz össze akinek az elöző kapcsolatából van gyerek. Akkor a "mostohagyerekednek" hogyan beszélsz a párodról, az ő szülőjéről.


Látom sokaknak nem megy a szövegértés.

#8 volt az egyetlen aki rendesen a kérdésre válaszolt.

2019. okt. 25. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!