Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkövettem pár hibát és...

Nemtudoknevet2000 kérdése:

Elkövettem pár hibát és hazudtam anyának. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos kezdjük ott, hogy 16 éves lány vagyok, elvalt szulok gyereke, anyukammal elek, van egy batyam aki 18 eves, és kb 10 éve történt egy olyan eset, hogy egy internetes játékra sok pénzt vertem el anyum kartyajat hasznalva ugy, hogy ő nem tudott erről. Ez az ügy rendőrségig fajult, mikor is inkabb elmondtam. Jo meg lett bocsajtva (elvileg, de ebben ketelkedem). Sok iskolat jartam be. Alltalanost 3 iskola alatt jartam ki. Külön-külön problémák miatt jottem el. A lenyeg, hogy sok bantast megeltem. Tavaly jartam gimnáziumba ahol szinten sokat bantottak. Aztam, mivel mar ugyis bantanak elvettem 2000 ft-ot a padtarsamtol, akivel nem voltam nagyon roszban pedig. Persze 1 ora mulva megbantam es vissza is tettem, de mint kiderult az osszes lanyt erdekelte ki vette el a penzt az osztaly "leghelyesebb" palijatol és nezelodtek, keresgeltek. Pechemre vegigneztek ahogy visszaraktam. Ezt kovetoen pofam sem volt bemenni tobbet a suliba, ugyhogy eljottem. Most bentre a belverosba jarok gimibe 9.osztalyba, mert szakot valtottam. Imadom oket, nagyon kedvesek, sziv s lelek ah egesz osztaly es az iskola is egyben. Boldog korszakomat elem. Persue ha nem gondolok arra, hogy anyukam mennyit szid engem, hogy milyen kupi van a szobamba es, hogy kleptomanias vagyok(pedig nem, csak hibaztam es mivel nem vesznek meg nekem mimdent megoldom, de nem lopok senkitol. Olyanok vannak hogy anyum ad 10000 ft ot egy programra es en mind egy centig elkoltom. Aztan o kerdezi, hogy hol a maradek. Enmeg persze nem tudtam hogy kell belole visszahozni. Igy le vagyok megint vseszve.). Sokat veszekszunk. A szobamba tenyleg kupi van. Sokszor nekialltam mar, de valahogy mindig abbahagyom par perc utan es nincs erom ujrakezdeni, mintha nem engedelmeskednenek a vegtagjaim.Ezen mar dolgozom). Ma, meg tegnap elmentem Mondoconra es adott ra 10000 ft-ot. Abbol 7000-el alapbol tartozott nekem mert kolcsonadtam neki regebben. Mondta hogy a maradek 3000 ft mar nem szamit. Tudni kell, hogy az egyik baratom elore megvette nekem a jegyemet. Amikor eloszor oda akartam adni neki a jegy arat akkor azt mondta, hogy hagyjam. Nem tudtam, hogy most ezt ugy erti, hogy meghivott, vagy ugy hogy majd kesobb. Figyeltem is a conon hogy megmaradjon a negy ara. Viszont utana sem kerte. En elkezdtem elkoleti kajara meg ilyenekre. Nem maradt belole sok. Mikor hazajottem kerdezte anyum hogy kifizettem-e a tartozast. En reflexbol ravagtam, hogy elfelejtettem. Mondta hogy muttassam fel a penzt. En berezeltem es elkezdtem ugy tenni, mintha keresnem es nem talalnam, de vegulis elmondtam, hogy elkoltottem. Kerdezte, hogy miert hazudtam eloszor. Mondtam, hogy felek a velemenyetol, meg attol hogy kiakad. Ez utan hosszas vitaba kezdtunk. O felidegesitette magat es kiabalt, de en valamiert nem tudtam erzest kimutatni, rezzenestelen arcal kivetelesen konny nelkul turtem a szidast. Kerdezgette, hogy miert hazudtam. Es nem tudtam ra valaszolni. Felhivta apamat hogy koltozzek hozza, de o nem engedte es racsaprlta a telefont. Meg mindig nem sirok. Nem ertem miert nem. Talan mert megszoktam hogy csalodik bennem. Összessegeben ennyi lenne. Ti mot tennetrk e helyemben? Tudom eleg zuros az ugy.
2019. nov. 3. 22:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Istenem mennyire örülök, hogy normális gyerekeim vannak!
2019. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Kapd össze magad és ne kifogásokat keress.

Ha rendet kell rakni a szobában akkor csináld meg. Hallgass közben zenét úgy jobban megy.

Ha valamiben nem vagy biztos, hogy Pl az egészet elkoltheted akkor kérdezz rá.

És ne hazudj neki főleg így, hogy konkrétan csak őszinteséget kér tőled ami érthető.

Nem a sírás a lényeg, hanem érezni a dolgok súlyát.

2019. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
39%
azért hazudtál először, mert nem tudsz bízni anyádban. tudod, hogy az igazságért leb-asz, ezért reflexből hazudsz neki. ez az ő hibája, ő építette fel így a kapcsolatotokat. és fel sem merül benne hogy ezen változtatni kéne, vagy hogy valami nincs rendben.
2019. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Elég sok a pénzlopásos probléma, lehet ebből csúnya irány is. Normális ember nem veszeget el pénzeket.
2019. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Savlekotő ***** válasza:
14%
Elvált szülők gyerekei mind ilyenek,sérültek,pár normális kivételével ahol az elvált szülők a válás után közösen tőrödnek a gyerekkel és nem az új kapcsikkal magukkal az aktuális mozaikkal foglalkoznak többet.. Normális családi háttérrel nincs pirománia adhd három h,mitománia és a többi ...
2019. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Persze, 6 évesen az interneten anyád kártyájával pénzt vertél el. Tök hihető... 🤦‍♀️
2019. nov. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%
Téged már rég pszichológushoz kellett volna vinni. Legalább menj be az iskolapszichológushoz, ha van, és mesélj el neki mindent. Elhanyagolt gyerek vagy, aki mindent elkövet, hogy foglalkozzanak vele. Csakhát ezek az utak, amiket öntudatlanul választottál, nem vezetnek sehova. Inkább keress barátokat vagy normális rokont és sportolj, táncolj, túrázz, olvass, nézzél filmeket, hasznosan töltsd az idődet (urambocsá tanulással is), mert anyád figyelmére hiába ácsingózol, nem képes neked megadni.
2019. nov. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha a barátod nem kérte el a pénzt a jegyre miért nem ezt mondtad anyukádnak? És hogy nem kérte el ezért elköltötted kajára
2019. nov. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem tinedzser vagy es ezeket a kamaszkori hulyesegeket most csinalod, szerintem mindenki atesett hasonlokon a szulokkel... menj oda anyudhoz es mondd neki hogy anya tudom hulye voltam de szeretnek megvaltozni nem igerem hogy rogton sikerul de rajta leszek... ennyi oszinteseget sokkal tobbre díjazzák mint a hazugsagot ezt ennyi idosen nem szoktak tudni... vagy mondd azt szimplan hogy ,ne haragudj’ ennyi is eleg lenne...
2019. nov. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
30%
ebben a sztoriban semmi egyedi nincs ,rengeteg kamasz viselkedik hasonlóképpen pedig túlreagálod. mi lenne ha másképp állnál hozzá a dolgokhoz? apró lépésekkel kezdenél valamiféle változást felmutatni jellemedet illetően is. szobatakarítás,házimunka,pár kedves szó anyu felé,néha egy köszönöm,és elmondhatnád neki hogy tényleg iparkodni fogsz abba hogy megváltozz,de ahhoz az kell hogy segítsen ú is neked,ne mondjon le rólad. talán nem fog egyről a kettőre sikerülni,de kérd meg hogy legyen a támaszod,ha elesel,és ne marjon beléd ha hibázol,hiszen gyerek vagy még. mondd el neki mennyire fáj neked hogy nem bízik benned,mondd el neki hogy szereted ennyi. kicsit tűl toljátok az apró dolgokat,kár hogy bántó szavak hangzanak,el. dolgozz meg a bizalomért,változz :)
2019. nov. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!