Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy döntenétek a szüleim...

Ti hogy döntenétek a szüleim helyébe? Engem vagy a bátyámat választanátok?

Figyelt kérdés

Én 25 éves vagyok, a bátyám 29. Mindkettőnek van gyereke, neki egy 4 éves lánya, külön élnek albérletben a gyerekkel és az élettársával. Én és a jegyesem, valamint a 1,5 éves kislányunk a szüleimmel élek. Anyagi lehetőségeink nem fényesek, de mindig kiszámoljuk úgy a dolgokat, hogy a kislánynak mindene meglegyen.

Családi házban élünk, 2 szobás.

Apum megörökölte dédapám kis garzonját itt a városban. Úgyhogy az nem megoldás, hogy eladja és mindkettőnek vegyen lakást, nem jönne ki az árából. Szóval vagy nekem vagy a bátyámnak akarják adni. Még nem döntöttek... gondolkoznak. Azóta esz a fene, hogy mi lesz.

Ti hogy döntenétek, melyikünk javára?

Hozzáteszem: bátyámnak és élettársának stabil és jó időbeosztású munkájuk van. Párom vasutas, sokszor éjjeles. Nekem pedig át kell magamat képezni, mert én is csak vasútra tudnék visszamenni dolgozni, de a kislány látná hátrányát. A páromnak van egy 10 éves fia is, ő nálunk szokott néha aludni, neki is jobb lenne olyankor már lakásban, ami külön van a szüleimtől.


2019. okt. 24. 21:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Ez nagyon egyszerű, eladnám és megfelezném az összeget köztetek. Önerőnek mindkettőtöknek tökéletes lesz.
2019. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

Ha ti nem adtok bele semmit a közös kasszába, akkor tesódéknak adnám, ne menjen el a pénzük albira.

De a legjobb megoldás, ha ketté osztják, főleg ha az már elég önerőre, és így mindketten vehettek házat/lakást.

2019. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Kemény dió :)

Én eladnám, és elfelezném a pénzt, amit mindketten használhatnátok önerőnek pl.

Bárkit választanak a másik úgyis megsértődne...

2019. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
17%
Ez egyáltalán nem kellene ,hogy probléma legyen. Neked adnám a lakást. Egy normális testvér maga ajánlaná fel, mert átlátná a helyztetet. Nálunk legalábbis így működik a család.
2019. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

Így van, eladni és elfelezni a pénzt.

Vagy kiadni és elfelezni a bevételt.

Ha egyik sem, akkor a bátyádék költözzenek hogy ne kelljen albérletre fizetni.


Sosem értettem, hogy ha valaki otthon lakik, mint ti is, az hogy nem tud félre tenni, gyűjteni egy lakásra, legalább önerőre.

2019. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
42%
Vagy ami még eszembe jutott: a szüleid beköltöznek a garzonba, eladják a családi házat és abból vesztek két kis lakást?
2019. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
ÁÁá, azt nem.
2019. okt. 24. 21:22
 8/31 anonim ***** válasza:
82%
Ajjajjjjj. Ebből valószínűleg sértődés lesz vmelyik részről. A felezést ajánlanám én is. Ez a legjobb döntés.
2019. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%
De édesek vagytok
2019. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonymousreview60 ***** válasza:
74%
Eladni, aztán fifty-fifty.
2019. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!