Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne rettegjen...

Mit tegyek, hogy ne rettegjen a liftektől?

Figyelt kérdés
4 éves a kislányom és kb. 4-5 hónapja retteg a liftektől. Egyébként nyugodt gyerek. Nem hisztis csak akkor sír, ha tényleg baj van, nincsenek ilyen tipikus félelmei, mint amik a kisgyerekeknek általában lenni szoktak (oltás, vérvétel, fogorvos, sötét stb.), viszont a liftek kiverik a biztosítékot nála. Ha csak elmegyünk egy mellett már kérdezi, hogy ugye nem szállunk be, ha mondom, hogy igen akkor elkezd tiltakozni ellene, ha pedig beszállunk elkezd torkaszakadtából sírni. Éppen ezért már csak akkor liftezünk, ha nagyon magasra kell menni. Tegnap a legfelső emeletre kellett mennünk, ezért beszálltam vele a liftbe, de olyan keservesen és hangosan sírt, hogy kb. a 3.-on kiszálltunk. Megviseli, ha liftezni kell, ez egy trauma számára. Attól fél, hogy beszorulunk és ott ragadunk, vagy hogy leszakad a lift. Nem tudom mit tehetnék, mindig mondom neki, hogy nem lesz semmi baj, itt vagyok vigyázok rá, de nem hat. Azt sem tudom, mi válthatta ezt ki nála, egyik napról a másikra történt. Van valami ötletetek?

2019. nov. 10. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Biztos valakitől hallott valamit, vagy látott ilyesmit a tv-ben.


Én egy ideig biztos nem vinném lift közelébe,ha ilyen traumát okoz neki.

Szerintem ki fogja nőni ezt a félelmet.

2019. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Igyekezz egy darabig lépcsőzni, amíg megnyugszik.
2019. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, soha nem fog elmúlni. Én spec nem félek a liftektől, de mindig lépcsőn megyek. Mert lépcsőzni szeretek, meg amúgy sem árt egy kis mozgás. Azt meg nem hiszem, hogy Magyarországon a közeljövőben a világűrbe törő épületek készülnének a jövőben. Van a liftnek alternatívája, ha egyébként mással nincs problémája a gyereknek, nem érdemes erőltetni a liftet.
2019. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Általában lépcsőzünk, viszont vannak esetek amikor ez nem túl praktikus, az ő szempontjából sem. Ugyan mi kertes házban lakunk, de a szüleim a 8.-on laknak, hozzájuk pedig sokszor megyünk. Ilyenkor ha sajnálom is szegényt, be kell szállnunk a liftbe, mert ő asztmás, és nem tud ennyit lépcsőzni, mert befullad. Viszont kicsi, és ezt nem érti meg miért nem szabad ennyit lépcsőznie.
2019. nov. 10. 19:44
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Az oviban vagy a családban biztosan van egy-két hasonló korú gyerek, akik viszont szeretnek liftezni.

Próbáld meg úgy, hogy néhány barátja is ott van veletek.

Ha őket látja, hogy félelem nélkül bemennek a liftbe, ő is bátorságot kap.

2019. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Utolsó, ez egy nagyon jó ötlet.
2019. nov. 10. 20:09
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Semmit. Millió ember van, aki nem birka a liftet. Anyám is ilyen. Gyalogol. Akar a tizedikre is. Gyalogolj te is a gyerekkel.
2019. nov. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne a logikus kedves Utolsó, de mint említettem, a gyerek az asztma miatt nem bír annyit gyalogolni, ezért ha mondjuk a 8.-ra elkezdünk felmenni a 3.-tól már én viszem.
2019. nov. 11. 16:15
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Értem, de ha erőlteted, csak rosszabb lesz a helyzet és a félelemből fóbia lesz, amit az életben nem fog tudni leküzdeni. Sétálsz vele egy emeletet, leültök. Még egy emelet, megint leültök. Nem kell rohanni.
2019. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm.
2019. nov. 11. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!