Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a 15-16 éves...

Mit tennél, ha a 15-16 éves gyerekednél derülne ki, hogy elcserélték a kórházban?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 18. 18:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Pontosítok: mit tennél/ mit éreznél?
2019. ápr. 18. 18:02
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát, elég nehéz lenne elfogadni a helyzetet, de sajátomnak nyilván azt érezném, amelyiket felneveltem. Ettől függetlenül megkeresném a másik családot, mert nyilván ők is szeretnék látni a vér szerinti gyereküket, ahogy én is az enyémet. Bármiben számíthatna rám a vér szerinti gyerekem is, ha segítségre van szüksége.

Itt az igazán nehéz kérdés az lenne, a gyereknek mikor és hogy mondanám el. Mert pont ebben a sérülékeny életszakaszban nem lenne jó ötlet, viszont hazudni se tudnék neki, és bármikor véletlenül kiderülhet pl. vércsoportból...

2019. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
86%
Megpróbálnám felkeresni a vérszerinti gyerekemet is, és ha később lehetőségem van rá, tartanám vele a kapcsolatot. De persze a "másik" gyerekemet is ugyanúgy szeretném mint eddig(szerintem neki is jót tenne, ha megismerné a vérszerinti szüleit is, hiszen már abban a korban van, hogy megértse a helyzetet)
2019. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mégis hogyan derült ki?Elõször felmérném, hogy milyen családban vagyok most, mindenféle szempontból.Aztán törném a fejemet,milyen lehet az igazi családom.Viszont az biztos,hogy ugy fejbe vágna, hogy megszólalni sem tudnék.De csakis akkor,ha normális családban nõttem fel.


Nekem is lett mondva,hogy el lettem cserélve a születésemkor és utána vissza lettem cserélve.Sokszor gondoltam már arra,hogy vajon igaz-e hogy vsszacseréltek mert a testvéreimhez nem nagyon hasonlitok sem arcra, se természetre.

2019. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Felvenném vele a kapcsolatot, ha akarja, megismerkednénk. De vissza már nem cserélném őket.


Nem tudom láttad-e vagy érdekel, de van egy sorozat: Switched at Birth, én nagyon szerettem.

2019. ápr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

semmit

neveltem szoptattam játszottam vele költöttem rá és elsősorban szeretem !

így marad nálam és ezt a tényt én tuti nem mondanám el neki


ez rosszabb mint az örökbe fogadás

2019. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Régebben làttam egy filmet, nem emlékszem a cìmére, arrol szòl, hogy a szülök akkor tudjàk meg hogy nem az ö fiuk, amikor kiderül hogy szìvbeteg. Ha jòl emlékszem ott vissza került a két fiú az eredeti csalàdba. Hogy én hogy döntenék, mit tennék, nem tudom..
2019. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Semmit, továbbra is a jelenlegit tekinteném a sajátomnak. Most 11 éves.

Persze biztos fel lennék baszódva :D

2019. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Felvenném vele a kapcsolatot és később, ha minden körülmény alkalmas, visszacserélném.De persze a másikat is gyermekemként szeretném tovább.Szóval, ezentúl két gyermekem lenne.Nagyon nehéz lenne biztosan a csere, de mégis a saját gyermekem az, aki örökölte a külső, belső tulajdonságainkat, ő rendeltetett nekem, akkor is, ha a korháziak hibáztak.

De akkor lenne a csere, amikor már a gyerekek is képesek elfogadni a helyzetet.Itt egyedül a másik szülő lehet gond, ha egész mást akar.Meg nyilván a nevelésének már megvan a hatása...Nehéz ügy.

2019. ápr. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 én kizártnak tartom, hogy vissza tudnád cserélni, akit 15 évig neveltél.
2019. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!