Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom már az apámat, mit...

Nem bírom már az apámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom ezt rendesen leírni, nézzétek el csekély fogalmazási képességeim. Na de arról lenne szó hogy nem bírom már az apámat. Folyton káromkodik, de tényleg folyton, kiszámíthatatlan, legtöbbször mindig kiabál, és valami gondja van. Nem is igazán beszélgetünk. Ami talán a legjobban idegesít az az, hogy folyton azzal jön hogy én még nem tettem le semmit az aszzalra, pedig 15 évesen szerintem ő sem túl sok mindent. De amiért nagyon mérges vagyok rá... Nincs háza, nem volt arra képes hogy amikor itt az ideje kölcsönt vegyen, és ha nehezebben is, de felépítsen valamit. Most is elég szegények vagyunk, na de nem ez a lényeg. Mindenen idegeskedik, ha valaki kidob egy kis papirost rogtön ordítozik, káromkodik. Részben az anyukám is miatta lett ilyen, amilyen most. Nem várok el itt megváltó ötleteket, csak jólesett leírni. Fontolgatom a kolit, mivel már nem nagyon bírom, szobám sincs ahova bezárkózhatnék, na mindegy köszi ha elolvastad, és ha írsz külön hála. Koszi :).
2019. nov. 4. 20:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Lemaradt... Hogy szörnyen félek hogy olyan leszek mint ő... Nem tudom, ez csak rajtam függ(?), de nem szeretnék ilyen lenni
2019. nov. 4. 21:02
 2/8 anonim válasza:
Nincsenek más rokonaid akik esetleg befogadnának? Ha nagyon nem bírod már a helyzetet otthon, fontold meg az elköltözést. 15 évesen sajnos meg nem vállalhatsz munkát, de ha van olyan hely ahova mehetnél, akkor maradj amíg 16 leszel, és vállalj valami diákmunkát, hogy be tudj segíteni nekik a te eltartásoddal. Kitartást!
2019. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Fuldugo? Fulhallgato? Vagy elmesz setalni ha karomkodni kezd? (Osszel nehez de legalabb kizokkensz...vidd ki olyankor a szemetet.)

Akkor leszel.olyan, mint az apad, ha majd te is karomkodsz otthon. Ird fol.valahova hogy 20-30 ev mulva se felejts el ezt mennyire rossz vot hallgatni gyerekkent.


Az amikor lehetett volna nem vett fol kolcsont nem ertem. Ehhez azert még fiatal vay hogy ezt kritizald vagy ismerd a pontos hatteret. Kolcsont hitelt folvenni nagyon nagy felelosseg. En se vennek fol, mert alapbol az esetek 99%aban folveszel adott idopillanatban pl 2 milliot es orulsz, de aztan 5 vagy 5+ evig havi szinten fizeted vissza a reszleteket, amiket ha osszeadsz a vegen akkor lesz az 4 millio is. Nagyobb osszegnel meg nem 5 hanem 20-30 evug is fizetheted vissza, addig meg ki tudja mi tortenik a munkahelyeddel a csaladodsal veled. Ha apad peldaul nem az a magabiztos hogy o akarmikor akarhonnan eloteremt penzt, akkor okosan tette hogy nem vett fol sose kolcsont. Ha kozben meghal valaki, akkor az orokosei oroklik a torleszto reszletet (adossagot) is. Annak aztan biztos nem orulnel. Ha tudsz menj idovel koliba.

2019. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hat, okosan tette volna? Sztem ez nagy baromsag. Ahany embert ismerek mind vett fel kölcsönt, vett rajta hazat és szépen élte a kis eletet. De ha szerinted ez olyan jo otlet, ha epp nem ilyen rokonjaink lennének, és azt mondanák hogy kell nekik a ház akkor mehetnénk az utcára...
2019. nov. 4. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Sztm a koli ha tudsz menni jó ötlet!

Nekem is hasonló az apám.

18 évessen meg simán eltudsz költőzni. Suli mellett is tudsz dolgozni!

2019. nov. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Apád talán azért ideges, mert szeretne többet nyújtani a családjának, csak ne sikerül neki. Valami bántja, aggasztja. Talán a munkahelyén sincs minden rendben, de még számtalan idegesítő körülmény is közrejátszat...

Anyukáddal milyen a viszonya? Röviden írtál róla. Vannak testvéreid? Körülöttük mi újság?

Hogy mit tegyél? Egyelőre tűrj. Beszélj erről a rokonoknak, kérd meg őket, hogy szóljanak apádnak.

2019. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonló apám van én is a kolit tudom javasolni, kisimultam amint odaköltöztem.


Lehet, hogy ideges mert tehetetlen. Lehet egy opció, de nálunk nem ez a helyzet. Kötekedős, kákán is csomótkereső alak aki mindent mástól vár el és a legkisebb dologba beleköt. Hány olyan alkalom volt, hogy hetek óta először hazamentem a koliból és nekemesett, hogy nem csinálok otthon semmit és azért van kosz. Mikor gyakorlatilag otthon sem éltem. Élmény volt hazamenni a balhéért :)

2019. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Részeges alkesz az apád?
2019. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!