Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nem is tudom,hogy hol kezdjem.26 éves srác vagyok. 22 éves koromban eltemettem azt aki egyedül felnevelt, az édesanyámat ,54 évesen végbélrákkal.Apám sosem volt igazából,mert csak biológiailag az apám.Történt idén Április 1-én,hogy kaptam egy smst,ezzel a szöveggel:Üdv ez az új számom,apád.Nem reagáltam rá, másnap 3 nem fogadott hívás.Visszahívtam.Tudni kell,hogy ideglenesen szabadult a börtönből és találkozni szeretett volna.Valahogy én nem. Van 2 féltestverem,

2 különböző nőtől. Magyarul 3 nőtől van 3 gyereke az én apámnak.Nővérem drogfüggő,alkoholista,

bátyám is most szabadult apámmal idéglenesen.Apámról tudni kell jól menő válallkozása volt 2000-es évek elején, pékség,sőrfözde stb...

Sosem segített minket,évente szülinap,karácsonykor

1 órát szánt rám,kb ennyi.Egyszer kértem tőle,hogy csináltassa meg a tetőnkent,mert szétázik a ház,pont akkor adott el egy telket a Tesconak.50-70 millió között,erre azt mondta nem veszi ki a cégből azt a pénzt,mert adózni kellene utána.Rá pár hónapra vett egy kettő személyes új repülőt 50 millióért.

Ezt a hedonista életmódot nem értettem.

Mai napig nem értem,de azt tudom,hogy mind a három

gyerek megsínylette rendesen.

Most így 26 évesen teljesen egyedül a világ végén jövök rá arra,hogy mennyire is hiányzott a gyerekkoromból egy apakép,persze nem az övé,de akkor is. Egyedül vagyok, kutyámmal 800 fős faluban Baranyában.Célok,álmok nélkül. Nem szeretném azt mondani,hogy egyedül az apám tehet arról,hogy egy lelkironcs vagyok,félreértés ne essék.Olyan szinten rosszul vagyok magamtól,hogy azt nem tudom szavakba önteni.Nem tudok bízni,hinni az emberekben.Ebből kifolyólag nincs kapcsoltom,

Nem vagyok kitartó. Nem motivál pénz,nincsenek vágyaim,álmaim. Nincs bennem bizonyitási kényszer. Nincsenek kicsinyes emberi céljaim.Nem akarok tetszeni senkinek,pedig évekig kondiztam,de már az sem foglalkoztat.Nem is tudom mit tettem volna magammal,ha nincs kutyusom.Persze van jogosítvanyom,érettségim,angol is megy úgyahogy, de nem tudok elhelyezkedni sehol,mert nem bízok senkiben,azt érzem,hogy csak kihasználnak és csak egy eszköz vagyok valakinek,hogy pénzt tegyek a zsebébe.Nem vagyok előre látó az utolsó 45.000Ft-mat elutaltam a Zentének akinek az egész ország gyűjtött. Pedig sokszor volt,hogy nélkülöztem de mindig úgy voltam vele másnak szászor rosszabb én is kiborom.Ezért nem értem,hogy apám amikor otthon 150.000Ft-befizetelen csekk volt otthon,üres volt a hűtőm,elromlott a mosogép és még édesanyámat is elkellett temetnem,hogy nem volt benne annyi,hogy megkérdezze: Fiam tudok valamiben segíteni?Erre mikor felhívtam,hogy elment anyu azt válaszolta:oké.

Nem iszom,nem dohányzom csak szétszort vagyok,egyedül nem tudom magamat rendbe tenni, jó lenne egy család,de nem tudok ilyen roncsként belekezdeni. Mentornak örülnék,aki nem csak magyaráz,botot tör a fejem felett,hanem példát mutat.

Jó volt kiírni ezt magamból.

Ti mit tennétek?



Köszönöm,hogy elolvastad!



2019. okt. 28. 03:42
 1/10 Emilio18 válasza:
86%

Ne vegyél példát edesapádról.

Inkább tűzz ki célokat, hogy megmutasd már csak azért is többre viszed mint a fater.

Édesanyád pedig nyugodjon békében!!!

Mutasd meg a faternak hogy te keményebb vagy, aztán majd ha ő kér akkor te se adj neki semmit. A kutyádat pedig etesd szeresd

Szedj össze egy asszonyt.

Legyen veled az Isten

2019. okt. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

Csinálj bármi (legálisa)t, hogy ne legyél "dologtalan"!

1. DEPRESSZIÓ: Szerintem te még depressziós vagy édesanyád halála miatt, ebből kellene kitörni legfőképpen. Mindenképpen dolgozz, mert a napi rutin kimozdít, lefoglalja az agyadat, emberekkel kerülsz kapcsolatba. Jó lenne, ha tanulnál még valamit, lenne hobbid, de amíg ezt kitalálod, addig is: Dolgozz!

2. BIZALOM: Ezután a bizalmi problémával ("hogy csak kihasználnak és csak egy eszköz vagyok valakinek,hogy pénzt tegyek a zsebébe") kell kezdeni valamit. Ennek a gyökere az apád általi cserbenhagyás. Ezt érdemes lenne pszichoterápia keretében tisztázni (ahhoz pénz kell, ahhoz munka). Az emberek nagy része nem használja ki a másikat, hanem együttműködik vele: a munkáltató neked pénzt ad, te neki dolgozol (persze, előfordulnak vérszívók is).

3. BARÁTNŐ: Keríts egy barátnőt! A kölcsönös törődés sokat segít a hangulatodon, erősíti az önbizalmadat, motivál.

4. APAKÉP: Apád egy féreg. Csak annyira érdemes vele tartani a kapcsolatot, amennyire neked kellemes. Ha törlöd a számát, az is jó; ha valami örökség reményében tartod vele a kapcsolatot, az is (bár ehhez nem lenne nekem és szerintem neked se gyomrod).

Apaképet úgy találhatsz, ha a vágyott/megfelelőnek gondolt jellemű férfival kerülsz munkatársi, baráti kapcsolatba. Ez a személy lehet idősebb vagy felettes vagy akár beosztott is.

Nevethetsz, de az én legjobb apaképem egy 4 évvel fiatalabb(!) barátom. A koliban ismertem meg, és mindent úgy csinál a lányaival (nekem feleségem sincs, nehogy gyerekem), hogy csak ámulok. Sugárzik még a szigorából is a gyerek érdekének elsőbbsége és a bensőséges viszony, olyasmi, ami a csendes alkoholista apámmal sosem adódott. Szóval nem reménytelen "apát" találni.

2019. okt. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Fájdalmas volt olvasni. Megértem érzéseidet és hogy valószínűleg azért nem tudsz bízni az emberekben, mert hozzád közelálló nem segített, miközben láttad: hedonistán él, az édesapád hatalmas csalódást okozott neked. Nem tudom, van -e valamilyen alapítvány a közelben, vagy bármi, családsegítő, ahol lenne tanácsadó, aki segít. Gondolom - teljesen érthetően - ingyenes segítség kellene, jönne jól. Keress alapítványokat közeli nagyvárosban, hátha.
2019. okt. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
62%

Szia!

Szerintem menj el pszihológushoz, aki esetleg tudd segíteni az ömbizalomhiányban, anyukád halálában, és talán még tanácsokat is tudd adni neked, ha ezt ugyan így elmondod neki. Szerintem, ha találsz olyan szakembert aki tényleg segít neked ,,felállni a padlóról" még lehet, hogy neki fogod megköszönni azt hogy vagy!..

Próbálj ismerkedni, próbálj meg barátokat keresni! Próbálj hobbit találni, akár fotózás, kondizás, utazás, bármi...amihez van kereted - és szeretnéd is csinálni.

Persze ez melett próbálj dolgozni!

- Dolgozás: Van szakmád, van érettségid, van nyelv ismereted... próbálj elmenni egy munkaügyibe, ahol segítenek neked akár önéletrajzot írni. És beadogatni helyekre... próbálj sokat sétálni, kimozdulni...minnél többet mész emberek közé...(talán) annál jobb lesz. Hajrá!

2019. okt. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Első válaszomban én azért nem javasoltam pszichológust, azért igyekeztem más irányból megközelíteni a témát (alapítványok), mert úgy gondolom, anyagilag nem vagy jó helyzetben, de remélhetőleg van TB-re is pszichológus (nem pszichiáter, aki gyógyszert ad), vagy alapítványoknál, családsegítőnél találsz térítésmentest, vagy minimális térítés ellenében igénybe vehetőt.
2019. okt. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Sebzett hős vagy a szememben. (És szerintem sok máséban is)
2019. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne fogd másra a problémáidat.
2019. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem fogja másra, rettenetes lehet, ha valakivel ilyesmi történik.
2019. okt. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben lennél, ha lenne havi 250 ezer nettód, amit akár építőipari segédmunkásként is simán megkereshetsz.
2019. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy nagyon-nagyon értelmes, és ÉRTÉKES ember vagy!! Higgy magadban! Fiatal vagy, kezdj el élni, keress célokat. Sok sikert kívánok! Megérdemelsz egy csodálatos életet
2019. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!